11 rocna sestra emo

Príspevok v téme: 11 rocna sestra emo
Anita333

ahojte vie mi niekto poradit? moja 11 rocna sestra sa najprv dala na emo a rezala sa, potom sa zacala vodit za rucicky s chlapcami, teraz sa s nimi oblizuje a ponovom aj fajčí, v skole ma skvele znamky, doma je poslusna ale za chrbtom robi toto-ma 11 rokov!! ja uz neviem co s nou robit a rodicia o nicom nevedia

jajka001_

rodicia to asi vyriesia zakazom a dalej to nebudu vediet riesit, co malu samozrejme odreze od kamaratov ktori ju jedini chapu a bude este nestastnejsia. vzala by som rodicov ku psychologicke nech to rozoberu a poradia sa, kde robia chybu a ako jej pomoct, aby si VYBRALA tu spravnu cestu

Nicoll

anita,to vazne si rodicia nevysimli nic divne?ja suhlasim s jajkou a myslim si,ze tvoja sestra sa takto nepriamo snazi na seba uputat pozornost prave rodicov...nehnevaj sa na mna,ale mne sa zda,ze problem bude aj v rodine ...ved to je trochu pritiahnute za vlasy aby si rodicia 11 rocneho decka nevsimli,ze sa reze,fajci a nevedia s kym sa poflakuje vonku... este raz opakujem,povedz rodicom co sa deje,sama nic nezmozes,pre nieco sa sestra chova tak ako sa chova a treba to riesit,dovera sestry k tebe je sice pekna,ale tym,ze budes ticho riskujes prilis vela

jajka001_

kym sa len bozkava a nic viac tak to nie je tragicke. a to fajcenie, no kolko tak vyfajci? ked potajme s kamosmi a inak seka dobrotu...je to len ulet. ale tie jazvy na rukach..au. tie ostanu.
davaj na nu pozor a dufaj ze z toho vyrastie, ze dostane rozum a nezapletie sa s nejakym hlupakom...vela jej vysvetluj, venuj sa jej.

Anita333

ona chodi aj na krúžky, doma seká dobrotu pomaha a podobne aby mohla ist von a vzdy povie ze za kamaratkou ale potom som zistila ze ide sice s kamoskou ale za chlapcami a flakaju sa + cigarety, ja enviem ako sa k nej uz zachovat, mam na nu nervy hnevam sa na nu hanbim sa za nu ale nechcem prist o jej doveru, snazila som sa dohovarat, vysvetlovat-cigarety ze stopne ale s bozkavanim prestat nemieni

jajka001_

robi ustupky kvoli kamaratom
snad neprejde kvoli nim na drogy a sex
treba ju spravne motivovat - nie trestat, ona potrebuje oporu, priatelov, citi sa sama. kvoli priatelom fajci - vie ze robi chybu ale chce zapadnut. v takom mladom veku v takej spolocnosti je to velmi rizikove, ani nevie ako a moze skoncit na drogach. aj ked nechce.
hlavne by som zatlacila na rodicov nech sa jej venuju, ak fajci, tak to musia z nej citit - ako sa moze len tak poflakovat? nech ju zapisu na nejake kruzky, nech sleduju, s kym je a ako travi volny cas. je to chyba rodicov.

0vecka

akoze neviem ako vy ale ja si neviem predstavit 11 rocnu co niekomu fajci... a tiez si neviem predstavit ktory debil by takto riskoval basu...

muc

toto su veci, ktore maju riesit rodicia a nie surodenec. nechapem, ako nemoze rodic ktory je denno denne v kontakte so svojim dietatom nevsimnut si, ze sa reze a ze simpatizuje s emakmi. .. a samozrejme ze nevedia kde a skym travi svoj volny cas ich len 11 !!! rocna dcera!

Limberka7

Anita - alebo to skús tak, že to rodičom oznámiš, ale zároveň sa im zdôver s tým akú máš obavu - že nechceš prísť o dôveru svojej sestry..
nech oni hneď nezačínajú podnikať s tým, že "tvoja sestra nám povedala, že ...."
určite im to oznám a dohodni sa s nimi na ďalšom postupe čo sa týka toho aby sa ti dokázala sestra stále zdôveriť, lebo ako píšeš potom sa môže stať, že začne robiť horšie veci a už sa to nedozviete.. mala som vo svojom okolí pár takýchto prípadov a je až na neuverenie ako dokážu niektoré veci tajiť..
ale čím dlhšie budeš odkladať oznámenie rodičom, tým sa to môže zhoršiť a môže spadnúť ešte hlbšie..