Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Internetovy obchod

Príspevok v téme: Internetovy obchod
Harper

Ahojte neviete mi poradiť, chcela by som si založiť internetový obchod na šperky kupované zo zahraničia... Co k tomu vsetko potrebujem aby to nebolo protizakonne? Platiť CLO, DPH a musim si založiť asi aj živnosť... Vobec neviem ako na to, nemate niekto skusenosti a boli by ste ochotni mi poradit? Dakujem krasne.

Harper

Tak mne by stacilo si len trocha privirobit k zamestnaniu. Ja viem ze na bazari mozem predavat kolko chcem, problem je s tym ze ked tie sperky objednavam zo zahranicia, ci to na colnici niekde neeviduju a nemala by som s tym problem... Nechcem dostat nejaku horibilnu pokutu. Avsak po zalozeni zivnosti a plateni odvodov by sa mi to asi neoplatilo neviem nakolko ludia nakupuju sperky v tejto krizovej dobe.

bibi123

Harper-ak Ti to ide aj cez bazary, skus zvysit marzu a zotrvaj v cinnosti:O))) pokial som si vadoma, ziaden zakon sa neriadi predaju na inzerat, jedna sa sice o ciernu ekonomiku, ale nemaju Ti to ako dokazat, lebo stale mozes tvrdit, ze len rozpredavas svoju zbierku.. hej, s priatelom podnikame, mame 2 e-shopy(jeden spolocny, jeden mam ja), s rozlicnymi produktami(na diverzifikovanie rizika a sezonnosti), frajer si podnika este v sluzbach(to len tak jeho hobby) a k jednemu e-shopu mam kamenny obchod, ktory pre zvysujuce sa naklady asi prestahujeme k nam, ked dostavame. Mame zalozene sro a sme tam "zamestani" na zivnost..

Harper

Bibi teraz podnikas v niecom? No skusala som na bazare a zaujem bol dost velky lebo som ceny mala hodne nizke, lenze toto by sa urcite zmenilo tymi vsetkymi poplatkami okolo toho...cena by uz mohla byt kludne trojnasobna a to uz by o to zaujem asi nebol...No vies ale mozem len tak hocico predavat? Mozem nakupit a dalej predat? Ved to je protizakonne nie?

bibi123

nie, ze by mali byt nezavadne:O)))) Ty potrebujes o tej nezavadnosti aj papier!!!:O)))ved ich predavaj cez mimibazar, aukro,... je hlupost vstupovat do rizika, ked ani nevies, ci Ti to pojde. Porataj si naklady, soc. a zdravot., ci by si vobec mohla byt v pluse, napr. sem povkladaj nejake obrazky tych sperkov (bez znacky, aby si si neprezradila svoje know-how), ci by sa to vobec ludom pacilo...
Moje 1.podnikanie dopadlo katastrofalne, bola som v maturitnom rocniku, vymyslela som si dovoz z Azie(nie oblecenie), co sa pacilo mne, ale nemalo to dobry odbyt(hlavne som mala velke oci, chcela hned vela zarobit,..) to mi dalo trochu facku:O), ale poucila som sa, teraz sa riadim mienkou a vkusom zakaznikov...

Harper

No sperky by mali byt zdravotne nazavadne, pozlatene bielym alebo zltym zlatom....cize taka luxusna bizuteria. No hej pozerala som na nete sa toho pise dost, tak nieco nastudujem a rozhodnem sa. Trochu mam obavy ci by som nebola viac v strate, ale tak nemalo by to byt snad financne narocne...

bibi123

musis mat osvedcenie o zivnostenskom opravneni, prihlasit sa do soc., zdrav. poistovne-to Ti povedia na zivn.urade. Nenapisal si, ci su to sperky zo zlata, striebra, v tom pripade budes musiet navstivit aj puncovy urad. V minulosti som sa tym chcela zaoberat-predavat dovezene sperky na komisiu v predajniach a tam vyzadovali aj certifikaty o zdravotnej nezavadnosti...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.