Demencia - Alzheimer

Súvisiaci obsah

Ivka 1

Neviem, koľko má mamička alebo babka rokov. Moja mama má 73 a pamäť má lepšiu ako niektorí oveľa mladší ľudia.
Tri roky užíva prírodné vitamíny a minerálne látky . Chcelo by to trošku popísať viac , môžeš aj na mail . Odpoviem čo najskôr ako budem môcť . Za cca 2 hod. odchádzam mimo PC a vrátim sa až v nedeľu večer.

davka

Ivka1 prosim ta, co vies viac ?
Vraj treba aj K2 nepoznam ho.Chcem aby uzivala iba natural vit. a mineraly.
Dakujem velmi pekne.

davka

Podobny pripad mam i ja v dome.
Prosim RNG ako uzit D3 uziva jamieson 1000 IU pomaranc 1-2 x denne, co by bolo malo. Ako uzit max.davku D3 ?
Dakujem pekne.

Ivka 1

Pri demencii veľmi pomáha užívanie vitamínu D3 , Gingko plus a Forever Artic Sea - všetko na prírodnej báze.

hajjo

Pre Martinu 111 : Prečítajte si celú túto tému a budete v obraze. Poviem vám ako som aj ja spozoroval na mojej mame, že lieky ktoré jej predpisovali a to sa rôzne menilo ju len oblbovali. Dokonca mala také kombinácie liekov, že mala ihneď halucinácie, nevedela ani chodiť či sa rozprávala so stenou.Podľa všetkého ako aj RNG tu už poukázal a aj čo som ja našiel nejaké štúdiá o liekoch na internete, lieky na to nepomáhajú. Tie lieky sa len snažia človeka utlmiť, ale nie každý človek je taký že tomu podľahne, moja mama s tým bojovala, niekto z tých liekov spí a niekto ako moja mama s tým bojuje a je tak podráždená. Myslím osobne môj názor je, že najdôležitejšie je venovať sa tomu človeku, pomáhať mu v tom čo mu už nejde, chodiť na prechádzky a podobne. Netreba ho nechať samého. U nás je to ako tak cez deň v poriadku, aj po vypustení liekov a užívaní vitamínov, horšie je to v noci. Tá noc a tma s ľuďmi robí svoje,ak sa jej napríklad sníva niečo nepríjemné alebo si na niečo nepríjemné spomenie tak v noci to trošku nezvláda. Keď ale brala lieky na spanie, bolo to omnoho horšie, keď sa zobudila bola úplne dezorientovaná a tým aj robila väčšie scény.

RNG

Nuz precitaj si co som tu uz napisal.

Tiaprid blokuje dopaminove receptory a tym utlmuje cinnost mozgu.
Xanax/alprazola, benzodiazepine je navykove utlmovadlo, co je v mojej reci oblbovak.
Ale lekari tieto predpisuju bezne, aby starych ludi "spacifikovali" aby nedajboze neboli aktivni a stazovali sa.
www.webmd.com

en.wikipedia.org

martina111

Prosim Vas, potrebujem poradit, stara mama (80 rokov) zacina pomaly zabudat, nevie kde sa nachadza, niekedy nas nespoznava a vsetky dalsie priznaky. Lekar jej predpisal Tiapridal a Xanax, ale myslim, ze je to este horsie ako keby jej to malo pomoct. Viete mi prosim poradit, co by jej mohlo pomoct? dakujem

RNG

Nuz samozrejme na to si musis dat urobit rozbor krvi, laboratoria ti to urobia na poziadanie(a pravdepodobne aj zaplatenie, pokial nepresvecis lekara, ze jej to treba)