Demencia - Alzheimer

Súvisiaci obsah

Kleopatra 29

Dobrý deň ja potrebujem poradiť. Moja mama má 72 rokov. Je veľmi nervózna,ironická schudla. Nebaví ju nikde chodiť . Nebavia ju ľudia,akoby ju nebavilo nič. S manželom sa stále háda, kritizuje. Neviem jej stav posúdiť. Či potrebuje k psychiatrovi ale tam nepôjde. Pomôžete mi ? Ďakujem

K2nahrada

Chcel by som sa opýtať RNG čím by sa dal nahradiť vitamín K2, kedže dedo užíva liek na riedenie krvy a dopočul som sa že to môže byť riziko.

Ludo26

Máte doma alzheimerika a liečba ako inak nepomáha? Úspešná liečba existuje. Ozvite sa je toho viac na osobné stretnutie. Rád pomôžem. soltec@pobox.sk

Sisinka

Mame zistili asi pred 10 rokmi alzhaimera od vtedy berie transdermalnu náplasť Excelon 4,6 mg 1 x denne,rano citalec 10,večer tiapridal ,asi 1,5 berie Xanax 0,5 mg polovicu len večer,berie ho kvoli stavom,ze napr.3 dni ale aj noci vôbec nespala,stále niekam chcela ísť,nebola ani chvíľu v klude,zdalo sa mi ,ze jej to pomáhalo,stav sa zlepšil,no teraz po čase mam pocit,ze je omamena,alebo ako by bola mimo.Iné lieky ani vitamíny neberie.Nevie uz sa sama ani najesť,reč je nezrozumitelna,je dezorientovana,ruky naťahuje pred seba ako keby niečo chytala a olizuje si prsty.Viete nám poradiť ako by sa dal jej stav zlepšiť,má 89 rokov,da sa nejako pomôcť.Ďakujem

tejka

Dobry den,potrebujem poradit je to rok co mamine dianostikovali alzhajmera uziva promemore na pamat a estitil antidepresivum a obcas ked je nekludna je davam tiapretal ako jej mozem pomoc co vysadit a co nasadit citala som o tych vytaminoch .....pomozte

LMarika

Tiez mozem potvrdit, ze lieky ako Seroquel a Risperdal, cize tazke antipsychotika, zhorsovanie pamate vyrazne urychluju, sama som kedysi opatrovala v Rakusku babku s alzheimerovou chorobou a brala tie svinstva. Bola som pri tom, ked jej to nasadili a odvtedy sa jej pamat zacala rapidne zhorsovat, zatial, co dovtedy to bolo len take pomale zhorsovanie pamate. A cuduj sa svete, ze mnohi celkom zdravi ludia si to davaju predpisovat dokonca celkom dobrovolne. Jeden na spanie, druhy na socialnu fobiu, treti na depresiu, stvrty na nervozitu pred skuskou a potom sa cuduju, ze stracaju pamat.