skoro 3 ročná dcera a už fyzicke trestyyyy???????????

Príspevok v téme: skoro 3 ročná dcera a už fyzicke trestyyyy???????????
zmätenamama

ahojte ... prave som citala rozne clanky na internete aj na zdraví ale chcem aj vas nazor. mam 2 rocnu dcerku a v zivote som na nu ruku nezdvihla! ale zas niekde hovoria aj ze ked robi zle tak..... ale co moze urobit 2,5 rocne dieta zle?? nechapem...aj ked m vytaca... ale... co si myslite o fyzickych/telesnych trestoch?

0mega

blbost - telestny trest.

na bolest si zvykne dieta rychlejsie ako na zakaz jeho oblubenej cinnosti.

uvazujte sakra. je facka, brutalna bitka, alebo odobratie cigariet horsi trest pre fajciara ?

telesny trest povazujem za nezvladnutie situacie, haha, aj ja mozem udriet svojho psa (dieta este nemam), ale on ma moze kedykolvek kusnut tak, ze ma moze aj zabit, a preco to neurobi?
rodic dieta lahko zbije, ved je silnejsi.. dieta je ako program, pokial je zle napisany, tak nefunguje, pokial je zle nauceny, tak kto ho zle naucil? mi nehovorte, rodicia, ze 'skola, spolocnost, kamarati su na vine'

0vecka

lol ze emocionalnu ujmu ... mna moji stari nikdy nejako nebili len obcas ale si pametam ako sa na tom spoluziaci na vyske bavili ze niekto nieco spravil z bratom a ich foter ich zato zmlatil ze si museli ist sami odrezat nejaky prutik ci co a strasne v dobrom na to spominali ... podla mna dost zalezi od dietata ...

squash

deti sa nesmú trestať 4 5 6 7 ani 15 ročné, po prvé je to kruté a zanecháva to emocionálne stopy na dieťati že k nemu rodič nebol milý, nejde ani o ten samotný fyzický úkon(ak samozrejme mu rodič nespôsobí modriny alebo čo, ale to sa snáď v dnešnej dobe už často nestáva). biť 3 ročné dieťa je bláznovstvo a posielal by som také matky na 5-10 rokov do basy už pri prvom incidentne, bez milosti. matka čo je toho schopná by sa aj tak nemala priblížiť k dieťatu bližie ako na 10 metrov, je to maximálne nevyhovujúca a bezcitná osoba

Limberka7

je len na rodičovi ako bude svoje dieťa vychovávať. ja nie som za telesné tresty, možno také symbolické (nie bolestivé) placnutie po zadku, ale len vtedy ak dieťa plne chápe za čo to bolo, prečo to bolo... ale osobne radšej dohováranie až keď by to nešlo po dobrom tak po zlom... ty musíš sama najlepšie poznať svoju dcérku aby si vedela odhadnúť či tomu bude rozumieť alebo to bude len brať ako ublíženie, ukrivdenie čo by nebolo dobre.. veľa šťastia vo vychovávaní drobca :)

katka...

Take jemne capnutie po zadku este nikomu neublizilo alebo zvyseny hlas. Aj take 2 rocne dieta uz skusa co si moze dovolit. Rodicia ked jasne neurcia hranice v takomto veku a neusmernia dieta co smie a co nie, tak neskor im bude skakat po hlave a na prevychovu bude uz neskoro.

slnco

Ja si myslím,že občas sa sem tam po zadku zíde,ale ak je dieťa malé natoľko aby chápalo rozdiel medzi dobrým a zlým, telesný trest je celkom zbytočný. Ale to je na rodičovi,ako bude vychovávať dieťa... či dohováraním alebo po zadku. Na články netreba vždy príliš dať,lebo teraz ide veda ďalej, všetko je modernejšie a nie aj efektívnejšie. Teda si uváž sama, v čom budeš vidieť,že na dieťa reaguje.