Práca v anglicky hovoriacich krajinách

Príspevok v téme: Práca v anglicky hovoriacich krajinách
MajloSS

Zdravím všetkých ktorí by mi vedeli poradiť. Ide o to, že by som si rád nešiel prácu niekde v zahraničí. V.Británia, USA, Kanada, Austrália a pod. Som teraz v 4-tom ročníku na strednej. Viem, že som ešte mladý, neskúsený a aj trocha či skôr naivný ale tak po skončení školy by som sa ešte tak 2-3 roky venoval angličtine aby som ju dobre ovládal. Potom by som si chcel nájsť niekde prácu a skúsiť v cudzine nejako fungovať. Ak chcete vedieť dôvod tak ten je jednoduchý... pozrite sa okolo seba. Áno na naše Slovensko ktoré tak spastačila naša milá vláda a podobný úžerníci. Platy sú tu mizerné a ako to tak ide ďalej tak nám zoberú aj to posledné. Ale veď Vy viete aká je tu situácia. Nechcem byť obyčajný utláčaný občan ktorý bude mať mizerný plat okolo 500€ +/- 50€. Nechcem si zobrať hypotéku na byt a splácať ju do staroby. Chcem proste žiť na trochu lepšej dôstojnejšej úrovni než na tej akú nám poskytuje naša milá zlodejská vláda.
Možno mi teraz poviete, že ako cudzinec to nebudem mať príliš ľahké a podobne, alebo že v iných krajinách je síce vyšší plat ale aj vyššie výdavky, (nájom, potraviny atď.) Ok ja to beriem, preto som založil túto tému aby ste mi povedali plusy a mínusy a či sa vôbec oplatí vycestovať takto do cudziny za lepším zárobkom a možno aj životom. Máte niekto s prácou v zahraničí nejaké osobné skúsenosti alebo skúsenosti vašich známych? Ďakujem veľmi pekne za odpovede.

bibi123

0mega-o zapastiach neviem, ale motorkari zas maju pekne svalnate chrbaty;O))) no to je taka dvojsecna zbran, ze na niektorych motorovych vozidla, ci uz su to lepsie auta, alebo motorky sa neda ist pomaly, preto aj ked chodim rychlejsie, v aute netelefonujem a na prechodoch mam pripravenu nohu nad brzdou... Ale na motorkarov mavam dost nervy:O)))

jankaaaaaaaaa

majloss: ak ta nelaka vyska, tak kasli nato a nauc sa nejakemu remeslu, zbieraj pracovne skusenosti z toho co ta bavi a hlavne sa poriadne uc anglictinu! to ti da ovela viac prilezitosti na pracu ako nejaka vs, s ktorou nebudes mat ziadnu prax. ako sme ti tu uz pisali, takou pracou, na ktoru nepotrebujes VS ale skusenosti sa da v zahranici velmi pekne zarobit a aj zit, samozrejme za rok prace si byt v zahranici isto nekupis, ale na slovensku asi aj ano.
a nemusis hned byvat s cudzim clovekom, mozes odist aj s kamosom niekam byvat. a co aj keby s cudzim clovekom, budes mat aspon kamaratov. a navyse keby si siel niekam studovat 5rokov na vysku, a byval by si mozno tiez na intraku, tak tam by si tiez bol s cudzimi ludmi..

cinkaa

sweater, informacie od ludi, ktori boli tyzden v zahranici nepovazujem za relevantne. Ale som na to zvyknuta, s muzom sa doma smejeme, ked ideme na Slovensko a tam nas poucuju brigadnici, ktori zili medzi redneckmi 2 mesiace, ako to funguje v USA. Moj muz tu zije 20 rokov...

jajka001_

mas pravdu v tom ze je zbytocne chodit tu na svk na vysku kde ta nic nenaucia a potom sa zaradit do radu na urade prace. skus sa naucit nejake remeslo alebo aj viac remesiel, cim viac vies tym lepsie, plus ten jazyk, jazyky a potom chod do sveta. sikovnym patri svet. nieco si zarobis a potom si zaloz vlastnu firmu. v zahraničí.

MajloSS

Tak keď sú lahšie a učia k veci a nie nezmyselné žvásty ktoré nikdy nikto nevyužije tak to možno skúsim ale hovorím, najprv musím DOBRE vedieť anglicky, nemá zmysel tam chodiť keď neviem poriadne komunikovať anglicky.

0vecka

2 lea26 ked xce mozme o tom popisat... a neviem co je podla teba vyssia pozicia ... robim na projektoch pre BMW cize sedim na riti a tukam do PC...

sweater

jasne ze mu nieco da ked si zisti informacie od ludi, co uz maju nejake skusenosti... a ja som pocul ze niektore zahranicne vysky su aj lahsie ako ´tunajsie´ ( beriem do uvahy aj cechy), ale to bude asi tym ze maju dobre spraveny ten vyucovaci system, ze ta neladuju strasnym mnozstvom vedomosti, ktore uz oni vtedy dobre vedia ze ich v profesijnom zivote nevyuzijes, ale asi ucia studentov z vedomsti naozaj len to co budu potrebovat a skor do praxe ich zaskoluju, lebo oni asi chapu ze najviac sa naucis aj tak v praxi, tak ako to v skutocnosti aj je, som zvedavy kolko to potrva tym chytrakom v nasom slovenskom vedeni kym to pochopia...

lea26

0vecka-ako si sa naucil Nemecky? ja sa ucim 3 roky v statnej jazykovke a neviem naozaj nic. Kolko si sa venoval samostudiu? Zaujimalo by ma, ci pracujes po vyske na nejakej vyssej pozicii v tom Nemecku, alebo na nejakej manualnej zakladnej?

cinkaa

Majlo, to neviem, o Anglicku sa mi je tazko vyjadrovat, kedze naposledy som tam bola pred 13timi rokmi. V USA vsak zijem 10 rokov. Naber gule, nepytaj sa ludi, co je dobre a skus, vypytovanim sa cudzich cez net nedosiahnes nic.