Po cievnej mozgovej prihode

Príspevok v téme: Po cievnej mozgovej prihode
viva1

Moj manzel mal pred 2 mesiacmi stredne tazku cievnu mozgovu prihodu. Chodi, ale s problemami a ruku ma tiez postihnutu a jeden kutik ma nakrivo. Zaujimalo by ma, ci sa niekto z vasho okolia z toho dostal bez viditelnych nasledkov a za asi aku dobu. Este ma zaujima, ci sa vyplati ist s touto diagnozou na liecenie a ktore kupele su na toto najlepsie.

marcela 23

prosim o informaciu v ktore kupele su vhodne na rehabilitáciu po lah.mozg.prihode pacient ma 63rokov dakujem.

Ivka 1

Viva1 poznám ľudí,ktorí sa z toho dostali aj keď to nebolo zo dňa na deň. Je potrebná rehabilitácia a cviky,ktoré mu tam ukážu,by mal cvičiť aj doma. Čo sa týka kúpeľov, veľmi dobré sú kúpele v Kováčovej.Mám ocka po mozgovom infarkte, je tam bohužiaľ veľké poškodenie ale napriek tomu s ním chodí cvičiť sestrička z Adosu 3x do týždňa. Manžel je ešte mladý a určite je tam nádej na vyliečenie. Len je potrebné predchádzať ďalšej mozgovej príhode zmenou životného štýlu.Bude na to potrebné veľmi veľa trpezlivosti.Držím vám palce a manželovi prajem skoré uzdravenie.

ivana45

viva1, poznam vela pacientov, ktori sa zo stavu, ktory popisujes ty, dostali bez následov (odborne sa to vola "ad integrum").
Liecenie tvojmu muzovi v kazdom pripade odporucam. Neviem ti povedat, kde je to najlepsie. Ani to nemozno takto vyhlasit, lebo kazdemu vyhovuje nieco ine. Spytaj sa neurologa, ze ktore kupele povazuje vo vasom pripade za najlepsie.
Hlavu hore, je super, ze manzelovi pomahas. Nech uziva osvedcene lieky. Nedaj sa strasit neziaducimi ucinkami. Oni sa nikdy netykaju VSETKYCH pacientov. To sa uvidi. Na letaku su vymenovane, aby sa firmy chranili pred sudnnymi tahanicami. To neznamena, ze sa vyskytnu (vsetky u kazdeho, keby nebola tema taka vazna, dodala by som smajlika). Ale ak sa neziaduce ucinky vyskytnu, treba ich zreferovat lekarovi a on bude hladat iny liek.
Len na okraj: Liecim kopec kolegov. Lekari po infarktoch a porazkach uzivaju klasicke lieky. Myslis, ze chcu nahanat zisky farmafirmam na ukor vlastneho zdravia? Normalne sa do tychto debat nepustam, ale toto je tak vazna vec, ze nechcem, aby bol tvoj manzel poskodzovany naivnymi hlupostami.

RNG

Nattokinaza obvykle prichadza vo forme malych kapsuliek, je to schvalene ako potravinovy doplnok a nie liek, tj je to volnopredajne a ja ju kupujem tu v USA napr od Swansonvitamins.com pod 13 dolarov za flasku obsahujucu 90 kapsul, kazda z 2000 FU nattokinazy.
Uzivam obvykle 1 az 2 denne, brat na prazdny zaludok pre vyssiu ucinnost, ako vsetky enzymi, ktore chces aby sa dostali co najrychlejsie do krvi a nevycerpali na rozklad potravin.
Pri bolesti v koncatinach alebo v prsiach zoberiem pre istotu okamzite aj tri naraz, aby som predisiel moznosti, ze je to priznak zapchatej cievy, co sa tiez moze stat a nejedneho to uz stalo zivot, zbytocne.

RNG

Anopyrin je NSAID a ako synteticka chemikalia dlho brana ma skodlive nasledky.Mezdzi ne patri nahlodavanie sliznic, krvacanie do zaludka a criev a zrychleny rozpad klbov(rozpusta mucosacharidy, tj hlavnu ciastku klbovej a slachovej hmoty)
Takze ja som skor za nattokinazu, ktora nema ziadne skodlive nasledky ani prilisne riedenie krvi a ma naviac vyhodu, ze vie rozpustit pripadne vytvorene krvne zrazeniny a stimuluje vyrobu naseho vlastneho enzymu na kontorolu zrazanlivosti, plazminu.

viva1

RNG hned po jeho prichode som zacala do jedal pridavat granulovany lecitin, ako ste to raz spominal v niektorom vasom prispevku. Len neviem, ci mu staci raz tyzdenne. Samozrejme berie anopyrin na riedenie krvi, tak neviem, ci sa mozu brat este ine pripravky, aby ju zas nemal prilis riedku.