chudnutie

ja

ahoj, dik za odpis..
nahodou nevies do akej skupiny patri tuniak? (samozrejme vo vode, nie v oleji)?? mam s tym este trochu problemi kam co patri, pretoze kazdy hovori o tom inak..
dik

karolinka

ahoj, ja som na tom bola podobne. bola som rok v usa a pribrala som 26 kg. prisla som domov a schudla som 10kg dost rychlo -za 3 mes. a ten zvysok mi isiel dost pomaly. trvalo to asi 2 roky ale tych poslednych 6 kg som uz neschudla nikdy. co mi nevadi lebo som bola vtedy az prilis vychudnuta. Myslim ze je to tym ze v USA aj v UK je ina strava ako sme zvyknute a nas organizmus reaguje tak ze priberie. Okrem toho je tam kopa polotovarov a celkovo neszdravych jedal plne toxinov. Mne pomohlo vela ovocia, zeleniny, vela vody. Cvicila som denne hodinu az 2 hodiny... najprv som len posilovala, a cvicila velmi mierne, neskor ked som mala kondicku som cvicila aerobic- tam telo najviac spaluje tuky. Na budovanie sval. hmoty je posilka. Dolezite je aby si sa nenamotala na to ze si fakt tucna a mala s toho stres. Skor to ber tak ze je to docasne, a nemysli stale na to. Cvic, a stravuj sa zdravo. To znamena ze si kupuj potraviny a sama si var a pripravuj jedlo. Jedz v malych davkach 5x denne. POsledne jedlo maj najmenej 3 hod pred spanim. Jedz tak ze 2/3 je zelenina alebo ovocie a 1/3 je bud bielkoviny alebo sacharidy- podla toho co zvolis pri delenej strave. Del. str. pomohla aj mne. Podla mna je to naj. dieta. Ine neodporucam.
Drzim Ti palce. Cas za kt. si tie kg nabrala potrebujes na to aby si ich zhodila. ak to urobis skor , vratia sa Ti. jojo-efekt.

ja

zdravim,
no tak moj problem spociva vo vahe, asi ako skoro kazdemu tu, nikdy som nemala s nou problemi, mala som 54kg a mohla som jest kolko som chcela, ale zacali sa minuly rok ako som isla prvy krat do UK robim au pai, za 3 mesiace som pribrala 12kg, po 3mes. som sa vratila domov a schudla som 8kg za 3mes., a zas som sa sem vratila a vsetko a zas 12kg pribratie. o 16kg pribrat (neratam to com schudla doma) je fakt sila. zacala som drzat odelenu stravu, zatial nic, chodim do posilky 2krat do tyzdna ak mam viac casu aj 3krat, 2-3krat do tyzdna bicyklujem.
pri tej delenej strave nie som si ista celkom co patri do akej skupiny, pretoze vsade pisu inak o tom, potrebovala by som poradit o tom..
dakujem za skoru odpoved
M