Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

pre vsetkych mladych (kludne aj starych)

Príspevok v téme: pre vsetkych mladych (kludne aj starych)
skaufinin

mozeme mat este pesimistickejsiu buducnost? svetova ekonomika sa rozpada pred ocami, tisice tisicov moslimov denne prudia do europy a nasilne uplatnuju sariu a vsetky ich zakony na kazdeho bez rozdielu, s atomovkami a novymi zbranami to bude najkrvavejsia svetova vojna, cigani nas okradaju cez dane aj na uliciach, vsade je spina a neporiadok a nikto z kompetentnych sa o to nestara, totalna dekadencia umenia, kultura rzodrobena na kusy z ktorych vacsina nema v sebe NIC, komicke rebricky hodnot, skuste sa niekedy zapocuvat, ako sa matky rozpravaju s 3rocnymi detmi (to co si urobil?? si kompletny? *facka* a co ja s tym teraz?? ty si fakt idiot!!), bojim sa zacat o vojnovych a hladujucich krajinach... je to prilis zle nez aby sa to dalo komentovat. ma zmysel tu zit?

BJ

martinmlm - jasne, mozeme prejst aj na rucne site tasky a obaly. Ale na to, ze touto rucnou pracou stihnes zasobit tuto masineriu konzumu, zabudni. Jedlo bez ropy zmizne ako prve si myslim.

0mega - konecne pomaly prichadzas na zmysel vegetarianstva. :-)
Ja maso ani vajcia k zivotu nepotrebujem, tym padom, keby som robil survival plan, stacia mi rastlinne zdroje. Idealne su klicky, tie mozes klicit aj v tme, cize klicky + lacne sacharidy. Ryza je neprirodzena pre nas, rob zasoby jacmena, psenice, ovsa. (a dufam, ze si nemyslel ryzu bielu, lebo na tej umries skor, nez si myslis, ak nejaku, tak celozrnnu, a pekne ju klicit a jest surovu, a staci jej 2x menej ako varenej) Ak sa nebodaj dostanes k pestovaniu, tak vyhra su ovocne stromy, treba zacat jablkami, tie uskladnis v dobrej pivnici aj na cely rok a mas cerstve vitaminy cely rok. Obilovina, klicky a jablka stacia na to, aby si cele roky ostal praceschopny, za predpokladu, ze to zvladnes psychicky. A mas tam aj vsetky esencialne aminokyseliny, keby sa tu zase niekto ohanal bielkovinami a inymi nezmyslami, v surovych strukovinovych klickoch (napr. cicer) je tolko bielkovin, ze je tazsie sa nimi nepriotravit, ako nedosiahnut potrebne mnozstvo, lebo uz par polievkovych lyzic obsahuje dennu postacujucu davku. O vitaminoch nehovoriac, neexistuje ina potravina tak nabita cennymi latkami ako klicky, vzhladom na vahu a cenu.

Psychika ma rozhodujucejsi vplyv na zdravie, takze ak to psychicky nezvladnes, a prijdu vseliake negativne stavy, so zdravim sa mozes rozlucit aj na idealne zdravej potrave.

Pokial sa k pestovaniu nedostanes, a budes hnit v nejakom sklade, nemyslim si, ze to zvladnes psychicky, ale tak tam by som pouzil obilovinu + klicky, mozno susene ovocie. Len to uz ide dost do penazi. Na konzervy by som sa nespoliehal, tie veci si myslim, ze viac co sa tyka esencialnych latok o ktore pri dlhodobom prezivani ide, skor uskodia... a niesu ani lacne. Ale v zasade, rataj s tym, ze sam to neprezijes, zblaznil by si sa, cize nutne je mat viacerych ludi. A tam uz tie zasoby musis nasobit koeficientom, a to uz aj pri lacnych zasobach zachadza do tisicov eur (na par rokov).
Proste, tu to musis zobrat smrtelne vazne, ak sa chces niekam dostat a premysliet to, lebo jedina chyba vo vypoctoch a predpokladoch, moze byt chybou fatalnou, ked dojde na lamanie chleba. Ale v zasade, ak o tom zacnes spekulovat, zistis, ze je to omnoho zlozitejsie, nez sa zda, co vsetko treba doriesit a na co vsetko treba mysliet, ze jednoduchsie je asi na to kaslat. :-) Cize, tu neexistuje nejaka cesta "medzitym"... bud to neries vobec, a potom sa pomodli, alebo to ries naplno. Nic, co lezi medzi tym, nieje pouzitelne ani efektivne na to mrhat casom.
Ak ta zaujima len materialna stranka veci, tak tam sa to da za par dni/tyzdnov celkom dobre domysliet, a je o tom aj dost literatury, kedze ludia si uz presli vseliakymi krizami.

Inak, ked uz chces s niecim obchodovat, tak toaletak bude mat urcite vyssiu cenu, nez teraz, ale ovela vyssiu hodnotu budu mat topanky a teple oblecenie, a pitna voda. Pred riesenim co jest, radsej premysli, co pit, to je dolezitejsia otazka. :-)

0mega

no hej, tak ale pocas krizoveho casu...tak tam sa asi spotrebuje velmi malo toaletaku... :) asi si domyslis preco :P

co by mohlo byt horsie?

no este sa bude vyborne obchodovat s tabakom, kavou .. idealne su tie instantne, tie by nemali mat exporaciu :)
aj sviecky budu mozno cenene striebrom..

ale najhodnotnejsia komodita bude.. vies co? :P to si necham pre seba :D

ale nie, povraz :) musim si toho zadovazit aspon zo 100 :)

0mega

lillia

ale len sa nad tym zamysli ;)

co spravis ak nebude toaletak a servitky?

seriozne.. staci 1 katastrofa u dodavatela (niekto rozleje toner, alebo tak) a bude po vsetkom :D koniec sveta :D

0mega

lillia

vramci diverzifikacie nekupujem tie megapacky, zle sa skladuju a verim ze ked pojdem do mesta (po 1 roku) tak ludia budu ochotny platit asi 1/10 uncu zlata za 1 rolku harmasanu :D a budem mat rozne prichute :P

(to je cca 125eur ;) v tom case to bude asi ako 1 priemerna mzda dnes)

DYODD

0mega

som proste priserne dobry v tom com robim :P

fc08.deviantart.net

tu som ja:
stock4.pho.to

asi by som sa mal pripojit k tej temnej stranke, ciiii? :D

m.pimpmyspace.org

ups, ais je uz prilis neskoro :))))

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

pre vsetkych mladych (kludne aj starych) - Fórum - ZDRAVIE.sk