Demencia - Alzheimer

Súvisiaci obsah

malaanka

škorica,pozri si aj výživový doplnok z finclubu o ktorom som ti písala.Ja ho dávam mame na doporučenie lekára,ktorý sa zaoberá alternatívnou medicínou.Ako som mame pridala tú kapsulu,teraz berie 2xdenne,je to omnoho lepšie.Ak chceš viac informácc tu je môj mail:ankasamko@gmail.com

malaanka

od tiapridalu a tiež od haloperidolu.Ale fakt sa informuj o tom výživovom doplnku.Nerobím reklamu,je to vlastná skúsenosť

malaanka

pre škoricu.Moja mama užíva od psychiatra Ebixu a Lucetam1200mg.Mala aj Tiapridal a Haloperidol-ten som jej vysadila lebo bola viac mimo. Na začiatku ochorenia som jej dávala jeden výživový doplnok z finclubu-volá sa fosfosercaps a tie kapsle jej veľmi pomohli.Obsahuje fosfolipidy získané zo soje.Poradila mi ich jedna dr.z alternatívnej medicíny.Tie kapsle berie doteraz,teraz som jej zvýšila dávku na 2denne.Je to drahé ale výsledok vidieť hned.Popri tom ale dalej berie Ebixu a Lucetam.Určite vyhľadajte s mamkou lekára.

škorica

Ja mám 83 ročnú mamu a tiež bojujeme s demenciou, alzhaimera potvrdeného ešte nemá. Som už dosť vyčerpaná teraz a ked sa to bude zhoršovať tak neviem ako to dopadne. 2 roky som s nou už doma a cítim sa hrozne izolovaná. Obvodný lekár mi oznámil, že nič na to nezaberá, to je skrátka staroba, poslal nás k psychiatrovi, dala jej lieky coaxil a tiapridal, tieto lieky jej obrátili den a noc, tak som tiapridal vysadila a snažím sa dostať ju späť do normálu. Ešte berie Tanakan-že vraj čisté ginko

RNG

Este toto sem dam, totiz ako starsi clovek mam na tuto temu znacnu citlivost a pisal som na to viac prispevkov

Alzheimerova choroba je v mozgu sposobena hromadenim sa izolacnych nanosov tukovobielkovinneho razu(lipofuscin-beta amyloid) a odumieranie funkcie samotnych neuronov a synaps(spojenie medzi neuronami)

Takze uloha v boji proti Alzheimeru je adresovat a spomalit tieto neziaduce zmeny.

Z doplnkov ucinne su najma curcumin, vitamin D-3, rybacie oleje,vitaminy C a E,
rozne silne antioxidanty, ktore zlepsuju prekrvenie mozgu a ciastocne aj nootropika, ktore sice nespomalia nastup Alzheimera, ale zmiernia jeho prejavy do znacnej miery(NADH , lecitin, rozne vitaminy B a ine)
Z antioxidantov spomeniem najma UBIQUINOL, biologicky ucinnu formu koenzymi CoQ-10, ktory zialbohu mnohi starsi ludia nevedia vstrebat a premenit na ubiquinol.
Na zlepsenie absorbcie roznych vacsich molekul(curcumin, CoQ-10 a ine) pomaha vytazok z cierneho korenia, Bioperine
Tiez rozne polyfenoly(vytazky z mnohych zelenych listov ako zeleny caj, cucoriedkove a listy z ciernych ribezli)
anto a proantokyanidy, na trhu ako vytazky z hroznovych, cucoriedkovych, zimozelenovych semienok(grape seed extract, billberry extract, vinpocerin a huperzin a ine)

Mnohi tieto zmeny v mozgu pripisuju aj znizenej viralnej obrane v starsom veku a utokmi roznych,najma rozne typu herpes, EBV a ine, ktore maju neurodegenerativny ucinok.
Z toho hladiska a inych ,
a to kazdemu dnes v sucasnej epidemii virusov, ktore bezne lekari nechcu vidiet, pokial sa navonok neprejavia,
odporucam si zvysit viralnu imunitu, pozri temu "herpes"

sweetdream

malaanka, bohzial, je to degenerativne ochorenie a pravda je taka, ze to uz lepsie nebude. Ale aj napriek tomu mozete svojej babke velmi pomoct svojim pristupom a laskou a tym jej dopriat este krasny zivot. Take situacie, kde "bude uplne mimo" su pri tejto chorobe celkom bezne a nikdy nie je dobre to tej osobe vyhovarat. Ak napriklad bude chciet ist na autobus do tramtarie, tak jej len povedz, ze ten autobus dnes nejde, ale az zajtra. Alebo takto podobne tu situaciu zakecat. Takisto treba prisposobit domacnost a babke sa venovat. Vela stastia :)