Kratka zabava, alebo dlha nuda ?

Príspevok v téme: Kratka zabava, alebo dlha nuda ?
traktorista

Kedze sa tu objavuju mierne paranoidne temy, skusim jednu anketu tiez:

Ak by ste mali na vyber, zili by ste kratko ale kralovsky, alebo dlho ale otrocky?

Ide o model zivota, ktory mozeme pozorovat kazdodenne. Niekto zije podla prisnych pravidiel, nikdy neriskuje no dozije sa dleho veku. Iny clovek zije kazdy den ako keby bol ten posledny, avsak raz skor ako neskor na to doplati.

Ktore je lepsie, ktore by ste si vybrali a preco?

Povedzme ze:
A) 15 rokov rychlo
B) 60 rokov pomaly
(od dovrsenia dospelosti 18tich rokov)

Pod slovom rychlo myslim:
- ziadne starosti s uctom, nekonecne chlastu, tabaku, sexu a inej zabavy a toto vsetko v skutocne neobmedzenom mnozstve.
Pod slovom pomaly myslim:
- pracovat 8 hodin denne, 5 a pol krat do tyzdna, more vidiet maximalne 2x za zivot a aj to len stredozemne, jazdit na spotrebu a odmietnut si vsetky horevymenovane "hriechy"

Tak co ? ;)

0mega

tak ak nie kamosi, tak instruktor.. i ked to bude nie take kamaratske, ale aspon viac profesionalne..

aby kamos ucil jazdu na bike, to je OK :) tam si maximalne rozbijem koleno, ale padnut 100 metrov lebo ma niekto zle zaisti (kamos) to uz boli o nieco viac.. cize tam opatrne :) tam skor zvolit "zivot A" ale mat aj "plan B" :D

jajka001

no ved prave, chce to stretnut nejakeho spravneho horolezca :) ziadneho osobne nepoznam. rozmyslala som ze prihlasit sa do toho ich klubu, tam by sa dalo nejak nastartovat, ale teraz momentalne na to nemam ani cas ani prostriedky, mozno o par rokov

123nezufaj

vies ono jajka da sa to. Clovek si aj môze nasporit a niekam vyrazit, ale podla mna ak nemas s kym je to dost na prd. Teda ak nemas partiu alebo partaka co sa tomu venuje resp. rozumie, s ktorym budu Tvoje kroky istejsie a sa od neho nieco naucis tak je to hm na nic. Chapes ako myslim? Raz za rok si take mozno môzes splnit len je fajn mat aj partiu :) a nie kazdy sa tomu venuje v mojom okoli sa tomu venuje len jeden co poznam :) popritom aj jeho kamarati, ale tych uz poznam menej.

jajka001

jasne ze by som sla, ale nemam vystroj ani nic a presne ako pises, je to drahe
tento rok som bola v tatrach, sice som obehala len klasicke turisticke štreky ale velmi som tuzila ist na tie skiialpinisticke, so sprievodcom. alebo aj na vyssie kopce ako tie naše

123nezufaj

jajka no ja ani to :) ale keby som mal moznost tak by som si mozno skocil :) ine je to pisat tu a ine je stat niekde hore a pozerat sa dolu a vraviet si skocit ci nie? :) Ked som bol na kupalisku a bola tam akcia a ludia skakali tak vela pripadov bolo takych, ze ak vysli hore tak tam stali a ludia ich museli povzbudzovat aby skocili :D aj instruktor bolo to vidiet, ze su nerozhodni :) ale napokon skocili a zazitok to musel byt riadny :)
ale su to pomerne drahe konicky aspon teda na mna tak aj preto som to zrejme nevyskusal :D ved aj horolezectvo je nakladne si myslim ak sa tomu chces fakt, ze venovat trosku viac a kvalitnejsie :)
ale ved raz Ta omega mozno vezme hm? Ak ano prijmes jeho pozvanie za dobrodruzstvom? :)

jajka001_

fakt by som sla. tieto veci ma vzdy lakali len som nemala tu moznost. hlavne horolezectvo.
raz som skocila bunjee, to je asi najextremnejsi zazitok môj :))

123nezufaj

parasuting ten by bol fajn :) a turistika do nestabilnych krajin na to by si ma mozno tiez prehovoril. Neviem co vsetko to obnasa, ale znie to vzrusujuco a smrdi to dobrodruzstom ;)

0mega

no to posledne co som chcel je to aby som niekoho verboval na zivot "A" :))

ale tak pokial to clovek robi premyslene, tak je riiko mensie..