Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Poistná udalosť na aute - kto je v práve?

Príspevok v téme: Poistná udalosť na aute - kto je v práve?
Elldir

Zdravím, nedávno sa mi stala poistná udalosť, chalan do mňa narazil pri cúvaní, utiekol z miesta činu, ale polícia ho nakoniec našla. Spísali sme teda záznam o nehode, dal som si to zo svojej havarijnej, kde som mal ale spoluúčasť 100e, s chalanom som sa dohodol, že keďže mi škodu spôsobil on, že mi to vyplatí, ale ostalo len pri rečiach, čo teraz? Pomôže mi polícia, majú o tom záznam alebo si to môžem žiadať od jeho poisťovne?

Elldir

No bola to obyčajná polícia, tak tiež si myslím, že žiadnu správu o nehode nebudú mať. Tak to teda skúsim podsunúť svojej poisťovni, nech si to rieši, ja som v danom momente moc na výber aj tak nemal, policajt mu mohol zobrať vodičák, lebo ušiel z miesta činu, ale čo by som ja z toho mal?

bibi123

Elldir-boli to nehodovkari(tie velke krabice) alebo PMJckari, okresni policajti(obycajne osobne auta)? Lebo to je rozdiel. Ak to neboli nehodovkari, tak potom ziadna sprava o nehode, fotodokumentacia neexistuje,... tak staci ist do Tvojej poistovne, odovzdas im spravu o nehode, ktoru Ti podpisal so ziadostou, ze ziadas o preplatenie spollucasti, nech si to poistovne riesia medzi sebou...
Inak nevolat policiu pri nehode je hlupost, mna tak minule ukecal jeden pan, ze nech sa nevolaju, ze skoda bude pod 4000eur(nemala som nic vazne poskodene naraznik, kapota, airbagy s palubovkou), skoda na mojom aute bola cez 8000eur a pekne mi skratili plnenie

Elldir

Len aby nejaká policajná správa bola vieš, ja som zavolal políciu, oni vypátrali číslo, išli na tú adresu a poslali chalana za mnou, ja som potom už z políciou nič neriešil, to je to :(

bibi123

Elldir-bol si na vine? Nie! Tak logicky to musi ist z jeho PZP(spoluucast, Tvoja poistovna tiez nechce byt skodova, ked ma od jeho poistovne narok na preplatenie celeho plnenia od jeho poistovne)! Spravou o nehode sa moc neohanaj, ked mas velky tromf v rukave-policajnu spravu:O)

Elldir

No ja hlásenie o nehode mám, kde je aj uvedené, že škodu mi spôsobil on, aj mi to podpísal. Čiže prvé kroky by som asi aj mal, len tú spoluúčasť mi potom zaplatí jeho poisťovňa?

bibi123

1, pojdes sem na stranku www.skp.sk, zadas jeho SPZ, vyhodi Ti to, kde uzavrel PZP. Zajdes do jeho poistovne, nahlasis PU, v nej uvedies, ze PU bola riesena policiou a ze ziadas o preplatenie spoluucasti
2, este jednoduchsia vec, oznamis svojej poistovni, v ktorej si si uplatnil narok na plnenie, ze na vine bol druhy vodic, ze PU riesila policia(uvedies, ktory obvod), Tvoja poistovna si vymoze peniaze z jeho poistovne(poistky)a budes si aj narokovat uhradu spoluucasti... (je v zaujme Tvojej poistovne, aby usetrili a dostali od poistovne vinnika svoje peniaze spat)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Poistná udalosť na aute - kto je v práve? - Fórum - ZDRAVIE.sk