Nezamestnaný do BA alebo ZA

Príspevok v téme: Nezamestnaný do BA alebo ZA
RUSET

Ahojte!
Hľadám si prácu tak ako veľa nezamestnaných ľudí na Slovensku. Uvažujem aj nad prácou v Bratislave, predsa len je tam viac pracovných možností.
Zaujímalo by ma, či je naozaj Bratislava taká drahá ako sa o nej hovorí?
Keď som si prepočítal rozdiel ponúkanej mzdy v automobilkách a iných veľkých výrobných spoločnostiach, kde je pre prisťahovalcov najjednoduchšie sa zamestnať, tak mi vyšiel rozdiel
"mzda - priemerná cena bývania" na cca 80 - 130€ v prospech Bratislavy.
Ako moc sa tento rozdiel zmenšuje, keď si porovnáme priemerné ceny potravín, oblečenia a iných životných potrieb?
Dodám, že nemám skúsenosti so životom v Bratislave, v Žiline som býval dva roky. Preto sa pýtam: AK v Bratislave zarobím o cca 130€ viac ako v Žiline, oplatí sa tam presťahovať?
Samozrejme neberme do úvahy to, že v Bratislave je oveľa jednoduchšie časom prestúpiť do lepšie platenej práce.

Váš názor?

0vecka

2 beskyd ja som zil skoro 25 rokov v BA a ako pubertak som asi 4 roky bezne chodil po meste po polnoci a nikdy som nemal ziadny problem... tak mi tu nehovor ako je to tu nebezpecne...

ja som si takto robil prdel v prvaku na vyske ked prisli madari tak som im vravel aby vecer radsej ani nerozpravali lebo ked niekto bude pocut ich prizvuk dostanu a tak :-D

beskyd

preco myslis ze si robim prdel? najvacsia prdel je to, ze pisem o tom ako to je, len ludia ktori nemaju s cim porovnat si myslia ze je to prdel, ale zialbohu, su na omyle. prostredie v BA nie je fakt nic moc teda a za par supov na zarobku naviac sa do tejto stoky ist rozhodne neoplati.

beskyd

no, snazim sa tu pohybovat na tych menej rizikovych miestach a podla moznosti nie v noci, takze az na nejake vynimky ktore zratam na prstoch ruky sa mi dari konfrontaciam s bratislavskou poulicnou zgerbou uspesne vyhybat, co neznamena ze tie skupinky nie je vidno. je to vec urciteho komfortu co za ludi mas kolo seba, aspon pre mna, okrem ineho. aj preto mi rozdiel 130 evri na zarobku nepride postacujuci lebo to vyvazuje vela uz spominanych negativ. a v slapke tiez neskoncim, na kontakty so zenami nad ramec nevyhnutnej pracovnej interakcie si pockam do casu ked sa mi z BA znova podari dostat prec:)

0vecka

2 beskyd ale vsak podla toho co pises ti ide o zivot ... hocikde ta dojebe nejaky nacek a ani nevies ako a si v nejakej slapke co ma AIDS ... a to sa ti oplati riskovat zivot len za to aby si robil vo svojom obore?

krtko-lampa

1. Blava je otras, bez penazi (normalnych v tisickach eur, nie stovkach) si tam ani neprdnes. Preplneny Aupark a Eurovea no otras. Postate, posrate vsetko, spina ... Presne ako bolo napisane.

2. Nebud obmedzeny !!! Rozmyslaj GLOBALNE. Mimo SVK najdes ovela lepsie moznosti za lepsi plat.

beskyd

ovecka, to je jednoduche, lebo ja narozdiel od zakladatela temy nemam v ZA ziadnu moznost robit a od skoncenia skoly som ani nemal, teda ked beriem do uvahy robotu vo vystudovanom odbore. z prispevku zakladatela temy mi nepriamo vypylnulo ze on by sa mohol rozhodovat tak som mu povedal ze za rozdiel 130 evri sa do blavy ist rozhodne neoplati, ten rozdiel v mesacnom prijme by musel byt aspon 2 000 aby normalny clovek ktory sa vyvinul v zdravej spolocnosti a dostojnych podmienkach so zatatymi zubami zaplatil tu dan v podobe zivota v BA.

jajka001_

myslim ze do BA sa trepu prave take "ambiciozne" typy z celeho slovenska, rovnako ako tu mame zbierku bezdomovcov a rôznych sociek z celeho slovenska