Strach z tehotenstva

Príspevok v téme: Strach z tehotenstva
blazon

Mam jeden dost vazny problem.Neuveritelne sa bojim tehotenstva,aj ked uzivam HA kvoli porucham hormonalneho cyklu a nemam priatela,ani pohlavny styk.Bola som vonku s kamaratom,ktory sa mi paci.Potom sme sa dlho rozpravali v aute a zacali sme sa bozkavat.Bozkavali sme sa asi polhodinu a isla som domov.Tu zacina moj problem,nahovaram si,ci som sa s nim nemilovala a neotehotnela som.Neviem co je realita a co si vymyslam.Dokazem samu seba presvedcit o fantazii,co si vymyslim.Viem,ze sme sa len bozkavali,ale kazdy den ma prepadnu myslienky,co ak nie.Co ak otehotniem,ako to vysvetlim,ked si to nepamatam,zeby som sa milovala?Dokonca mam az taky strach,ze som si kupila 4 tehotenske testy a chcem si ich vyskusat 25 dni,35 dni,50 dni a 60 dni od toho dna,ci nie som tehotna.Menstruaciu som dostala,tak ako vzdy,bez meskania,krvacala som cerstvou krvou.No ja sa tak bojim,ze dokonca rozmyslam,ze pojdem na gynekologicku prehliadku niekedy 10 tyzdnov od toho dna.Co mam robit?Hrozne sa trapim a kazdy den myslim len nato,snazim sa vybacit si kazdu sekundu z toho bozkavania v aute.Snazim sa nevymyslat si somariny,ze sme isli na zadne sedadla a milovali sa.Viem,ze nie.Ale potom sa sama seba pytam.Naozaj nie?Co ak ano?Je to strasne a neviem ako z toho von,zblaznim sa.Rozmyslam dokonca nad podviazanim vajecnikov alebo vybratim maternice.Neviem co mam robit.Pomozte mi.

Iveta Michael

ale tak môže sa obrátiť aj na nás...prečo by nie? ja ju viem pochopiť...len ide o to aby nás po tom aj poslúchla...a išla k tomu psychiatrovi lebo aspoň dúfam teda..že je natoľko inteligentná že pochopila o čo tu ide...a ide o veľa! ale môže sa z toho nejako dostať,len nie sama:( OCD ak je to ono..je hrozná nutkavá nemoc:(

rencita

Blazon-ka ty nepotrebuješ ísť ku gynekologovi lebo keď mu povieš čo sa v aute stalo tak ťa po prvé ani nevyšetrí a po druhé ty jednoducho nemáš byť z čoho TEHOTNÁ teda aspoň podla toho čo píšeš to je na 100000000% tak.Tvoj problém máš v hlave jednoducho ty potrebuješ odborníka na to určeného aby ti nejakým spôsobom dokázal a vysvetlil že ten tvoj strach z tehotenstva je neopodstatnený.Preboha načo si komplikuješ život.Ak máš samú seba rada choď rovno k psychiatrovi pretože psycholog ťa knemu skôr či neskôr pošle.Neber to v zlom ale ja sa ani ľuďom ktorý ti do témy napisali nečudujem pretože toto je preoblém sktorým sa máš obrátiť na odborníka (opakujem nie gynekologa) a nie na toto fórum.Nesmejem sa ti bože chráň niesom taká.Sama mám dieťa.To stými testami a tak ďalej ma veľmi prekvapuje lebo keď si urobíš 5 kvalitných testov vysledok je nagat.a ešte aj menštruacia chodí ako sa patrí a tušim som začula niečo aj on HAK tak ako nehnevaj sa ale to už by bolo zapísane v guinessovych rekordoch toto tvoje otehotnenie.

rruby

Fuuuha tak toto je pre mna silne kafe...!"Blazon" ty si vazne zrela na psychiatriu, teraz to ale nepisem preto, aby som ta nejako ponizila ale mala by si to urobit hlavne vo svojom vlastnom zaujme. V prvom rade, nie je normalne, aby sa zena, ktora je nositelkou zivota takto chronicky bala, ze je tehotna a za druhe, je uplne chore, ak si si vsugerovala, ze otehotniet by si mohla z bozkavania. Breboha!Vies kolko je na svete a na Slovensku zien, ktore sa snazia otehotniet, pocitaju si plodne dni, beru hormony a nedari sa im to???Ved v dnesnej dobe je to uz pomaly aj zazrak, aby zena otehotnela po prvom nechranenom sexe.Kolko mas vlastne rokov?Ak mas menej ako 18, da sa tento tvoj strach ciastocne pochopit ale aj tak si pripad pre psychiatra!

Mia Sel

Ste vsetci blazni , alebo ste stratili respekt k ludom a ich problemom? Pisete spravne, ze potrebuje odbornu pomoc, ale zvysok bol vas arogantny postoj,ktorym jej nepomozete. Nezabudajte, ze aj vy mavate strachy, ktore mozno tiez nezvladate.

noaco

Tvoja choroba sa vola tokofobia. Trpi nou viac zien ako si myslis. Nie si ziadny blazon, len mas smolu, ze Ta nepostihla fobia z pavukov, lietania a podobnych veci, co by kazdy pochopil, ale mas neprekonatelny strach z niecoho, co vacsina ludia povazuje za uplne normalne. Najstrasnejsie je, ak sa to stane zenam, ktore maju silno vyvinuty materinsky cit. Na jednej strane maju neskutocny strach z tehotenstva (neprekonatelny, cize fobiu), na druhej strane velmi tuzia po babatku. Moznym riesenim je najst si partnera, ktory Ta dokaze pochopit a ktory uz dieta ma. Aj z tokofobicky moze byt uzasna matka, hoci aj nahradna. Nevzdavaj sa! Je to boj na cely zivot, ale Ty to zvladnes.

natusa42

a ty si bola opitá,na drogách,alebo čo si mala v sebe ?ked si nepamätáš,že čo ste robili v tom aute ?či ty si to všetko pamätáš ?alebo si odpadla,alebo čo ?ako nechápem,čo riešiš :O:O ved ked ste sa len bozkávali ,a on sa nevyzliekol ( ked to už tak musím povedať ),alebo skôr neoibnažil,a ani ty čo vravíš,že nie,tak neboj ,spermie by nemohli cez vrstvy šiat nemohli tam vplávať ( rofl) ...