Práca v anglicky hovoriacich krajinách

Príspevok v téme: Práca v anglicky hovoriacich krajinách
MajloSS

Zdravím všetkých ktorí by mi vedeli poradiť. Ide o to, že by som si rád nešiel prácu niekde v zahraničí. V.Británia, USA, Kanada, Austrália a pod. Som teraz v 4-tom ročníku na strednej. Viem, že som ešte mladý, neskúsený a aj trocha či skôr naivný ale tak po skončení školy by som sa ešte tak 2-3 roky venoval angličtine aby som ju dobre ovládal. Potom by som si chcel nájsť niekde prácu a skúsiť v cudzine nejako fungovať. Ak chcete vedieť dôvod tak ten je jednoduchý... pozrite sa okolo seba. Áno na naše Slovensko ktoré tak spastačila naša milá vláda a podobný úžerníci. Platy sú tu mizerné a ako to tak ide ďalej tak nám zoberú aj to posledné. Ale veď Vy viete aká je tu situácia. Nechcem byť obyčajný utláčaný občan ktorý bude mať mizerný plat okolo 500€ +/- 50€. Nechcem si zobrať hypotéku na byt a splácať ju do staroby. Chcem proste žiť na trochu lepšej dôstojnejšej úrovni než na tej akú nám poskytuje naša milá zlodejská vláda.
Možno mi teraz poviete, že ako cudzinec to nebudem mať príliš ľahké a podobne, alebo že v iných krajinách je síce vyšší plat ale aj vyššie výdavky, (nájom, potraviny atď.) Ok ja to beriem, preto som založil túto tému aby ste mi povedali plusy a mínusy a či sa vôbec oplatí vycestovať takto do cudziny za lepším zárobkom a možno aj životom. Máte niekto s prácou v zahraničí nejaké osobné skúsenosti alebo skúsenosti vašich známych? Ďakujem veľmi pekne za odpovede.

Luulii

Vidis? Farma nie je zly napad :D kravicky a tak... :)) len vela stastia s akcentom tam :D ved tu sa nerozumeju anglican z Londyna a anglican z Manchestra :D

Super ako super, ja som nikdy nechcela ist do anglicka, nie este mat priatela anglicana, ale tak toto mi zivot pripravil. Dostala som nielen pracu, ale este aj laska a stastie ma stretlo :) on je moj english miracle :)

jankaaaaaaaaa

jeeej to je ake super :) vzdy ma taketo vztahy fascinovali :))
hej chapem ta uplne, mozno mi tiez nebude vyhovovat ten rychly londynsky zivot a pojdem radsej na niekam na farmu do irska :D

Luulii

Original british boy from Hackney :) najnebezpecnejsia stvrt Londyna. To som si vybrala :D co ja? On :))

Cenovo to tam az take drahe ako v centre urcite nebude. Len zase napr. su aj krajsie oblasti, lacnejsie oblasti, no nie je to Londyn :) a v Londyne to zije :) mna to nikdy tam nejak netahalo, chcem vidiet tie slavne pamiatky, to hej, ale co ja viem? :)

jankaaaaaaaaa

takze Tvoj priatel je londyncan original? :)
no londyn patri medzi najdrahsie mesta sveta, takze verim tomu ze je to tam fakt drahe, ale v takej svrtej zone londyna dufam ze to nebude az take ako niekde v centre.

Luulii

To teda hej, hlavne poliakov. Preto si musis dat pozor, co kde hovoris, lebo vacsina ludi v okoli Ti rozumie :D
Taaak to pocitaj s tym, ze to bude drahsie. Kazdy sa taha do Londyna. Ja som v centre bola zatial len raz, lebo som takmer stale v praci, ale drahy je odtial a chce ist tam spat, tak dufajme, ze to bude az o par rokov :) ale je zvlastne, ze vela ludi z Londyna dochadza za pracou pomimo, aspon co som si ja tak vsimla u mna v praci.A tiez aj preto my mame take drahe najmy, lebo sme 20minut od Londyna :)

jankaaaaaaaaa

hej to som citala ze tam su ludia nato zvyknuti :)) bodaj by nie ked je tam tolko cudzincov :D
urcite chcem ist do londyna, pre mna to je nadherne mesto.. kde presnejsie v londyne este netusim, zariadim sa podla znamych, ktori tam niekde uz su:))

Luulii

V pohode, nic neslubujem, mne by to len urobilo radost, keby som mohla pomoct niekomu :)
Hehe, myslis, ze ta moja anglina je perfektna? :) ani zdaleka. Dolezite je pocuvat ludi, zachytit co najviac, ak mas cas, studuj sama anglinu (telka, radio, knihy, casopisy, noviny), vela rozpravaj (ja som sa tak bala, ze prve dni v praci si mysleli, ze totalne nerozumiem, pritom rozumela som, len som nerozpravala) a po dalsie, oni su zvyknuty na cudzincov. Jednoducho treba povedat nerozumiem, zopakujes mi to? :) Minule priatelov kamarat poznamenal - vidis? Pridu sem cudzinci, ktori nevedia anglicky a to ich my ucime anglictinu :))

jankaaaaaaaaa

super si mila :) mam tam par znamych, takze oni mi tiez pomu s tym ubytkom mozno aj s pracou.. len problem je ze neviem velmi dobre po anglicky. moja anglictina je na urovni strednej skoly a tak ako si sama povedala, tam je to samy slang, iny prizvuk.. toho sa dost bojim :D ale ja nemam problem ani umyvat riad zo zaciatku :D

Luulii

Ved toto je na tom najhorsie, ze potrebujes ten startovny balicek prezitia :(
Pocuj, ciste teoreticky ja by som sa vedela opytat v praci, ci prijimaju, pretoze predpokladam, ze by si sem dosla niekedy v lete alebo na jesen a vtedy naberaju ludi, pretoze sa blizi Halloween a Christmas a vtedy je busy. Lenze sa moze stat, ze budes cakat aj 2 tyzdne, kym Ti daju termin nastupu. Len zase neviem, ci by som vedela poriesit ubytko. Aby si zbytocne neplatila poplatok agenture. Tak sa tu uz vela ludi dostalo..