Práca v anglicky hovoriacich krajinách

Príspevok v téme: Práca v anglicky hovoriacich krajinách
MajloSS

Zdravím všetkých ktorí by mi vedeli poradiť. Ide o to, že by som si rád nešiel prácu niekde v zahraničí. V.Británia, USA, Kanada, Austrália a pod. Som teraz v 4-tom ročníku na strednej. Viem, že som ešte mladý, neskúsený a aj trocha či skôr naivný ale tak po skončení školy by som sa ešte tak 2-3 roky venoval angličtine aby som ju dobre ovládal. Potom by som si chcel nájsť niekde prácu a skúsiť v cudzine nejako fungovať. Ak chcete vedieť dôvod tak ten je jednoduchý... pozrite sa okolo seba. Áno na naše Slovensko ktoré tak spastačila naša milá vláda a podobný úžerníci. Platy sú tu mizerné a ako to tak ide ďalej tak nám zoberú aj to posledné. Ale veď Vy viete aká je tu situácia. Nechcem byť obyčajný utláčaný občan ktorý bude mať mizerný plat okolo 500€ +/- 50€. Nechcem si zobrať hypotéku na byt a splácať ju do staroby. Chcem proste žiť na trochu lepšej dôstojnejšej úrovni než na tej akú nám poskytuje naša milá zlodejská vláda.
Možno mi teraz poviete, že ako cudzinec to nebudem mať príliš ľahké a podobne, alebo že v iných krajinách je síce vyšší plat ale aj vyššie výdavky, (nájom, potraviny atď.) Ok ja to beriem, preto som založil túto tému aby ste mi povedali plusy a mínusy a či sa vôbec oplatí vycestovať takto do cudziny za lepším zárobkom a možno aj životom. Máte niekto s prácou v zahraničí nejaké osobné skúsenosti alebo skúsenosti vašich známych? Ďakujem veľmi pekne za odpovede.

denis13

Ahoj MajloSS, moja sestra žila v zahraničí a s tým porozumením to nemala až také strašné. Áno, mala už nejaké základy ale to, čo sa naučila na SK vraj bolo nič oproti tomu čo ju čakalo v realite. Angličtinu sa učila aj napriek tomu, že v zahraničí žila, aby sa v nej zlepšila a mohla si nájsť lepšiu prácu. Mne aj mojej sestre veľmi pomohli náučné články napr. tento: www.anglictinarychlo.sk
Je tam kompletne vysvetlený návod o present simple. Je to trošku dlhšie čítanie, ale stojí to za to. Na webe majú články aj na iné gramatické témy a za nás oboch musím povedať, že lepšie napísané články som nikde na nete nenašiel a to mám prehľadaný snáď celý google :D
Dúfam, že to tebe alebo niekomu inému pomôže pri učení angličtiny.

efrom

Jasné, najlepšia škola je prax, choď tam, jazyk sa naučíš oveľa lepšie tam v prirodzenom prostredí ako niekde na kurzoch. Skús pozrieť www.jobee.sk alebo túto FB stránku www.facebook.com pre hľadanie práce.

Luulii

Majlo..ja som mala problem na zaciatku. Na skole som bola jedna z najlepsich v anglictine a ked som prisla sem, bolo to ako keby som prisla do krajiny, kde hovoria inym jazykom a nie anglickym. Lenze to zalezi od toho, do akej oblasti sa dostanes. Ja mam stastie, ze patrim pod London a tym padom je tu cistejsia anglictina ako niekde na severe. Samozrejme, ze najlepsie budes rozumiet cudzincom, pretoze ti hovoria pomalsie, cistejsie alebo niekedy budes lepsie hovorit ty ako oni. Je to sila zvyku, treba sa zapocuvat. Dost pomozu anglicke kanaly a radio. Treba sa snazit zachytit podstatu. Ja mam niekedy este vzdy problem a napriklad ked hovoria dvaja anglicania a spustia slang, tak niekedy fakt netusim o com tocia :) tiez na zaciatku som sa snazila pouzivat gramaticky spravne formulovane vety a vsetko ako ma byt a co sa mi stalo? Sa ma spytal jeden anglican, preco to robim, ze je to sice spravne, ale zbytocne, lebo to nepouzivaju. Zhrnutie - pouziva sa pritomny, buduci a minuly cas v najjednoduchsej forme a slang. Plus, ked si cudzinec, oni su na nich zvyknuty a ak povies, sorry, nerozumel som alebo neiem co to slovo znamena, vacsina sa ti nebude smiat, ale ochotne ti to vysvetli. A tiez nebude prekvapeny, ked niekde dojdes a ta pozdravia ahoj alebo po polsky, o mne si skoro vsetci myslia, ze som Polka a vacsina anglicanov ovlada par slovicok v anglictine, dokonca v slovencine :) ako jeden cernoch vedel poslat slovenskeho manazera tam... a pekne v slovencine :)))

MajloSS

Ešte by som sa chcel opýtať ludí ktorí už v tom anglicku sú alebo boli či aj anglánom rozumeli. Lebo prehĺtajú slová + hovoria rýchlo tak aj keď človek anglicky vie, nemusí rozumieť. Ako je to s Vami? Bolo to v pohode alebo ste si museli zvyknúť?

MajloSS

Výška je blbosť podľa mňa, inak tu už bolo spomenuté, že výšky v zahraničí sú lepšie ako tu na slovensku. Niekto tu písal, že sa tam učia aj užitočné veci a nie tuposti čo máme na slovensku :)

lakinka77

jáj ludia, ked toto citam,tak by som sa hned vybrala do toho anglicka a to 10 roov sniiiivam,ze ked dokoncim strednu, ale po strednej vyska :-/ ale nevadi este rok a pol, nech uz dokoncim dako, a idem :)

jankaaaaaaaaa

kamaratka tam odisla robit casnicku. pracuje 12hodin, ale medzitym ma 3hodinovu pauzu. jedlo ma zadarmo z restauracie kde robi.. ma 2-3dni volna do tyzdna. za mesiac zarobila 1300libier

MajloSS

Téma trochu zapadnutá prachom tak ju skúsim oživiť. Je tu ešte niekto kto je na tom podobne, že chce odcestovať preč za lepším alebo niekto kto tam už je a podelí sa so skúsenosťami?

MajloSS

Ja len dúfam, že si tam po skončení školy niečo nájdem a nebude až taký problém s jazykom. Ak by sa darilo najradšej by som tam bol ostal.