Zda sa vam,ze malo jem?Lebo nechudnem,hoci by som mala.

Príspevok v téme: Zda sa vam,ze malo jem?Lebo nechudnem,hoci by som mala.
eva90

Takze,trosku ma to depta,ale uz asi dva mesiace sa snazim schudnut a vysledok su dve kila. Nedrzim ziadnu dietu ani nic podobne,snazim sa jest zdravo a 5-6krat do dna. Pocitam si kalorie(iba odhadom) a snazim sa vydat viac ako prijat. Takto som asi pred rokom schudla 12kg(zo 75 na 63) a islo to takym tempom,ze zhruba 3-4kg mesacne. Potom prislo skuskove,ja som sa vybodla na zdrave stravovanie a jedla som co prislo,znova som pribrala,asi 4 kg(zo63 na 67) a teraz posledne dva mesiace som znova presla na to stravovanie co som mala predtym a za dva mesiace som schudla len 2 kg. Teraz mam 65. Kazdy den mam nejaku fyzicku aktivitu,bud som v posilke(3krat do tyzdna) a zvysne dni chodim na prechadzky zhruba 6-7kg. Cize mam pocit,ze mam vydaj urcite vyssi ako prijem a i napriek tomu nechudnem tak ako by som si predstavovala. Jedine co mi napada je,ze mozno jem velmi malo a som si spomalila metabolizmus, aj ked sa mi nezda,lebo takto som jedla aj predtym a chudla som. Keby niekto prosim vyjadril nazor na moj jedalnicek. Napisem vam co som jedla vcera a predvcerom.
Takze vcera: R-tie chlebicky polystyren(3ks)
D:mandarinka
O:kuraci stroganov s ryzou
OL:dva strapce hrozna
V1:bebe keksiky
V2:tycinky vlarka neviem asi 15ks
ked to dobre ratam trak tie chlebiky viem rpesne kolko maju kcal 170,mandarinka50,stroganov som ratala 900,hrozno 100,bebe 220,vlarka 70...dokopy okolo 1500kcal...plus bla som na prechadzke 6,5km...myslim,ze som vydala viac ako prijala,nie?
Den predtym:R:musli s mliekom
D:mandarinka
O:sushi rolky s kari polievkou
OL:hrozno
V1:bebe
V2:hubova polievka
podla mojho odhadu musli 200kcal,mandarinka 50,sushi s polievkou 800 ,hrozno 100,bebe 200,polievka 200(nezjedla som jej vela) cize dokopy 1550...plus bola som v posilke hodinku a stvrt
Takze bola by som rada,keby mi niekto napisal,ze co si o tom mysli,lebo vazne som zufala :) Mam este omedzit stravu ci co mam robit aby som chudla tempom 3 kg za mesiac? Este dodatok mam 170cm 65kg bazalny metabolizmus akolo 1250kcal. Dakujem :)

eva90

Dakujem :) jem zhruba takto o osmej,desiatej,dvanastej,druhej,stvrtej a siestej...spat chodim okolo pol desiatej...cize niekedy medzi siestou a siedmou je moje posledne jedlo. Este mam otazku dnes som jedla zase ten polystyren na anjky na desiatu mandarinku a teraz chrumem vlarku. A prave sa chystam do posilky,co si mam dat po nej? Bielkoviny ci cukry? A ked mam posilku vecer? okolo piatej(lebo tak to mam cez tyzden) co si mam dat po nej? Bielkoviny?

Maoam

5x staci, skus zmensit porcie a stravu trocha spestrit

ano ovocie a bebe jedine doobedu! ovocie a sladkosti poobede a vecer su smrt, to neschudnes nikdy

ak ti travi dobre len od obedu a k veceru, tak skus aspon v ten cas jest bielkovinove a zeleninove jedla, aj v teplej forme, tak ako aj fotografka radi

neviem dokedy vecer jes (ked este druha vecera), ale niekedy je problem ze clovek je prilis neskoro a telo to nestravi ( a ulozi)

kedy chodis spavat? druha vecera tak max. 2-3hod pred spanim, takze ak ides spat o 21h posledne jedlo o tej 18h, ak o 22h tak do tej 19h mozes jest, vecer si davaj uz len nieco lahke ale vyzivne, ako ten knäckebrot, tvaroh, zelenina, pripadne nejaky vyvar, alebo lahka polievka zeleninova napr.

a ano, na veceru bebekeksy je nonsens, to ta nezasyti, na tri hlty to mas prec ani si nevedela ze si daco jedla ale ma to vela cukru a tuku, takze nic take vecer

radsej si daj riadne jedlo (aj ked lahke) ale vyzivne!

ked si chces zrychlit metabolizmus, tak je lepsie jest castejsie za den ale male porcie a bielkoviny /zelenina ti krasne upravia a zrychlia metabolizmus uvidis sama

Heatherka

maoam velmi dobre radi. presne tak, viac zeleninky a viac bielkovin. tie polystyrenove nahrad vlockami napriklad s jogurtom, orieskami. polystyren si daj na desiatu ak chces a k tomu zeleninku, sunku, syr... obed vpohode a potom uz nejedez po obede sacharidy iba bielkoviny a tuky. velmi dobra je stranka chudni ako, alebo nejak tak. tam, kde si vypocitas BMI by si mala mat aj rozpis kolko gramov bielkovin, sacharidov a tukov by si mala zjest. velakrat vecek, ked neviem, co mam jest si spocitam, co som jedla a chubaju mi bielkoviny tak zjem masko nejake, sunku ... ja mliecne moc nemozem, cize ty mas vyhodu :)

eva90

Maoam,fotografka dakujem za rady...urcite to vyskusam :) Vlastne som rpesvedcena o tom,ze mate pravdu,neviem preco som na to neprisla sama. Len ked ja stale riesim tie kalorie a ked si dam dajaku sunku alebo syr tak mi pride ze som zjedla uz vela kcal,ale mate pravdu,mala by som sa drzat menej tych kalorii a viac zdraveho jedalnicka.

eva90

Cize mozem podla teba ranajky ponechat ana desiatu si dat ovocie a este aj tie bebe keksy? Obed mam normalny a po obede sa snazit bielkoviny,tvaroh,syr,sunka,zeleina,polievky...dobre som to popchopila? :) Len ono jwe tazko si to rozdelit na 6 jedal denne....dajme tomu,ze ranajky,desiatu a obed mam vyrieseny.....to su tri jedla...ale co zyvsne tri?....Ci mam ubrat a jest len naprikald 5krat denne?

fotografka

Maoam má pravdu. Tie polystyrén by si mala vynechať, radšej si daj celozrnný chlebík alebo ten knäckbrot, ovsené vločky. Pokiaľ viem, hrozno pri diéte nie je vhodné, lebo obsahuje veľa cukru. Keď tak si ho daj doobeda. Obed môže byť, ale ako už bolo spomínané BEBE na večeru? To si sprav radšej nejaký šalát so syrom, kuracími prsiami. Hlavne bielkoviny. Alebo si daj tvaroh s trochou medu a orieškami, keď chceš sladké. Určite je to lepšie ako bebe alebo tomu podobné sladkosti.

Ja som knäckbrot zvykla jesť s cottage, čerstvou pažítkou a paprikou. To mi veľmi chutilo :) Alebo tiež s vareným vajíčkom.

Alebo som si veľkú papriku naplnila cottage, v ktorom bola pažítka, petržlenová vňať a všetko možné čo mi prišlo pod ruku. Aj to môžeš mať ako olovrant alebo ľahkú večeru.

Maoam

aha, tak ak mas malo aktivity ale pracuje ti doobedu hlavne mozog, tak doobedu ti treba sacharidy pre mozgovu cinnost, ak sa ti zaludok otvara po 10h (aj ja mam taky), tak si vezmi vydatnejsiu desiatu, aj nieco sladke (napr. tie bebekeksy) doobedu to nie je problem, mozno by si poobede a vecer mohla vyskusat POLIEVKY, su lahko stravitelne a maju vysoku nutricnu hodnotu, zvlast tie doma uvarene

este ma napadlo, mas v poriadku stitnu zlazu? ked je spomalena cinnost, tak telo pribera (alebo nie a nie schudnut)

inak na svoju vysku nemas zlu vahu, kazde telo ma svoju vahu, pod ktoru nejde (iba nasilim), preto si myslim, ze tebe asi ani netreba velmi zhadzovat, mozno nejake dve-tri kg? dolezitejsie su miery (merala si sa?) a vzhlad tela, ci mas pevne svalstvo, ak mas vela svalstva a asi mas, kvoli sportu - to je tazsie ako tuk ale opticky vyzera ovela lepsie, takze je to individualne

napr. ja vazim 56-57kg na 165cm ale mam napr. uplne fajn miery cez boky a stehna, na zaklade udajov by si mnohe baby pomysleli ze fuj, ta musi byt tlsta - ale nie som, moj problem je brucho, cez boky mam 94 a stehno 52-53 takze uplny normal a vyzeram dobre

takze je to o tom, ako to mas rozlozene, ake mas svalstvo, aky typ postavy si, ja poznam tolko bab co vobec nie su chude ale maju tak pekne postavy lebo sportuju uplne uzasne, ine vazia menej ako tieto ale su mlandrave a traslave a bez svalov skoro to vyzera ovela horsie

eva90

Lenze ked si dam doobedu chlieb s natietkou a sunkou,tak asi dost prekrocim hranicu toho co by som mala zjest. Myslim,ze by som mala prijmat nieco okolo 1500kcal...a kedze obed am vacinou okolo 800-900 a dam si este chlieb s niecim takym to bude asi 500-600...tak to uz mame dokopy 1300....a zvysne styri jedla si mam dat co aby som sa zmesila do 1500/1600?