pre vsetkych mladych (kludne aj starych)

Príspevok v téme: pre vsetkych mladych (kludne aj starych)
skaufinin

mozeme mat este pesimistickejsiu buducnost? svetova ekonomika sa rozpada pred ocami, tisice tisicov moslimov denne prudia do europy a nasilne uplatnuju sariu a vsetky ich zakony na kazdeho bez rozdielu, s atomovkami a novymi zbranami to bude najkrvavejsia svetova vojna, cigani nas okradaju cez dane aj na uliciach, vsade je spina a neporiadok a nikto z kompetentnych sa o to nestara, totalna dekadencia umenia, kultura rzodrobena na kusy z ktorych vacsina nema v sebe NIC, komicke rebricky hodnot, skuste sa niekedy zapocuvat, ako sa matky rozpravaju s 3rocnymi detmi (to co si urobil?? si kompletny? *facka* a co ja s tym teraz?? ty si fakt idiot!!), bojim sa zacat o vojnovych a hladujucich krajinach... je to prilis zle nez aby sa to dalo komentovat. ma zmysel tu zit?

0mega

Tak to ze stroj vezme pracu, to je dvojsecna zbran:
1. stroj sa neunavi, neznici si chrbticu
2. aj napriek tomu, ze tu mame stroje, tak ich ovladaju ludia s minimalnou mnzdou.

vsetko je narit.. vsetko.. treba progresivne dane a nie take, ktore rujnuju 90% ludi..

ak by som to pohnal do extremu, budeme mat stroj na vsetko, aj na capovanie vody z vodovodu, ale nebde nam patrit, tak to bude inak brutalna doba..
myslim si, ze neexistuje system, ktory by uspokojil 100% populacie, z vdoch dovodov:
1. system co neobmedzuje sa pokazi takto, ako to teraz vidime
2. system co obmedzuje:
- demotivuje
- podporuje lenivost

cize ja by som si mohol povedat, ze "naco budem robit, ak staci nic nerobit a budem mat zaklad"

je to vcelku zaujimave pozorovat, pre toho co ma k dispozicii nekonecne vela casu (pozera sa ako sa chova civilizacia).

az ma to nuti premyslat, ci nie sme nejaky "socialny projekt" nejakeho stredoskolaka s notebookom v ruke na jeho pocitacovej prezentacii pred triedou...

Joo Ke

jasne, nabuduce sa pochval kamosom ,aku znacku pracovneho nastroja na obrobenie pody si si kupil
ako budu reaugovat ?

a skus sa pochvalit, kam chodis cvicit
.....ake znakove tricko si si kupil do posilky ,aky protein do seba tlacis

dnes je na rebricku hodnot komfortny zivot s vysokym spolocenskym postavenim

dobru noc

martinmlm

Koľko mladych ľudí chodí do posilovni a dvíha tam železo a ešte za to aj platia. Tak by si zacvičili aj zarobili. Drahšie by to nebolo lebo by bolo menej nezamestnaných tým pádom menšie odvody. A načo bude farmárovi 1000ton zemiakov v sklade ked ich nemajú ľudia za čo kúpiť. Akurát mu ich ukradnú.

jajka001_

nie, fakt je problem to ze pracu spravia stroje takmer zadarmo a tie stroje vlastnia nenazranci a nie stat, teda ludia. vymysleli sme stroje aby nam ulahcili pracu, nie aby nam ju vzali.

uhlie

Martin,

to nie je problem. Keby to robili ludia, bolo by to ovela drahsie. Problem je v tom, ze jeden clovek chce potom peniaze za pracu traktora do svojho vrecka a ostatnym nezostane nic.

martinmlm

Podľa mňa problém je, že skoro všetko za nás robia stroje. 100ks za minútu. A ľudia potom sedia bez roboty a bez peňazí. 5mil traktor poorie pole za deň. Za tie peniaze by koľko ľudí malo robotu a výplatu?