Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Strach z tehotenstva

Príspevok v téme: Strach z tehotenstva
blazon

Mam jeden dost vazny problem.Neuveritelne sa bojim tehotenstva,aj ked uzivam HA kvoli porucham hormonalneho cyklu a nemam priatela,ani pohlavny styk.Bola som vonku s kamaratom,ktory sa mi paci.Potom sme sa dlho rozpravali v aute a zacali sme sa bozkavat.Bozkavali sme sa asi polhodinu a isla som domov.Tu zacina moj problem,nahovaram si,ci som sa s nim nemilovala a neotehotnela som.Neviem co je realita a co si vymyslam.Dokazem samu seba presvedcit o fantazii,co si vymyslim.Viem,ze sme sa len bozkavali,ale kazdy den ma prepadnu myslienky,co ak nie.Co ak otehotniem,ako to vysvetlim,ked si to nepamatam,zeby som sa milovala?Dokonca mam az taky strach,ze som si kupila 4 tehotenske testy a chcem si ich vyskusat 25 dni,35 dni,50 dni a 60 dni od toho dna,ci nie som tehotna.Menstruaciu som dostala,tak ako vzdy,bez meskania,krvacala som cerstvou krvou.No ja sa tak bojim,ze dokonca rozmyslam,ze pojdem na gynekologicku prehliadku niekedy 10 tyzdnov od toho dna.Co mam robit?Hrozne sa trapim a kazdy den myslim len nato,snazim sa vybacit si kazdu sekundu z toho bozkavania v aute.Snazim sa nevymyslat si somariny,ze sme isli na zadne sedadla a milovali sa.Viem,ze nie.Ale potom sa sama seba pytam.Naozaj nie?Co ak ano?Je to strasne a neviem ako z toho von,zblaznim sa.Rozmyslam dokonca nad podviazanim vajecnikov alebo vybratim maternice.Neviem co mam robit.Pomozte mi.

bibi4545

iveta michael, vidis a to viem z pozerania televizie. ale nezaskodi precitat si par knih o zenskom tele a dusi :)
3nttt tak a teraz sme dali blaznivej navod ako sa presvedcit ze naozaj je tehotna :D
blazon tak co, kedy budu testy hotove? termin u psychiatra mas? nie? no a ako fungujes cez den ked taketo nutkania mas? okolie si nic nevsima? rodine sa nezdoverujes? ci iba nam, od ktorych ani nechces prijmut rady?

3nttt

Iveta Michael - neprave tehotenstvo- je o psychike. normalne ti zacnu vynechavat kramy, baba zacne mat potrebu sa napchavat... a pod. inak tu to mas pekne rozpisane :) zena.atlas.sk

Iveta Michael

blazonko:)

na niektorých reakciách som sa takmer váľalala od smiechu fakt,lenže...

..chápem naozaj tento tvoj nenormálny strach a tu už prestáva byť sranda..

počuj..nie si blázon..ale ked okamžite nevyhľadáš psychiatra tak tým bláznom sa môžeš veľmi rýchlo stať...a to ti hovorím vážne,nerob si už preboha nijaké testy!!! lebo práve to je to čo ti vyvoláva ešte väčšie úzkosti...to je vopred prehratý boj moja zlatá...prestaň a poriadne si tresni do stola a vyštartuj! ale nie na gyndu ale priamo k psychiatrovi a nerozmýšľaj nad tým čo a kde ťa pošle a zavrie..NEZAVRIE!! Len ti určite pomôže!! to ti môžem odprisahať,neboj sa ho!

Iveta Michael

Maomam

vieš čo by si sa čudovala...ja poznám viac takých materí!

mimo iné...aj moja mama ma kontrolovala a striehla zakaždým ked zistila že mám stretko s nejakým chalanom...

....a to som mala 27 rokov:) si nemyslite že všetci rodičia sú v tomto smere normálni bo nie sú:))

Iveta Michael

bibi4545

? ? ? čože? nepravé tehotenstvo? a to sa dá takto...po prvý raz také niečo počujem,resp.čítam...kks:)

jankaaaaaaaaa

ale ty nerozumies ze si psychicky chora???? v prvom rade chod uz hned zajtra ku spychiatrovi a ked to tak velmi potrebujes tak chod kludne aj ku gynekologicke kedy chces. ale tu navstevu psychiatra neodkladaj, lebo sama vidis, ze takto sa fungovat neda

blazon

Stretla som sa s tym chalanom,lebo som chcela vediet co sa stalo.Tak som sa ho pytala,preco to nedoslo dalej ako len bozky.Tak mi povedal,ze by neurobil co nechcem a jasne som mu dala najavo,ze viac ako bozky nie.Takze si mozem byt ista,ze sa nic nestalo.No ja ako idiot si poviem,nic sa nestalo a hned za tym urcit sa nic nestalo?Radsej bud ostrazita,radsej si kontroluj kazdy menstruacny cyklus,urob si testy a chod ku gynekologicke.Toto sa deje v mojej hlave.Nedokazem normalne fungovat kym nebude 11 tyzdnov od toho dna a ja nepojdem ku gynekologicke na UZV.

bella12

blazonka, na zabíjanie ani nepomýšľaj, nemáš dôvod, Tvoj strach je na 200 % neopodstatnený. Môžeš otehotnieť len pohlavným stykom, ktorý si nemala. Len na základe tohto faktu Ti môže hocikto na svete potvrdiť, že dieťa nečakáš, lebo je to jednoducho nemožné. Zbytočne sa stresuješ kvôli tomu, aby si si dopodrobna zapamätala, čo sa v tom aute dialo, pretože nič z toho nezmení fakt, že k pohlavnému styku nedošlo. Je to logický a rozumný záver, ku ktorému niet čo dodať.

Na druhej strane je tu Tvoj veľký strach a úzkosť. Presviedča Ťa o opačnej možnosti. Pod jeho vplyvom považuješ nemožné za možné. Chceš ho dostať pod kontrolu a tak začínaš s tzv. kompulziami - opatreniami, ktorými ho chceš znížiť. Aby som mala istotu, urobím si test. A čo keď sa ten test bude mýliť? Dobre, tak urobím dva. Nie, ani to nestačí, tak radšej tri... Stále ustupuješ svojmu strachu a paradoxne s počtom uisťovacích úkonov sa Tvoj strach nezmenšuje, naopak, zdá sa, akoby úzkosť bola ešte väčšia. Tým, že si pristúpila na hru, ktorú s Tebou hrá ten strach, ponáraš sa doňho stále viac. To je obsesívno-kompulzívna porucha a neustále uisťovanie sa nie je jej riešením.

Keď si sa už rozhodla robiť tie tehotenské testy, prečo chceš čakať s návštevou psychiatra, až keď si budeš istá, že nie si tehotná? Choď už teraz, nestrácaj zbytočne čas. Psychiater rovnako ako ktorýkoľvek iný lekár Ti len potvrdí, že tehotná nie si a navyše Ti predpíše lieky, ktoré potlačia tie nutkavé myšlienky, ktoré Ťa oberajú o pokoj. Keby ich nebolo, verila by si svojmu rozumu a ani by Ťa nenapadlo niečo tak absurdné, že by si mohla byť tehotná. Nechceš sa opäť tešiť z každého dňa a myslieť na niečo pekné, venovať sa niečomu zmysluplnému? Môžeš to mať, nemusíš celé dni myslieť so strachom len na to jediné. Nazlosti sa konečne na tie myšlienky a vyhlás im boj - tým, že vyhľadáš odborníka. Si mladá na to, aby si takýmto spôsobom trávila svoje najkrajšie roky.

Viem, že je pre Teba ťažké spoľahnúť sa na názor iných. Pri OCD však musíš prijať skutočnosť, že sa nemôžeš spoľahnúť na svoje pocity či názory, ktoré nie sú podložené rozumom. Ak by sme sa my všetci mýlili a Ty si mala pravdu, určite by si nám to dala vedieť, aby sme sa mohli k tomu tu na fóre vyjadriť. Rovnako aj psychiatrovi a každému, kto by Ti hovoril opak. V tom momente by si sa však stala slávnou - veď by si prišla k dieťaťu bez sexuálneho spojenia. Myslíš si, že si taká výnimočná?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Strach z tehotenstva - Fórum - ZDRAVIE.sk