Alergia na vlozky

Príspevok v téme: Alergia na vlozky
fnuk

ahojte....chcem sa opytat, ci tu nie je niekto, kto ma podobny problem ako ja....mam alergiu na vlozky...som z toho uz zufala....riesila som to uz aj s gynekologom aj koznou....robili mi dokonca testy na kozne alergie, ale nic nezistili.....poradili mi, aby som pouzivala najlacnejsie vlozky a hlavne neparfumovane....lenze akekolvek vlozky si kupim, vzdy je to iste....palenie, stipanie, zacervenanie....ja uz som vyskusala tolko druhov vloziek....nosim aj tampony, ale nechcem ich mat pocas celej menstruacie, hlavne ked som doma a v noci chcem mat vlozku.....prosim, ak viete, mohli by ste mi poradit co s tym....nejaku znacku vloziek, ktore by mi nemali sposobovat taketo trapenie ......velmi vam dakujem za kazdu radu...

zvedava333

Ahoj
a skúsila si už aj nie tradičné vložky? Mam na mysli,že v dnešnej dobe už sa použivaju aj takzvane anionové vložky, ktoré majú v sebe anionový pasik. Síce netuším čo to robi ale moja mama mala podobný problem s vložkami a jej doktorka odporučila tieto www.zdravy-zivot.sk . Jej pomáhaju a mne osobne neškodia.,ale ja sice nemam problem zo žiadnymi vložkami :D

KristIIIna

Fnuk,

preco nechces pouzivat tampony? Bojis sa, ze telu neprospievaju? Existuju i probioticke tampony (su sice drahe, ale ked mas takyto problem..)

Co sa tyka znacky vloziek, Love Moon su anionove vlozky (proti bakteriam), no a neobsahuju synteticke tkaniny. Maju niekolko svetovych certifikatov. Ci pomahaju proti zapalom este zatial neviem posudit, avsak kazdopadne nedovolia mnozeniu bakterii sposobujucich zapach. Inak su samozrejme neparfumovane. Tiez stoja dost.

Inak ako si prisla na to, ze mas na vlozky alergiu? Pretoze mas priznaky prave pocas menzesu alebo to citis hned potom, ako si das vlozku?

fnuk

jankaaaaa....dakujem za radu...je dost mozne, ze je to tak ako si napisala....nasla som doma detsky zasyp, tak to vyskusam....a dufam, ze mi to uz pomoze

Jill

Vyskusaj menstruacny kalisok. Ak ti to nie je nechutne, tak je velmi dobry ak mas takyto problem...ja som tiez mavala pravidelne mykozy, ked som pouzivala vlozky, vzdy po menstruacii. Teraz ich sice mavam tiez ale nie tak casto

jankaaaaaaaaa

neskusala si tie lacne hrube vlozky? tie by mali byt asi najmenej alergenne, lebo tam je len nejaka ta vata alebo co..
a mozno ze ani nemas ako tak alergiu, len mas podrazdenu pokozku z toho, ze sa ti poti pod vlozkou. skus detsky pouzivat detsky puder alebo nejaky detsky krem na zapareniny alebo tak..

ABRhpositive

asi to bude zniet zaostalo,ale pred mnohými rokmi ešte si ženy vyvárali plienky alebo inú handirčku najlepšie bavlnenú.
Ak nijaká vložka ti nie je dobrá a tampony nechceš použivat, tak si plienku prelož viackrát a použivaj namiesto vložky,budeš si prepierat urob si aspon 5ks.

Ak vložky ti robia fakt takú alergiu.