Komu veriť? doktorom či vlastným inštinktom?

Príspevok v téme: Komu veriť? doktorom či vlastným inštinktom?
Ellaa

pred nedávnom som sa začala zdavo stravovať.... začala som jesť omnoho viac zeleniny ako nikedy, piť veľa vody.. a začala som vynechávať veľmi sladké a mastné jedla.... pretože trpím stredne ťažkou formou akné... keď som bola u doktorky a povedala som jej, že som vylučila niektoré potraviny povedala mi, že akne suvisi LEN S HORMONMI a že mam začať opať normalne jesť... to som aj urobila a opať sa mi začali robít veľké bolestivé vredy na brade... čo mam robiť?

jajka001_

ked sa vyspim tak plet je vzdy krajsia , napnutejsia, oddychnutejsia, ale nemyslim ze to ma nejaky vplyv na akne. stres urcite ma vplyv

Ellaa

Bj, možno to naozaj bude aj psychikou a aju veľkou vyčerpanosťou... ale žeby to až tak vplyvalo na stav pleti?

BJ

Ella, najviac zle ti momentalne robi psychika, a negativny postoj od mamy, proti ktoremu sa podla vsetkeho nevies branit.
To by spravilo vyrazky a casom aj vrasky nejednemu cloveku. Ja by som v tomto pripade volil nejaku alternativu, aby bola mama spokojna a mala si doma pocit, ze robis vsetko dobre. Potom dalsia rozumna cesta je uz len osamostatnenie, ale to je uz ina kapitola. Alebo, prehnane sebavedomie, kedy by si mama a rodicia netrufli nieco ti vycitat, alebo by ti to nijak nevadilo, kludne by si sa im zasmiala do ksichtu... vtedy uz nemaju ziadnu moc, a ich nazory su irelevantne.

jankaaaaaaaaa

ja som si nikdy nevsimla zeby mi nejake konkretne jedla zle vplyvali na tvar. nemam vyslovene vyrazky a akne ale dost necistu plet a sem tam male komedony. ale ked som mala jeden cas iste problemy, nejedla som 2tyzdne skoro nic, mozno jedno jedlo denne.. a plet som mala potom vyrazne lepsiu. lenze na takejto hladovke sa neda fungovat ..

jankaaaaaaaaa

inac umyvat casto tvar vobec nieje dobre, lebo tak sa zmyva z nej ten vlastny ochranny film
a ked sa snazis az tak ze nebudes umyt tvar vodou z vodovodu, ale zo studnicky, tak to potom si uz vytvor aj vlastntu atmosferu okolo tvare, lebo zase ten smog co tu vsade lieta je takisto dost skodlivy .. to je dnes uz tazko sa vyhybat vsetkemu co skodi

jajka001_

ellaa, zacni jest len tie dietne jedla co sa tu spominali a postupne poskusaj tie rizikove, a zisti, ktore potraviny ti robia zle.
ja viem na stopercent ze mne cokolada robi zle.