Absolventská prax - na ÚpSvaR

Príspevok v téme: Absolventská prax - na ÚpSvaR
PocketTiss

Ako mam postupovať ak chcem vykonávať absolventskú prax na úrade práce? môj sprostredkovateľ ma o ničom neinformuje, dokoca mi ani neposkytuje túto možnosť. O mesiac budem mať nárok na vykonavanie absolv. praxe.

Chcem sa teda spýtať komu mám zasielať moju žiadosť o priajatie do prac. pomeru,(nejakej riaditeľke, či personalistke alebo môjmu sprostredkovateľovi mám tu žiadosť dať?) keď ja vlastne ani neviem na aké oddelenie by ma mohli vziať, keďže úrad má viac oddelení.

Neviem sa v tom orientovať.
Ďakujem za každú radu.

Miro818

Dobrý deň,

Všimol som si, že je tu diskusia o AP. Píšem diplomovú prácu s témou " Nezamestnanosť a jej negatívny dopad na život mladých ľudí". S prosbou sa na Vás obraciam, či by ste mi mohli vyplniť dotazník. Dotazník je samozrejme anonymný a slúži výlučne len pre účely diplomovej práce. Práca je zameraná na skupinu mladých ľudí od 19 do 25 rokov.

docs.google.com

ďakujem

S pozdravom

Miroslav

lakinka77

Ahoj, mam taku otazku. Bola som sa hlasit na urad prace 4.10.2011, dostala som ten maly preukaz s tym, ze evidovana som od toho dna ,lenze som prechadzala z dennej an externu formu studia na VS a chceli odomna este nejake potvrdenia o prestupe, atd. a dali mi najblizsi termin 24.10.. Potom ma poslli za kontaktnou osobou 2.11. a on mi dal rozhodnutie o zaradeni do evidencie uchadzacov o zam. Tak moja otazka je: kedy mozem nastupit na APrax, od kt. dátumu treba rátat tie 3 mesiace? 4.10. alebo 2.11. Dakujem.

anjelik9

oni maju na urade prace ponuky na absolventsku prax a podla toho čo mas aku školu a čo oni potrebovali si si mohla vybrať abo ti pošlu predvolanie aby si sa tam rovno dostavila aspon u mna to tak bolo :) a nehovorila ti asi ešte preto že na to ešte namas narok tak nabuduci mesiac a ešte aj na nete byvaju že ponukaju absolventskú prax ale toho je maličko najlepšie je sa spýtat na urade prace či maju teraz nejake volne miesta ;)

ana955

súhlasim s Nicoll. Mojej spolužiačke, ktorá vyštudovala ekonomickú VŠ ponúkli na úrade absolventskú prax v call centre... akože vyvolávať ľuďom a otravovať ich.

Nicoll

dobra vila podla mna je to blbost,ja som bola na absolventskej praxi a praxovala som v odbore na mile vzdialenom od toho co mam vystudovane....takze tetuska si asi ozaj hodila mincou :)

dobra vila

A nevie niekto, prosim vas, co pravdy je v tom, ze absolventsku prax mozete vykonavat iba v tom odbore, ktory ste vystudovali??? Ak niekto vystudoval - napriklad- biochemiu, a tam na prax nehladaju, tak preco by nemohol praxovat niekde inde? Nezvladol by prepis na pc, alebo dohliadnutie na dieta, ci dokladanie tovaru a pod?? Je to pravda, ci to len tetuska na urade si hodila mincou.

PocketTiss

To že netušim kto ma na starosti absolventsku prax, na aké oddelenie treba ísť. Skúsim sa opýtať sprostredkovateľa ale ten nevie povedať ani dnešný dátum nie to ešte niečo iné. Ale ďakujem.

xxxxxxxxxxxx

chod za niekym kto ma na starosti prave absolvensku prax a tam sa informuj. Len bohvie ci prave tam budu mat nieco volne...skus sa pozriet na nastenku prevazne tam je vypis ponukanych pozicii aj na absolvensku prax. Ja som praxovala na upsvar ale mna o tom informovala znama ze im tam dakoho treba. Ja som uz rovno bola len podpisat dohodu a prvy den som mala skolenie a bolo nas niekolko a skoro kazdy isiel na ine oddelenie. Ja som bola na rodicovskom a praca bola lahucka na pc len prepisovanie.