Nejaký jednoduchý recept na bezlepkový chlieb

Príspevok v téme: Nejaký jednoduchý recept na bezlepkový chlieb
Genesis

Kvoli zaludocnym problemom som sa rozhodol drzat niekolko tyzdnov bezlepkovu, bezmliecnu, a bezvajecnu dietu. Celkom sa to da len jedine co mi vadi je ze by som potreboval nejaky recept na bezlepkovy chleba ale

nie taky co predavaju tie mixy na pecenie chleba pretoze tie obsahuju strasne male mnozstvo bielkovin, je to samy skrob a celkovo mi pripadaju umele.

Ja by som chcel proste chlieb z normalnych prirodzene bezlepkovych muk ako napr ryzova, sojova, pohankova, prosova atd

moze to byt chlieb alebo placky to je jedno.

Ak by nahodou niekto vedel recept na taky chlieb tak budem rad. (BTW nie som celiatik, teda nezistili mi celiakliu takze stopy lepku mi nevadia)

datum

Stara tema ale mozno niekomu pomoze tento recept. Chcem ho skusit www.jarkapecie.sk
Ak by zmizol odkaz ako sa obcas stava tak si natukajte jarkapeciebodkasklomkaotaznikpismenoprovnasa528 snad to zmaknete :D je to bezlepkovy pohankovy chlieb

quiny

nezamyslel si sa nad zmesami na pecenie bezlepkoveho chleba? Mne chutí Zmes na tmavý chlieb)značky Labeta. V obchodoch ho bežne nenájdeš ale na celia.sk ich majú istotne ;)

bezlepkacka

Zamerat sa na prirodzene bezlepkovu stravu je urcite rozumnejsie. Ten chlieb jedavam tiez len vynimocne. Po upeceni ho nakrajam a hodim do mraziaku, lebo inak rychlo plesnivie. Inak obedy, vecere su v pohode, s ranajkami je to horsie: ziadne pecivo, cerealie atd. to chce velku fantaziu, hlavne ked chces este obmedzit cukor, co podla mna pri traviacich probleboch treba.
Mozno skus k tomu vsetkemu pridat este oddelenu stravu, ale nie podla tych kniziek striktne. Sedliackym rozumom bielkoviny - zelenina, sacharidy- zelenina a nejake 4hod.medzi tym by som nechavala..

Genesis

0mega

tak normalna muka ma od 9 do 13 to znamena dvojnasobok.

inak vas vazne lutujem bezlepkaci dobre na vas zarabaju :)

osobne sa asi na chleba vyprdnem a budem jest prirodzene bezlepkove prilohy ako ryza + alebo proso alebo pohanka + kukurica ... pripadne pecene zemiaky :)

tie mixy nie to ze su z vyzivoveho hladiska odpad ale este aj stoja mrte vela a chutovo stoja za staru belu :) takze nech si ich strcia niekam a poriadne zapecu :)

0mega

ja som nedavno robil promix-t muku z billy.
400g muky, 400ml vody, do teplej(!) vody 30g drozdia, 1 lyzicku soli a 1 lyzicku cukru, poriadne pomiesat, a potom naliat na muku, pomiesat, 10 minut mixovat, v polke tj 5.minute dat olej (mozes aj mast ak chces) cca 20-30ml a domixovat. naliat tuto zmes do vyolejovanej formy.. kysne v zavislosti od teploty okolia, odporucam dat na radiator alebo slnko. (asi ako pisu ze 15-20min). pozor, v trube to este o 2cm moze vykysnut.. a piect na 230C 45 minut.

nedrobivy chlieb (asi do 48 hodin). ale na jedneho velky podla mna. ak najdes mensiu formu, mas vyhrane..

inac je perfektny, ake je cerstvy (do 12 hodin), naozaj super (ja to nejem, ale jeden clen domacnosti ano, tak obcas z toho ukradnem kraj ;) )

tych muk je vela, no neviem ci existuje nejak as bielkovinami.. kolko je bielkovin v beznom chlebe ?

0mega

Som prave overil, nasiel som doma 4 rozne muky, kazda mama menej ako 5 % bielkovin..

Kolko ma bezna muka ?

Nechutia ti tieto nizkobielkovinove? (PS: videl som aj 0,1% bielkovin v pecivach a chlebe, cize to je hypernizke :P )

bezlepkacka

..a jasne - troach osol. V mixe sol je, preto som zabudla. Do kvasku sa dava trosicka cukru to asi vies. Viac by som to neochucovala, semienka (slnecnica, lan, sezam, rasca atd.) postacia. Drzim palec, chce to trpezlivost, ak by ti ta dieta aj pomohla, myslim ze to tak skoro nezbadas. Aj pol roka by som radsej drzala. Ved uvidis...

bezlepkacka

Ahoj, ja som bezlepkacka dlhorocna a peciem doma z tych mixov z lekarne. Tiez sa mi to zlozenie nezda, ale co uz. Nuz ale kym som sa dopracovala k ako-tak jedlemu produktu dalo to zabrat. Neviem sice ci to bude drzat bez tych skrobov, ale skus si kupit kukuricnu, ryzovu, sojovu na zaciatok a miesaj to. Z nasho mixu to vychadza 400g muky a 4dcl vody, trosku kvasku a kadejake semienka, dlhsie mixuj (cesto je take lepkavu, mazlave, uplne ine nez kysnute cesta z klasickej muky) Formu dobre vymasti a nehaj to v nej zo 15-20 min.vykysnut, a potom klasicky na 200C vyse pol hodiny.
Ruku do ohna za to nedam, hovorim pouzivam mix na to urceny obsahujuci skroby, kt.to zrejme drzia pokope a aj napriek tomu sa chlieb na druhy den strasne drobi. Chutove tiez nic moc na to sa priprav.

Genesis

lepok je lepok je jedno aky je :) ... keby celiatik jedol spaldovy chlieb tak ho to zabije rovnako ako keby jedol psenicny