Práca v anglicky hovoriacich krajinách

Príspevok v téme: Práca v anglicky hovoriacich krajinách
MajloSS

Zdravím všetkých ktorí by mi vedeli poradiť. Ide o to, že by som si rád nešiel prácu niekde v zahraničí. V.Británia, USA, Kanada, Austrália a pod. Som teraz v 4-tom ročníku na strednej. Viem, že som ešte mladý, neskúsený a aj trocha či skôr naivný ale tak po skončení školy by som sa ešte tak 2-3 roky venoval angličtine aby som ju dobre ovládal. Potom by som si chcel nájsť niekde prácu a skúsiť v cudzine nejako fungovať. Ak chcete vedieť dôvod tak ten je jednoduchý... pozrite sa okolo seba. Áno na naše Slovensko ktoré tak spastačila naša milá vláda a podobný úžerníci. Platy sú tu mizerné a ako to tak ide ďalej tak nám zoberú aj to posledné. Ale veď Vy viete aká je tu situácia. Nechcem byť obyčajný utláčaný občan ktorý bude mať mizerný plat okolo 500€ +/- 50€. Nechcem si zobrať hypotéku na byt a splácať ju do staroby. Chcem proste žiť na trochu lepšej dôstojnejšej úrovni než na tej akú nám poskytuje naša milá zlodejská vláda.
Možno mi teraz poviete, že ako cudzinec to nebudem mať príliš ľahké a podobne, alebo že v iných krajinách je síce vyšší plat ale aj vyššie výdavky, (nájom, potraviny atď.) Ok ja to beriem, preto som založil túto tému aby ste mi povedali plusy a mínusy a či sa vôbec oplatí vycestovať takto do cudziny za lepším zárobkom a možno aj životom. Máte niekto s prácou v zahraničí nejaké osobné skúsenosti alebo skúsenosti vašich známych? Ďakujem veľmi pekne za odpovede.

MajloSS

Lebo vidím ako som sa učil doteraz 4 roky na strednej. A navyše mám SM ktorá mi na pamäťovom výkone nepridá. S touto chorobou môžem a aj chcem robiť a nie byť večný študent s X diplomami a práznym vačkom. Aj takých extrémistou poznám čo im tiahne na 40 a chodia na vysoké. Ja chcem mať normálnu prácu, ženu, deti, byt hotovo. A čo z toho majú? :D nič, lebo VŠ na slovensku neznamená vyššie platové ohodnotenie. A ani sa mi nechce učiť. Už mám toho proste dosť, chcem niečo dokázať. "Learning is boring for me." Navyše každý z okolia hovorí ako sa im nechce učiť. Oni sa donútili síce chodiť na VŠ ale prežívajú to čo na strednej a ja to znova zažívať nechcem. Som jednoduchý chalan a som stvorený na prácu a obyčajný život, nie na výšku.

MajloSS

Viem, ale nehovoríme o USA ale o UK. Aj keď je to jedno, mexičanov tam nahrádza zasa iní neangličania. Ale akú mám potom šancu byť dobre platený v UK bez vysokej? Ja na vysokú nemám, fakt. Ale robota mi problém nerobí a keďže tam nebudem mať rodinu tak by som kludne robil aj cez tie sviatky ktoré, ako už niekto poznamenal, sú lepšie platené a pod. "Robota áno, škola nie." Alebo si toho názoru, že keď si silno nevyštudujem zahraničnú vysokú tak môžem ostať rovno na slovensku?

cinkaa

No, pokial ti vyhovuje byvat v podnajme s cudzimi ludmi a nikdy nemat na vlastny byt/barak a davat si velky pozor na vydavky, tak potom dobre. Ale mal by si vediet, ze nevzdelanych Mexicanov je v USA dost a ti su ochotni robit za malo, tak su zamestnavatelmi uprednostnovani. Stredna skola je v USA povazovana za samozrejmost, maju ju tu vsetci, s tym dieru do sveta neurobis.

MajloSS

Ja nemám hlavu na to aby som študoval VŠ a už vôbec nie v zahraničí. Nebaví ma učiť sa blbosti a nič z toho nemať. Chcem proste pracovať a učenie nechám na intelektuálov. Veď to nemôže byť zas až také zlé.

cinkaa

Majlo, do zahranicia chod, az si skoncis VS alebo vystuduj v zahranici. Ak chces robit poriadnu pracu, bez vs sa ti to podari asi tazko. Obracanim hamburgerov mozno zarobis viac ako na Slovensku, ale v porovnani s ludmi, ktori pracuju na vyssich poziciach budes zobrak.