Smejú sa Vám kvôli zdravému stravovaniu?

Príspevok v téme: Smejú sa Vám kvôli zdravému stravovaniu?
pimbim

Chcem sa spýtať, či aj niekomu z Vás sa okolie posmieva kvôli Vašej zdravej životospráve.. Ja už som z toho trošku vedľa, nedá sa stále si ich nevšímať. Niekedy keď doma nestíham raňajky a donesiem si do práce vločky a sójové mlieko alebo napr. celozrnný chlieb, kolegyňa sa len pozrie a povie "ja ťa ľutujem".. alebo dá nejaký iný primitívny komentár. Je to normálne? Pokazí mi to celý deň. Pritom ja to mám rada, robím to pre seba a vôbec nie nasilu, ja proste nechcem mať v päťdesiatke zanesený celý organizmus, cievy, črevá... Ale pre ostatných som ako mimozemšťan len preto, že neraňajkujem biele rožky so salámou a na obed si nedám rezeň s majonézovým šalátom. Niekedy už fakt neviem ako reagovať...

angela85

kazdy nech sa stravuje ako chce, ale je dost primitivne sa posmievat za hocico. ja ani neviem ci jem zdravo, ale co najviac prijimam domace potraviny, ci to co si sama ukuchtim z kvalitnych potravin, prestavam verit tomu co v obchodoch predavaju, su to same napodobeniny a sami chemicky bordel. i ked nehovorim ze sa da tomu uplne vyhnut ale vyhybam sa ako sa len da

pozri-

...casom sa mozu role otocit-potom sa budes smiat ty im-ked budu mat zdr.problemi...
KTO SA SMEJE NAPOSLEDNY-TEN SA SMEJE NAJLEPSIE

annieee

no a co nech sa ti smeju,za par rokov ti budu zavidiet postavu a hlavne zdravie:)aj ja milujem zdravu stravu,nepamatam si kedy som jedla cokoladu,nieco vyprazane alebo klobasu.kazdy den jem ovocie,zeleninu,jogurt,celozrnne produkty,ovsene vlocky,orechy.maso jem akurat cez vikend vacsinou nedelu.vela zdaru a pousmej sa nad nimi:)

dazdovka666

Ja nie :) Kolegovci tiez obcas podrypuju, kedze neoblubujem prilis maso, ale vacsinou to byva dovodom na zaciatok nejakej vtipnej "priobednej" diskusie :).

pimbim

Ale jasné, neriešim to až tak, len niekedy keď nemám najlepšiu náladu ma vedia vytočiť strašne :-) Určite to poznáte tiež, ako vidím :-))

fotografka

Ale inak, naozaj si kvôli tomu nenechaj kaziť deň, nestojí ti to za to :)

Ja sa kvôli tomu tiež netrápim. Jednoducho jedz čo chceš, čo ti chutí. Je to tvoja vec, tvoje telo, tvoje zdravie... Okolie do toho nenútiš, však nech si jedia čo chcú, to je tiež ich vec.

watermelon

prosim ta co si z toho robis, kasli na nich usmej sa a mysli si svoje. rakovina hrubeho creva je sposobena hlavne masitou stravou, zivoc. produktmi, ktore su bez vlakniny a hniju v crevach. ved maso su zdochliny tak co sa da cakat. ja jem prevazne len vitariansku stravu tak si predstav ako na mna ludia reaguju, radsej sa tym velmi nechvalim, lebo mam zle skusenosti a tie sproste otazky typu : a odkial beries vapnik? to si len treba na to zvyknut. skratka ked nejdes po prude si vyvrhel. no a co? ja som rada odlisna.

pimbim

:-) Presne o tom hovorím. Poznám veľa ľudí trpiacich rakovinou hrubého čreva (napríklad), vidím čo teraz prežívajú a je dokázané, že tento druh je spôsobený najmä nezdravým stravovaním. Okrem toho mám zdravú stravu RADA, nechutí mi klobása, škvarky, chipsy, vyprážaný syr a podobne. Preto neviem, prečo sa do mňa navážajú, ja im k jedlu zaželám dobrú chuť, oni mne povedia "A to ti chutí???". Len to nechápem, prečo tak rýpu

fotografka

Ale ja si nemyslím, že ľudia sa zdravou stravou o niečo pripravujú. Pokiaľ to samozrejme nerobia tak, že sa nútia a sú z toho iba zbytočne nervózni, lebo sú aj takí. Tiež si nemyslím, že tým, že nejem každú nedeľu vyprážané rezne, si ničím život. Včera predo mňa dedko postavil tanier s klobásou a biely chlebom, zjedla som. Ale nemala som z toho nič... Nechutilo mi to. Ale zase mám rada bryndzové halušky so slaninkou. Veď no a čo, raz za čas to nikomu neuškodí :) Je rozdiel ju jesť každý deň na raňajky a dať si ju raz za pol roka.

Každý je to, čo mu vyhovuje a chutí. Je to každého osobná vec a nikto nemá právo sa niekomu posmievať.