podrazdena pokozka

Príspevok v téme: podrazdena pokozka
Bianca1236

ahojte zase ide zima a uz pri prvych mrazoch sa mi objavuju cervene flaky na pokozke, na rukach a na tvari. kazdu zimu s tym bojujem, kozna ma odbila ze co ju otravujem s blbostami. tak by som len rada vedela ake kremy su vhodne, ako pokozke ulavit, aby to nezaslo k praskaniu do krvi (co bude ked udru vacsie mrazy). vsetky kremy co som skusila mi to este viac rozdrazdili, bolelo to ako cert. asi uz su vsetky parfumovane alebo co. dakujem za rady

Bianca1236

RNG no presne take nieco mam na mysli. ale tak kde sa ja tu dostanem k tolkym zlozkam co do toho treba. pocula som ze v blave niekde miesaju kremy presne na mieru, ale netusim kde to tam. kazdopadne dakujem za radu, pozriem ten vsemocny googel :)
jankaaa ja som pocula ze zinkova mast vysusa. mas s nou lepsie skusenosti? lebo suchsiu plet na hankach nepotrebujem, uz ked mi praskaju do krvi je to neprijemne, kost nechcem vidiet.

RNG

Spravna kozmetika ma zivit a ochranovat. Samozrejme vsetko, co je v nej nejedle a chemicke a prestupi kozou nam skodi v tele
Pozrite cez Google.sk zadanim rng, prirodna kozmetika
Ja osobne som este nenasiel zidany kozmeticky krem zlozeny len z jedlych zloziek takze sa im vyhybam a miesam si vlastny na baze kokosoveho a jojoba oleja, s pridavkom roznych vitaminov a antioxidantov, vsetko samozrejme v potravinovej kvalite, bez akejkolvek chemie. Aj konzervant je tam potravinovy doplnok, citricidal/GSE.

Bianca1236

neutrogena mi drazdi. ale dakujem za tip. indulona tiez. vsetky olivove, vichy, garnier, kadeco. jedine co mi pomahalo bola repikova masticka, ale uz aj tu robia s novou recepturou a ta mi uz vadi. excipial nepoznam, skusim pohladat. ale najlepsie by asi bolo sadlom sa natriet, alebo co. hadam do prasat nedavaju parfum :( uplne obycajny krem by to chcelo. v lekarni na mna tiez gulaju ocami, ze co len od nich chcem. ze mam nosit rukavice. no ale na tvari co mam mat, kuklu? :D

ja99

ahoj, no ja pouzivam a dobre zabera excipial u lipolotio, moze byt aj hydro ale lipo lepsie premasti, novy problem ktory mi vznikol je ze sa mi po novom uz vyhadzu aj pupence po rukach, s tym neviem co

Bartas

ahoj bianca1236

ja mám problém s s hánkami. veľmi mi v zime schnú a také drapľavé ich mávam. akoby sa šúpali. vie to aj praskať.
nič špeciálne nepoužívam iba praobyčajnú indulónu, ale nech to zasa nie je až také, tak nechtíková sa mi osvedčila.

ešte viem o kréme na ruky, imho je kvalitný. ale neviem ako sa volá viem že má nórsku vlajku.