Marihuana - močové testy.

Príspevok v téme: Marihuana - močové testy.
Lukáš25

Zdravím, chcem sa vás opýtať, na situláciu, ktorá sa stala minulý týždeň môjmu kolegovi. Pracujem vo Volkswagene, pre jednu externú firmu(nie som priamy zamestnanec, no som tam každý deň) a ako každý, aj ja chodievam cez vrátnicu a tým aj cez ich SBS. Minulý týždeň zastavili \"len tak\" kolegu a dali mu tento test, vysledok pozitívny - marihuana. Okamžitá výpoveď a k tomu ešte aj pokuta. Zastavili ho v stredu a naposledy fajčil niekedy v sobotu!! (mimochodom kolega má titul a robí si doktorát, je abstinent.. - proste plnohodnotný člen spoločnosti) Je to normálne? Majú na to právo? - teda právo asi hej, len mi nejde do hlavy, že by ma mali \"len tak náhodne\" zastaviť a dať mi tento test. Aby sme sa rozumeli, som užívateľ tejto podľa mňa mäkkej drogy už pár rokov. Z toho asi dva roky som bol každodenný užívateľ, potom to nejako ochablo(priateľka, práca a podobne)Nakoniec som to asi rok neriešil a teraz to riešim podľa situlácie - koncerty, oslavy. Vôbec si nepripadám, ako \"feťák\" a podobne, žijem si svoj život, zastávam v práci dosť dôležitú funkciu, vykonávam ju zodpovedne a na 100% a neviem si predstaviť, že by som mal byť potrestaný okamžitým znemožnením vstupu do areálu a tým aj výpoveďou, keď som bol napríklad cez víkend na chate a tam som sa bavil. Samozrejme, keby som prišiel pod v plyvom do práce, nepoviem, no im je to jedno. A určite nechcem prestať len kvôli systému. Keď tak, kvôli sebe a nie kvôli tomu, že niekto povedal! A tu je moja otázka. Neviete, ako to obísť, alebo ako sa v danej situlácii zachovať? Koľko ostane THC v moči? Prípadne ako oklamať taký test, keď už? Osobne si myslím, že nerobím nič zlé, som platný člen spoločnosti, oveľa viac, ako alkoholici, alebo niektorý iný ľudia. Len máme zle nastavený systém. Doteraz ma ani nenapadlo, že by ma k takémuto testu niekto posielal, no minulý týždeň to bol pre mňa šok. Neveril som, že je také niečo možné.. Napríklad v lete som bol týždeň v Amsterdame, tam je to legálne. Keby ma pár dní potom zastavili a vyskúšali ma, tak by im ten test asi roztrhlo! Proste som si išiel užiť do cudzieho štátu(z oveľa vyspelejšou ekonomikou a vôbec) a tu by ma za to mohli stíhať? ďakujem vám za odpovede a prosím nepíšte negatívne názory na moju osobu, keby ste ma poznali, ani neviete.

Ďakujem za každý váš názor na daný problém.

Lukáš

abrhplus

ludia dajte si pozor, lebo net je plný špiclov, neviem či aj táto nie je len daná nejakým provokatérom , už si pametám niekolko aj hodil niekto

anonimita na nete je minimálny lahko je vást nájst,rozluščtit.

doubledog

1. najprv si zisti, ake su predpisy v tej firme, ci si podpisoval nieco take, ze ti mozu davat robit testy

2. tieto testy meraju metabolity THC, nie samotne THC (lepsie povedane, nevedia to rozlisit).
pozitivny test neznamena, ze mas v krvi THC, moze ist len o tie metabolity.
takisto nie su dost citlive na to, aby ti namerali koncentraciu, takze nemozu vediet, kolko toho v sebe mas.

ma zaklade tohto testu nemozu zistit, ci si pod vplyvom a ked mas chut, tak to aj vysudis.
ale rataj s tym,ze si na SK, takze je to na dlhe lakte.

Lukáš25

Neviete náhodou, či takéto sbs-ky dávajú tieto testy len náhodou, alebo dostali na toho môjho kolegu echo? Nezdá sa mi, že by si len tak náhodne ukázali prstom na hockoho a išli ho testovať na drogy.. To mi príde také nereálne. Aj keď si neviem predstaviť, kto by ho mohol chcieť natrieť. No ľudia sú hocijaký...
Ďakujem za váše názory

danielaaa

jankaaa romyslaj ty, teraz si to napisala s tou koncetraciou...... ked niekto huli a nedava ti shota do ust thc v tele nemas, musela by si tahat aj ty

jankaaaaaaaaa

danielaaa " rozmyslaj ty kus. ved ked niekto fajci marihuanu, vdychuje dym z horiacej rastliny. a ked niekto sedi vedla tohto cloveka , tak isto dycha ten isty dym, z horiacej rastliny. aj ked urcite nie v takej koncentracii, ako clovek, ktory si do ust priklada joint ci bongo

jajka001_

ako vyhovorku pouzit to ze to som nehulil ja ale moji kamarati? nebud smiesny. to je ako ked ti najdu drogy a ty prekvapene zahlasis Kde sa to tam vzalo? to nie je moje

0vecka

2 danielaaa jj takisto sa nadychas dymu a dostane sa ti nieco do krvy ... napr na strednej som sa bezne nahulil z toho ze som bol v miestnosti kde si tocili huste bonga ... normalna vec a este v uzavretom priestore ...

sa mi mari ze volakedy nasli v moci THC typka ktory bol v lige proti rakovine a ten sa takto vyhovoril

danielaaa

hej jasne sedis pri niekom kto huli travu,tak ti nameraju thc v moci....rozmyslajte kus, s kolacikou ano ale z toho ze sedis vedla niekoho urcite nie!