Obrovske sklamanie z kamatratky Ako to vyriesit

Príspevok v téme: Obrovske sklamanie z kamatratky Ako to vyriesit
ada78

Ach este som si nestihla ani precitat odpovede a tema je fuc , omylom som klikla kam som nemala, prepacte!!!!!!Tak vkladam este raz,dufam ze mozem....!!!
Ahojte ani neviem kde zacat ..Velmi sa trapim koli kamaratke, povedala mi dokonca ze som ako jej strsia sestra , vzdy som ju vypocula , v com som vedela poradit som poradila, islo to tak par rokov, - dokonca som jej hladala clanky o tehotenstve – ona bola mimo...., vzdy som vedela pochopit ako jej jej ked mala napr.problem s frajerom , mamou , svagrinou.....
No a tu zacina problem ked som po dlhej dobe prisla ja s niecim co ma trapi –nedari sa mi otehotniet , tak len strohe odpovede, ziadne pochopenie nic...., trvalo to asi tak 2 roky.... a zrazu mi dosla sprava ze je tehotna.
Splnilo sa jej to tusim zo dna na den! Bola som stastna a tesila som sa s nou este som jej napisala ze sa tesim ako budem piect pre malinke tortu....
No, ale to som netusila co ma caka .Boli to pre mna strasneeeee muky, ja tak strasne tuzim a neda sa-mam problemy a musim este cakat ......ale to tu nechcem riesit .....
.Pisala mi do podrobna ako cele tehotenstvo prebieha , ako citi pohyby , ako videla malinke na sone, pocula ako mu srdiecko bije, proste vsetko stale dookola mi pisala a nakoniec mi pred terminom poslala fotku v spodnom pradle nafotena s bruskom ....Ja som vzdy po kazdom maile plakala nevedela som sa udrzat ked som citala tie maily od nej a nechapala som ako moze byt taka , a vsetko mi tak detailen opisovat ake stastie ma ake je to nadherne ....Este som jej pisala ze ked ma muz vidi ako nariekam po kazdom maile ze mi uz doniesol kyticu ruzi .....Ona ludia vobec nemyslela na mna ako mi asi je ked kazdy mesiac jedno sklamanie za druhym ze ja nie som tehotna ...Vsetko vzdy vyslo tie jej spravy a maily zrovna ked som mala PMS byva mi priserne zle a na moje narodky mi nasi volali ze vsetko naj prave si sa pred 30rokni narodila v tuto hodinu a „crnk“ a v tom pozriem a v SMS fotka jej novonar.babatka. Strasne mi to bolo luto !!!!Ona ani raz za ten cas mi nenapisala nic povzbudive a nic o tom ze ako mi je ....pisala som jej , naznacovala , ze potrebujem aj ja podporu a pochopenie ale.....nic! Iba raz mi napisala ze musi mi to byt blbe citat ako sa jej rychlo podarilo otehotniet a ja stale nic .Je pravda ze som jej napisala ze ved ona za to nemoze .Neviem ci som to napisala dost zrozumitelne ale ja som sa tesila s nou ale necakala som ze to bude take tazke a ona vlastne cakala zase len odomna oporu ked cosi a ja som ju vobec nezaujimala pisala len o sebe aka je stastna a tak ...Ja by som to nedokazala , ked mala problem s frajerom ani som jej nepisala ze ideme na dovolenku, alebo ako nam je super s manzelom ......
Dokonca mi doma nadavaju za to ze patrim medzi „vyhynute druhy“, „nemozes zachranit cely svet naco to robis!“ Pre kazdeho som len butlava vrba a trapim sa pre cudzie problemy..... som uz raz taka asi si mozem sama za to!
A teraz co robi? Nechapem ! Napise mi k meninam ja sa podakujem spytam sa ako sa ma , ale odpoved ziadna ....Ja neviem co si mam o tom mysliet ....Mam jej vsetko napisat a spytat sa na rovinu? Ja mam taky pocit ze ona si mysli ze jej zavidim alebo co, ze jej neprajem a vyhyba sa mailom a SMS....Boze ako si toto moze o mne mysliet niekto , strasne ma to trapi , ja nie som taka, len som potrebovala oporu nic viac !!! Este by som sa necudovala kedby som kontakt prerusila ja , ale ona ? A za co ? Dakujem Vam za kazdy nazor !!!!!

Laurina22

Uz som to pisala a pisem opat,medzi zenami neexistuju priatelstva a ak,tak je to obrovske stastie pre obe strany.

Zeny su hyeny.

Mne jedna zena v mojom zivote velmi ublizila ale ver mi,kazdemu sa to zlo co sposobuje nejakym sposobom raz vrati.Jej sa to uz vracia a mna to,pravdupovediac,uspokojuje.

Ano,mozno som zla a bezcitna,ale ked ma niekto potopi a citovo mi ublizi,nemam zlutovania.

Od dotycnej by som na tvojom mieste dala ruky prec.

jajka001_

asi jej robi radost robit ti zle ked jej nevadi ze ti ublizuje svojimi spravami o tehotenstve. na druhej strane, ty si hrozne doverciva a naivna, na svoj vek, tipovala by som ti tak 15.
ako tu to uz pisali, bud ju ber tak, aka je, s rezervou, nenechaj sa zneuzivat, alebo sa s nou prestan radsej kamaratit. povedala by som ze skus to prve pretoze chyba je aj v tebe - normalny clovek by sa takto masochisticky nespraval. musis v sebe nieco napravit a to je tvoj vztah ku sebe a k ludom okolo seba.

ada78

dakujem Vam vsetkym , za velmi cenne slova!!!!!!!Naozaj klobuk dolu za VAse nazory !!!
Ved prave ze rozmyslam nad sebou najskor a v prvom rade aby som neublizila niekomu inemu tym co urobim , co poviem ....za potom by som si nevedela vazit samu seba....ani spavat by som nemohla !!!
muchacc - dieta beriem ako obrovsky a ten najprirodzenejsi dar, dar z krasnej lasky ktoru mam a som za nu vdacna !!!!
Prave ze ta moja kamoska to tak berie robi si ciarky a dieta bola jedna z nich, normalne mala graf urobeny...svadba , dovolenka , dieta ... ....Ciarky si robi urcite co sa jej podari , kolko ludi bude na nu pozerat ako sa nesie do prace na 8:00 v lodickach a minisukni-pritom tu pracu nenavidi,(to mi hovorila este na brigade vo vyrobe ked popri skole si privyrabala cez prazdniny....)alebo aby vsetci hovorili aku mala velku svadbu lebo mala je pre nu na hambu, ale to je vedlajsie to sa mna nedotyka tam ju dokazem brat taku aka je...Hm ale mala som sa aj z toho poucit!!! Ale nepochopit nieco take ako nepochopila ona....a pritom to stale ziadala odomna ...pohar pretiekol, preto som sa po roku zamyslela tu v debate s Vami......A navyse ona prestala komunikovat...nechapem...Ale ako sa vravi " V nudzi spoznas priatela" rsp.nepriatela !!!
Ale ona sa asi fakt nevie vcitit do pocitov inych ludi...Ani jej nemozem krivdit, teraz ma napadlo , ze ona nevedela pochopit ani svoju mamu kt.mala podozrenie na rakovinu a potrebovala blizkost rodiny ...no ona sa po chvili u nej, zbalila a isla k svokre sa "ukludnit".....vtedy som teda fakt pozerala ....
Ach dakujem za objasnenie z kazdej stranky !!!

muchacc

Kazdy je iny. Tvoja znama (ci kamaratka - to sa musis rozhodnut ty) ma taku povahu, ze sa nevie vzit do pocitov ineho cloveka. Malo kto z nas by pred clovekom na vozicku rozpravali a rozplivali sa nad tym, ako pojde v zime na lyzovacku.
Neries to, aka je ona! Teba to lepsou nespravi. Jedine, co mozes voci nej spravit je:
1. bud ju akceptovat, ze je proste taka a chce sa delit so svojimi radostami s inym clovekom, no len jednostranne. Nezaujima ju druha strana.
2. budes sa vyhybat kontaktu s nou, ale tak, ze jej najprv povies, ze jej spravanie ti ublizuje, ze si nevie predstavit, ako sa citis, ze na to vobec nemysli.

Ale comu sa este vyhybaj - davaj si velky velky pozor, aby si obycajnu ludsku uprimnost a zdielanie nejakych radosti neprijimala ako utok na teba. Akoby si ty bola v centre vsetkeho. Ked niekto pohladi svoje dieta pred tebou, ty to hned zacnes vnimat ako necitlive od tej osoby a ze je sebecka ...
Pozor, lebo v svojom trapeni sa stanes este aj zatrpknuta.
Dieta je dar a hlavne, ked to ma byt dieta z lasky. To nie je plan, to nie je ciarka v Taskliste dvoch ludi, ze "hotovo". Tak zacni dieta vnimat aj ty ako dar a nie nieco, co musis dosiahnut. A ak budes cakat dar (a modlit sa za ten dar), ten dar ti pride.

Rozmyslaj nad svojou citlivostou voci prirodzenym pocitom inych ludi. Nerozmyslaj nad nimi, ale nad sebou. Nie vsetci maju umysel ti skodit, len preto, ze ty to tak vnimas!

BJ

Syty hladnemu neveri. Ty si teraz ten hladny a kamoska si dava kazdy den hostiny. No a ukazuje ti fotky z tych hostin, pretoze je z nich v 7 nebi. To niesu dobre podmienky na priatelstvo, a len ti to ukazalo realitu toho vztahu. Pravda vacsinou casom vyplava na povrch.

Od takych ludi ruky prec. Ja viem, ze ich je vela na kazdom kroku, ale taky clovek ta nijak nepodrzi ked prijde do tuheho... a o tom by priatelstvo malo byt. Je to prejav egoizmu, zaujima ju len vlastne stastie, a chce niekoho, s kym to bude zdielat... bohuzial ten niekto taha za kratsi koniec, je len nastrojom, figurinov... ako si povedala... taka butlava vrba. To kym si v skutocnosti, teda to, co sa v tebe odohrava, ju vobec nezaujima.

Tvoj problem mi pripada prave v tom, ze si v tej pozicii butlavej vrby, snazis sa pomoct ostatnym a na seba prilis nemyslis. Kym nezmenis tento postoj v zivote, budes si pritahovat len samych podobnych ludi. Ale v skutocnosti, len utekas pred sebou. Mozno sa nemas rada dostatocne, a tak sa bojis samoty a utekas. V zivote je utek na nieco len vtedy, ak sa vdaka nemu priblizis k rieseniu problemu... a ten je v tomto pripade hlboko v tebe. Nevin teda z toho tvoju kamaratku, ona je len dosledok tvojho stavu sebapoznania... je zrkadlo, ktore ti ukazuje pravdu.

xy:)

ahaaa, ja som iba povedala, ze to nie je tvoja kamaratka, resp. takto sa kamoska nechova a od takych ludi je lepsie sa distancovat.