Detralex verzus Mobiven

Príspevok v téme: Detralex verzus Mobiven
kava4

Takmer to isté zloženie, rovnaké množstvo účinnej látky, iný výrobca, diametrálne odlišná cena. A tak sa pýtam, prečo? Čo je za tým?
Detralex je liek z Francúzska a bol ako prvý patentovaný, dostať ho kúpiť len na lekársky predpis, pričom väčšiu časť, 11 EUR hradí pacient, zvyšnú ¼ poisťovňa. Mobiven je genericum od českého výrobcu Vulm, obsahuje rovnako mikronizovaný diosmín 450 mg, hesperidín 50 mg a navyše ešte aj 30 mg escín, ale je výrazne lacnejší a navyše ho dostať kúpiť aj bez prepisu. Keď som na túto skutočnosť, že existuje lacnejšia náhrada Detralexu upoznornila moju lekárku, ktorá ho používa na kŕčové žily, schuti sa zasmiala, a použila prirovnanie, citujem: „to je ako keby ste chceli porovnávať mercedes s trabantom“. Chcela mi tým azda naznačiť, že Mobiven je menej účinný? Možno tomu chce iba sama veriť. Chápem, veď každý chce predsa pre seba a svojich blízkych ten najlepší liek. Ale drahší zahraničný liek, nie vždy musí automaticky znamenať liek kvalitnejší. I liek generický je rovnako účinný ako originál alebo sa mýlim? Detralex je skrátka značka, stávka na kvalitu a istotu. Mobiven je síce lacnejší a navyše bez predpisu a uznávam, to môže v ľuďoch tak trochu vyvolať nedôveru, a človek si hovorí, kde je háčik, ale myslím, že neoprávnene. Možno žiadny nieje. Lacnejší je z viacerých dôvodov, tak za prvé, je z Česka, tzn. že náklady na dopravu sú menšie ako z Francúzka, a za druhé do ich ceny sa nezapočítavajú náklady na výskum a vývoj lieku a za tretie konkurujú si nižšími cenami. Apropó, vedeli ste, že podiel generických liekov na trhu SR tvorí asi 70%. Vidím tu ešte jeden dôvod, prečo ho lekári s obľubou predpisujú, uprednostňujú namiesto Mobivenu, jednoducho kvôli peniazom, ktoré im z toho plynú. To, aký obchodný zástupcovia farmaceutických firiem ich navštevujú a aké provízie či výhody im na oplátku ponúkajú, už my pacienti totiž nevidíme.

cher

Mobivenal micro obsahuje rovnako ako Detralex 450 mg diosminu, 50 mg hesperidínu. Ale obsahuje čo detrolex nie
aescin 20% (extrakt Pagaštanu konského – Aesculus hippocastanum)a
kukuričný škrob, ale chýba mu čo detralex má.

A iba detrolex obsahuje
glycerol,
makrogol 6000,
laurylsíran sodný,

Je však uvedené že má sa detrolex užívať LEN KRÁTKODOBO!!!!!!!!!!!" Ak symtómy sa ihneď neustúpia, má sa vykonať proktologické vyšetrenie a liečba sa má prehodnoniť.

Dokonca je tam ďalej uvedené, "prehodnotiť stravu,q zaradiť relaxačnú pohybovú aktivitu."

Nerátaj chodenie po lekároch, pri ktorých človek nevypne, lebo vtedy naše cievy sú napäté, lebo človek nevypne, a neuľavý cievam v strese, sústredíš sa na to že dakde musíš ísť, stresuješ a s toho vyplýva tie navrelé neukľudnené cievy,žily. Čo tak nechodiť nikam, lebo keď sa cievy upchajú, treba aj tak utekať do nemocnici na injekcie ktoré zriedia krvné zrazeniny, a detrolex ti je na h.....v tomto prípade.

*Ráta sa chôdza v pokoji s cieľom prejsť k bodu A, s motiváciou, idem na hrad, alebo tam, kde som chodila ako dieťa a podobne.

Psychika rozlišuje či sa ponáhľame, lebo lekári nás stresujú už od malička a ten stres ostáva, aj keď ho nemusíme vnímať, lebo sme sa naučili, že sa nemáme emočne prejavovať, lebo to nepatrí k slušnému správaniu, ale psychológovia hovoria, NEPOTLAČOVAŤ EMÓCIE DO PODVEDOMIA, neskôr sa nám to prejaví, do nervou, ktoré sú tiež cievy a žily v hlave, alebo prepojené s cievami a žilami.

Psychika súvisí s telom a chorobou, a vypne keď sa tešíme, a máme príjemné pocity, preto lekár, ale radšej "lekár prírodný."

Podobné veci podporujúce žily, nájdeme priamo v strave, toto si telo dokáže vytvoriť, aj keď na Slovensku, s 200 eurami, je ťažké ešte kupovať vhodnejšie potraviny ktoré posilňujú cievy, ako sú čučoriedky

A OPAKUJEM SA, detralex užívať len v akútnych stavoch, nie pravidelne.A aj keď lekár povie áno, skús nájsť si niečo čo je v prírode a obmedziť ho.Lebo????

ČASTÉ NEŽIADÚCE ÚČINKY DETROLEXU:

HNAČKA,nevhodné na hemoroidy
DYSPEPSIA,narušenie zdravého trávenia
NAUZEA,nechuť k jedlu,dávenie,nevoľnosť
VRACANIE,obranný mechanizmus že už DOSŤ!

TAKŽE NECHVÁĽME ANI NEHAŇME, KEĎ TAK SEBA, že sa nevhodne stravujeme, stresujeme, neužívame si voľný čas prechádzkami v spoločnosti priateľov, rodiny, NEODDYCHUJEME, ALE veľa stojíme, alebo sedíme, keď tak ešte prechádzanie je vhodnejšie.

Mám známu, čo v robote, len stojí, sadnúť si vraj nemôže kvôli už hemoroidom, ale veľa fajčí čo najsilnejšie cigy a kávy, a nevidela som ju žeby jedla niečo zdravé, zeleninové šaláty, a podobne. Keď tak káva,cigy, STáLE STOJÍ, HáDžE DO SEBA tablety, žiaden pohyb LEBO MÁ PROBLÉMY S KOSŤAMI, ALE PRáVE PRAVIDELNÉ CVIČENIE RIEšI JEJ PROBLéM, ALE nerobilo jej problém chodiť do lekára a do obchodu.
Takto vyzerá náš život........a potom sa len sťažujeme.

Ja som žili, svoju žilovú nedostatočnosť neriešila, až teraz na jeseň, prehnala som to so športom v lete a na jeseň ma všetko rozbolelo ako nidky, plus oznámili lekári konkrétne jeden mesiar, že treba operovať hemoroid, o ktorom som ani nevedela. U iného som dostala výmennný list na skontrolovanie čo tam vlasnte je pred operáciou. Je lekár a lekár. Ale čo keď majú až na marec voľné. Takže až o rok, dovtedy môžem čakať, vlastne som asi zdravá, keď aý v marci :-D A kašlem na to.

Našla som niečo lacnejšie v lekárni, DIOSMÍN, za 5 eur,ale chvália sa tým čo detrolex aj mobivenal má, mikronizáciou, ale s tým istým zložením diosmínu a hesperidínu ako pri hore uvedených ale zasa, je tam ešte maltodextrín, , polyoxetylén sorbitan monooleát, polevové činidlá (hyprommelóza, polyvinylpyrrolidon, polyetylénglykol.

Ešte keby mi to niekto vysvetlil čo to je :D :D :D :D

Musia byť v niečom iné tieto veci, lebo iné zloženie môže inak reagovať, a ešte každý človek je iný a inak vníma tie veci.

Trebalo by urobiť testy, čo načo a ako.

Ideme do toho ? :D:D

bomba246

Ja mám iba slabšie kŕčové žily a ja som spokojná s krémom priessnitz, je veľmi príjemný a zmierňuje mi bolesť :) Tieto dva som neskúšala, lebo priessnitz používa aj mama tak som dala na jej rady

vlado19

Lekar mi pri vysetreni odporucil Detralex. Bolo vidno, ako sa potesil, ked som suhlasil, ze mi to moze predpisat na recept. Doplatok bol taky isty, ako keby som si kupil Mobivenal bez predpisu. Subjektivne nevidim rozdiel medzi tymito znackami, obe mi pomahaju.

JOLKO

Ludia za všetkým su lena a len peniaze. Lekári su už len predpisovači liekov a len si medlia ruky, ked Vám niečo predpíšu z čoho oni profitujú, všimnite si to.
Všimol som si že niektorý nejako do hlbky nediagnostikujú príčiny chorob. Len predpisujú a predpisujú a mi len žereme a žereme pirule. Nohy bolia každého druhého a už ked začnú vačšinou je to až do smrti.A ked nechceme aby nás boleli musíme sa napchávať liekmi.Alebo možete nosiť aj kompresné ponožky tiež sú učinné na žilovú nedostatočnosť a iné žilové choroby.Každopadne tieto choroby sú progresívne a ked prestanete uživať pirule tak znova sa stav zhorši.takže ja už žerem 3 rano a jednu večer a to mám len 38 rokov. A ak sa dožijem dochodku tak by ich malo byť okolo 12 denne.takže už chapete prečo tak radi predpisujú a nehladajú pričiny. Oni si potom za naše papanie budu chodiť do Beleku hrať golf aj s farmaceutickými reprezentantmi. A tak je to zo všetkým, všetko sa točí okolo penazí. Taká je dnes doba. A preto vyserte na ich pirule aj tak maju vedlašie učinky, lebo Vám žaludok zožere rak. A preto sa radšej liečte prírodnymi metodami a nežerte tolko tých supermarketackych potravín hydroponicky vypestovaných a anabolických dochovaných na penáze vyrobených.
Toto je dnešný svet, bez lásky a úcty.
Len penaze a penaze a penaze.

kiršen

dobry den,mam krcove zily,strasne ma bolia nohy.bola som na sone a dali mi detralex no mne to vobec nepomaha...lekarka ze mam prist zase o rok na kontrolu,co mam robit?

zita11

Ešte k záveru autorky.
Dnes firmy uplácajú lekárne, aby ich lieky predávali. Volá sa to "byť na zozname". Zoznamy majú kategorie. A, B, C, D. Znamená to napr. pár centov pre lekárnika za každé balenie alebo mesačný poplatok/úplatok pre majiteľa za to, že liek "je na zozname".
Predstava, že si liek vyberá pacient, je smiešna. Pre laika je názov len zhluk písmeniek. Lekáreň nie je povinná držať a ponúkať najlacnejšie generiká. Ak drží tri najdrahšie z desiatich a vy si vyberiete najlacnejší, existuje ešte sedem lacnejších. Marža lekárne je z celkovej ceny.

zita11

Je tu jedna zásadná vec. Mobivenal nespĺňa požiadavky kladené na liek. Predáva sa ako potravinový doplnok.
Niekde bude príčina.

Fili

09.01.2014 som zacala užívat mobivenal, ako som pisala nizsie.
Po mesiaci uzivania su nielen citelne, ale aj viditelne výsledky. V Prvom rade musim povedat, ze od prvého dna po uziti lieku (uzivam jednu tabletu rano na lacno) som prestala mat bolesti noh. Po mesiaci zily, ktore boli bordovej farby na povrchu koze sa postupne stracaju hlbsie pod kozu a zacinaju mat menej viditelnu ( zelenkavu) farbu. Mobivenal hodlam užívat dalej do uplneho zlepsenia stavu. O další mesiac opat napisem skusenost.

Fili

Dobry den, pridam svoju skusenost. Som rekreacna sportovkyna. Vyskyt ziliek na nohe sa za posledny rok rapidne zvysil (beham a bicyklujem). Ked som so svojou lékařkou konzultovala stav, bez toho, aby mi na nohy pozrela mi odporucila detralex. Noha ma bolela sotva som vstala z postele a nemala som kedy ist po recept, tak som si kupila Diohes. Hovorila som si zazrak, prve tri dni bez bolesti. Potom som uz nezaznamenala ziadnu zmenu, noha bolela ako obycajne. Po precitani tejto diskusie zajtra zacinam s mobivenalom micro, pretoze metlickove zilky sa mi stale vytvaraju. Urcite napisem stav aj po mesiaci, pripadne ine zmeny.

bozkavatko

Podla mna je to to isté, len tým že je na predpis má z toho peniaze lekár tak ako z antikoncepcie a preto lekári nedoporučujú mobivenal lebo by ste nenavštívili svojho doktora a on by z toho nič nemal :D takže asi tak :D takto je to so všetkým a bohužial nie každý lekár dbá na naše zdravie ale na svoju kapsu...