Ako v sebe objavit "muznost"

Príspevok v téme: Ako v sebe objavit "muznost"
Nwmno

Zdravim, som 21 rocny mlady "muz"

Cely zivot mam taky podla mna vazny problem, nedokazem sa prejavit ako seriozny mlady clovek, resp. mam velmi detsky prejav a vyzor .. to by bolo take zhruntie.

Tak aby som to vysvetlil, jednoducho, ked som sam sebou tak sa prejavujem ako dieta. Moje myslienkove pochody nemaju zo serioznostou nic spolocne, vzdy by som sa najradsej zabaval a ak pride velka zodpovednost tak sa to hned prejavi a zoznem si velku davku kritiky ..

Nepomaha tomu ani to ako vyzeram, som sice o nieco starsi ale ludia ma na prvy, druhy a treti pohlad nikdy neodhadnu spravne a stale si myslia ze zartujem s tym ze mam 21 rokov pretoze vyzeram tak maximalne na 15. Nie ze by som bol nizky a mal kratke koncatiny, ide skor o tvar .. ta ma dost detske crty - kratke usta, vypulenejsie lica a kratky "nostek" .. joj jak to vpadam ?!

Chcel by som uz aby prisla ta zmena po fyzickej aj psychickej, kedy to zacnem cele vnimat uz inak a zmenim sa na muza ..

Stale hravam video hry, stale sa flakam, radsej nepracujem ako pracujem a neberiem nic vazne .. ani priatelku som nemal, ved ako inak ked tak vyzeram ako vyzeram a aj sa tak viem spravat, a k tomu sa v spolocnosti hanbim ako sa len da ..

Moje pocity ? Beznadej ! Hanba !! Depresia !!!

:(

Porposim ak viete poradit nie kritizovat, nie sa vysmievat .. tak budem vdacny.

Ardiel

Hlasi sa zakladatel tejto temy :) Akurat som sa tento tyzden znova prihlasil na toto forum pod inym nickom.

Dufam ze tu este mozno niekto prispeje svojim pribehom na temu ziskanej "muznosti" :)

Tak ci tak, neviem ci som sa to tu uz pytal ale velmi by ma zaujimalo aky pohlad ma zenske pohlavie na otazku "co si predstavujete pod pojmom muz s velkym M?"

Zdravim martinsn,

Uz je to ozaj davno co som zakladal tuto temu, nieco cez 2 roky a velmi sa nic nezmenilo. Sice som vnutorne trochu "povyrastol" ale nic prevratne.

Martin, vytvoril som si narychlo na azete ucet na meno Ardiel ak my chces stale napisat.

martinsn

Ak je tato diskusia este stale aktualna tak mi daj na seba nejaky kontakt, pretoze viem presne na co myslis a rad by som ti nejako pomohol, teda podelil sa s tebou o moje skusenosti kedze som presne to iste riesil a este aj riesim pretoze je to proces no vidim vysledky. A poviem ti byt Muzom nie je o vyzore, pretoze ja som vzdy vyzeral starsie + s atletickou postavou a mozno som aj vyzeral tak ako by si chcel vyzerat no ked ma ludia spoznali hned zistili ze som nebol muzom tak ako by som mal..no menim sa ;)

luciano

Ahoj Mwmno. Ja mám ten istý problém a to mám už 50 rokov. Nikdy som nedospel. Stále sa cítim ako dieťa. Dokonca aj výzorom pripomínam tak dvadciatnika. Napriek tomu som sa šťastne oženil a v práci som dosiahol slušnú kariéru. Ako je to možné? Jednoducho som na to, že som nedospelý, kašlal. Žil som si svoj život a nestaral som sa o seba, ako mlado vyzerám. Ženy na mňa paradoxne išli, imponovala im moja mladosť. V práci som bol kreatívny a neštandartný ako dieťa a to mi tak isto paradoxne pomáhalo. Takže sa tým netráp a ži si svoj život naplno.

0mega

Serioznost v takom veku zistak nasledovnym porekadlom: "zlato je mlcat..." plus trenovat nesmiat sa vzdy a vsade...

tak ako ja som starsi, o dost, a stale som ako ty priblizne :D

nemam problem s anarchiou, ak by som to mal nazvat extremne, ved NACO ZIJEM ? na to aby som bez ROZMYSLANIA dodrziaval nieco, co niekto len tak povie, lebo je to "spravne" ?

teraz nehovorim, ze idem na urady v plavkach.. alebo ze sa zacnem rehotat a skakat ak onepricetny po stole.. avsak ked neviem co a ako, poviem len "dobry den, (sem vloz klucove slovo), prosim? " a je vybavene..

pokial nechodis na prednasky, tak viac defacto an inepotrebujes.. ten uradnik jemu je to sumafuk ako sa vyjadrujes..

image si treba budovat skor v praci.. napr - kludne mozes byt psychosialenec, avsak ked je to NUTNE, tak vtedy zvazniet..(bez smiechu a idealne bez slova, ak nemas nieco dobre povedat k veci)

a vyzor ? vyuzit to na zabavu :) mne sa pred par rokmi napr stalo, ze ma chcel bodyguard vyhodit z hotela, lebo vyzeram divne a primlado a mal som papagaja v ruke ( a ja som sa na neho tak uskrnal ze az ).. ked som mu povedal, ze ale ved tu mam izbu, tak sa ukudnil.. ale tak taku zabavu by som nemal, pokial by vsetko islo podla SABLOOONY... alebo ked som na vyboavovackach na urade a nemam vsetko vyplnene atd a oni zacnu ze "a to robite prvy krat?" alebo nieco.. tak si v sebe poviem ze "mam ta vies kde.." proste podpichovanie si nepustit k telu... atd..

mozes pls dat 1-2 priklady, nech si to viem predstavit ?

Nwmno

@Synak ..

Prave ze sa az prilis vy.ebavam na ten svet v ktorom zijem tym ze som sam sebou :/
Som ten typ ktory vzdy najviac vytrca z fronty, na koho sa hned upriamy pozornost a tym padom aj kritika. Chcem byt len normalny uspesny mlady muz, nie chalanko.
S tym ako vyzeram .. no ja by som si najradsej spravil plastiku alebo co .. je to skor na tarchu vyzerat o polovicu mladsie - hlavne pre muzske pohlavie. Jedine komplimenty my splietaju starsie damy a babky pretoze pre nich vyzeram "straaasne zlatucko" ale rovesnicka baba predsa len netuzi mat vztah zo "zlatusikom", baba chce predsa muza a to proste pocujem vsade ("mlada pani mozete nam prezradit aky typ muza vas pritahuje ?" "hm..no tak mal by byt aspon o nieco vyssi ako ja, taky urasteny silny..no proste chlap!").

@BJ ..

Ved ja si takzo aj berem zodpovednost za seba, ako teraz napriklad .. chcem tu zmenu, ozaj .. ale nezoberem si to tak vazne aby som naozaj s tym nieco riesil .. jak ten vtip o tych troch zabach ktore neskocia z mosta .. same reci ale ziadne ciny .. toto na sebe neznasam :(

Co sa tyka tych hier .. hravam radsej nieco po sieti kde si nieco mozem dokazovat. Aspon niekde sa my nieco dari .. FIFA, CS, COD, AoE, battlifield .. ten pocit vytazstva ked niekoho porazis alebo neako o.ebes to je uz moja droga.

@problemos ..

Veru mas pravdu, tie komplexy menej-cennosti tak to urcite zo mna srsi na kilometer. Ludia su pokrytecky to tiez, najme baby podla mna .. mozno je to tym ze som zatrpknuty a single, ale ja mam dost, taky by som povedal, silny nazor na tie baby .. im sa neda verit uz v nicom, ziadnu neberiem vazne a cim dalej tym viac som sklamanejsi ..

problemos

Heh...
Milujem, ked niekto za internetom píše,"kašli na iných, buď sám sebou, vyzeráš dobre...." a ked ťa stretnú na ulici vonku, tak osočujú, ohovárajú, ukazujú na teba prstom.
Mal som tiež taký problém ked som mal 14-15 rokov(9 trieda), tak ma všetci typovali na 4-5 základnej školy. Z toho sú riadne komplexy menejcennosti, a ešte keď ti to povie opačné pohlavie, tak nemáš záujem o nič.
Videohra je taká na utekanie od reality...
Tvoju mužnosť možno napravý účes a možno vek a možno to zmýšľanie...neviem ako si na tom, tvoju fotku som nevidel.
Čau

BJ

Bud taky, aky si, ono je to o tom, nenechat sa skritizovat, nepustit si do seba negativnu energiu od inych. O tom to je, cim viac sa ti to dari, tym silnejsia osobnost si. Neviem, toto musis vyhrat sam, tazko povedat, ci ti z tymto moze forum pomoct.
Kazdy mudry clovek ti povie, ze mas byt sam sebou, a nenechat sa odsudzovat od inych, lebo to je pravda.

Ak chces zmenu, musis ju chciet sam, a vybojovat to, ale myslim, ze zla cesta je odsudit seba sameho... lebo mam taky pocit, ze to presne robis. Ze nemas rad to, ze hravas hry, atd... A to je ta podstata toho zleho, ze to nemas rad. Musis to mat rad, musis to akceptovat. Je to tvoj sucasny stav. Ak sa z neho chces dostat, musis ho prijat, len tak ziskas energiu, vydat sa nejakym inym smerom, ak to budes chciet.

A ake videohry hravas? :-)

Synak

Sa v.jeb na cely svet, iba tak najdes v sebe pohodu. Vlastne bud rad ze vyzeras mlado a spravas sa tak ale to asi ocenis az neskor...