pre vsetkych mladych (kludne aj starych)

Príspevok v téme: pre vsetkych mladych (kludne aj starych)
skaufinin

mozeme mat este pesimistickejsiu buducnost? svetova ekonomika sa rozpada pred ocami, tisice tisicov moslimov denne prudia do europy a nasilne uplatnuju sariu a vsetky ich zakony na kazdeho bez rozdielu, s atomovkami a novymi zbranami to bude najkrvavejsia svetova vojna, cigani nas okradaju cez dane aj na uliciach, vsade je spina a neporiadok a nikto z kompetentnych sa o to nestara, totalna dekadencia umenia, kultura rzodrobena na kusy z ktorych vacsina nema v sebe NIC, komicke rebricky hodnot, skuste sa niekedy zapocuvat, ako sa matky rozpravaju s 3rocnymi detmi (to co si urobil?? si kompletny? *facka* a co ja s tym teraz?? ty si fakt idiot!!), bojim sa zacat o vojnovych a hladujucich krajinach... je to prilis zle nez aby sa to dalo komentovat. ma zmysel tu zit?

BJ

0mega... co tak si precitat prvu vetu,

"Semienka, strukoviny a zrná vhodné na klíčenie"

Takze, ano. :-)
Ale vyklici ti skoro vsetko neporusene, semena su velmi odolne. Strukoviny este viac. Normalne kupis sosovicu v obchode, fazulu, cicer... vsetko to vyklici, pokial je v tom este zivot (nepreslo to tepelnou, alebo inou devastujucou upravou).

V minulosti sa strukoviny pojedali vo velkom aj proste preto, ze su to odolne rastliny, ktore vyrastu vselikde... hrach, fazula, sosovica, zachranila nejedneho cloveka pred hladom, ked bolo malo obilia, o zelenine a ovoci nehovoriac.

0mega

BJ
www.survivalistboards.com

"we traded things, black market worked, few examples: for 1 corned beef can you could have woman for couple of hours(sounds bad, but it was reality) i remember, most of that womans were just desperate mothers, candles, lighters,antibiotics,fuel,batteries, rifle ammo and of course food, we fight like animals for that."

A teraz mi povedz, ze moje konzervy su nanic.

Myslim ze ktokolvek co je i len trochu paranoidny, by si hento mal precitat, velmi dobre a poucne citanie.

BJ

0mega - nechce sa mi citat vsetky nove prispevky (precitam ich neskor), tak zareagujem zatial len na tvoj 27.11. 12:03 a 12:05.

No vidis, priatel google poradil. Staci nebit lenivy. V zasade, vsetko o klickoch, co sa tyka teorie, sa da zhrnut do par stran, takze to mas za 10 minut nastudovane. Su aj lepsie a obsiahlejsie tabulky toho, ktore klicky su na co dobre (napr. knizka od Kentonovych, Surova Strava obsahuje celu kapitolu o klickoch).

Urcite si to vsak vyskusaj, je to jednoduche, ale realizacia je realizacia.
V zasade, najlahsie zo vsetkeho sa klicia strukoviny. To su odolne rastliny, a rovnako odolne maju aj klicky, ktore vyklicia velmi lahko.
Najlahsie sa klici mungo. A prave o setrenie energie ide, nie sa nervovat, ze zase ti nieco splesnivelo, pojde o jednoduchost. Takze mungo vedie.

Ale takisto velmi dobre sa klici sosovica. Klasicke druhy fazule som neskusal.
Obiloviny sa klicia tazsie, a na potravinarsku 100x preslachtenu psenicu by som sa fakt ze vykaslal. Na druhej strane, spaldova psenica (to je ta zdrava, co vyrastie aj v divokej prirode), sa klici dost tazko.

Semenne klicky sa daju pestovat tiez, ale tam je problem ako ich jest, kedze maju tvrde supky. Zaujimave, ze slnecnica vyklici aj vylupana, ale zalezi, ako dlho bola vylupana, a aka kvalitna bola. Niekedy vyklici len cast.
Klasicke sackove mandle ani orechy nevyklicia, to sa predava uz umrtvene (asi vysusene za vysokych teplot, alebo oziarene).

Cize keby som to zhrnul, urcite by bolo najlepsie klicit obilovinu aj strukovinu. Ich kombinaciou vznikne naozaj komplex takmer vsetkeho. Obiloviny maju vela vitaminov skupiny B. A dokopy davaju vsetky esencialne aminokyseliny.
Zaujimave takisto je, ze su velmi dobre stravitelne, ako zelenina, cize naklicena obilovina aj strukovina sa moze jest spolu, a je to stale vramci delenej stravy, teda bezproblem stravitelne, zatialco kombinacia obiloviny a strukoviny sa uz travi horsie.
Pokial by z nejakeho dovodu obiloviny klicit neslo, alebo by sa cloveku chcelo klicit len jeden druh, tak by som to riesil varenou obilovinou v kombinacii s naklicenou strukovinou.
Este spomeniem cicer, ten sa tiez celkom dobre klici, hoci uz mi par krat splesnivel, kym mungo v podstate nikdy. Cicer je absolutny favorit co sa tyka bielkovin na priberanie, z obilovin zase jacmen, cize keby si potreboval fyzicku silu, tak nakliceny (alebo vareny) jacmen spolu s cicerovymi klickami, by bola totalna bomba.

0mega

ten co to pisal (ten nejaky cech) musi mu inak hrabat, alebo zavidiet :)
naco tma potom jazdi, ked sa mu tam nepaci :D

tak nech ide tam do biednych krajin a pomaha im, co prdi tolko CO2 2x rocne tam aj spat do USA..:D