Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nakup potravin z Rakuska (Hainburg a ine)

Príspevok v téme: Nakup potravin z Rakuska (Hainburg a ine)
traktorista

Dobry den,

Kedze opovrhujem slovenskymi predajcami masa, kedze je to extremne nebezpecne pre zdravie, a SOI tento dolezity fakt absolutne ignoruje a tym padom aktivne a umyselne hazarduje so zdravym slovenskych obcanov. Tak sa pytam:

Kde nakupujete maso v Rakusku?

Prave som hladal a nasiel velmi vzacne informacie, kde nakupit kvalitne a zaroven lacne (ale toto nie je podstatne) potraviny, maso, syry, mlieko a zeleninu a ovocie a ine veci z Rakuska, hainburgu, mozno aj kittsee a wolfsburgu a podobne okolie ale aj dalej na zapad, popripade madarsko, gyor a ine podobne mesta mimo bratislavy (blavy).

Dovod preco pisem takto retardovane je ten, ze chcem aby co najvacsi pocet ludi naslo tuto temu cez google (cim viac slov, tym lepsie, SEO) a tym dat najavo slovenskym (kvazi)podnikatelom a slovenskej SOI, ze su absolutne postradatelni ;) (helou bičíz)
Sa este uvidi, z coho budete zit, ak u vas nenakupim!

A este jedna vec, DAKUJEM LAHOSTAJNYM SLOVAKOV, CO KASLU NA SVOJE ZDRAVIE A TYM PADOM SA AKTIVNE(!) PODIELAJU NA OHROZOVANI ZDRAVIA NELAHOSTAJNYM SLOVAKOM!!

Este raz, DAKUJEM vam, číp bičíz!
Si dajte na veceru tie granule co mate v pivnici po panelakoch...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Cize k teme:
Spar v Hainburgu:
vyborne bezlaktozove produkty, cena v pohode, celkom dobra zelenina. Moznost tankovania (kvalitnejsieho paliva!) o 7-10 centov lacnejsie ako v bratislave (benzin).
Merkur:
Tu som este nebol, avsak pocul som ze maju vyborne maso a celkovo najvacsi vyber. Ten by sa mal nachadzat v Pandorfe.

Ma niekto nejake ine skusenosti, kde nakupit zdravie neohrozujuce potraviny ?

Danke!

0mega

mozno sa zopar ludi (pestovatelov a chovatelov) obava, ze to nebude mat komu predat, lebo retazce ho prebiju..

su tam iste svinske praktiky, napr som pocul, ze retazec kupil tovar od vyrobcu a ked to retazec nepredal, vratil to vyrobcovi. (svinstvo vysokeho zrna)

no ak by som sa nejak zaviazal, mozno aj malou zalohou, ze to zoberiem. triezvo vypocital ze chcem rocne povedzme .. 12 kuriat, alebo 24.. tak to by chovatelom uz stalo za to, ci nie ?

takto sa to robievalo pred rokmi, ked si ludia na dedine este prechovavali triezve vztahy. doteraz sa pamatam, ako sme na dvore zabijali objednane prasce.. a sup s tym do mraznicky.. kvalitne a domace..

jeden nemoze robit vsetko, na to neexistuej dost casu..

a takato siet triezveho obchodu by sa hravo mohla rozsirit do vsetkych kutov slovenska.

nemusime mat 1 megaproducenta, staci ak od "nas" zoberu "know how" (teda doveru v seba) a rozlozime retazce lepsie nez specialne jednotky akekolvek mafianske skupiny. pekne na ich vlastnej pode!

0mega

mozno by sme mohli dat dokopy nejake forum a tam aj "dopyty" ludi po tychto veciach a vlastne aj "objednavky" do buducna..
napr.
'hladam cloveka, co mi na leto 2012 ci leto 2013 zabezpeci 10kg paradajok atd..'
to iste s kurencami..
hned by mal o 2 a pol zaludka z mojej svorky viac :)
podporit nie je problem, ale spravne podporit treba tak, ze sa podpori ten, komu to patri, tj. zasluzene a nie nejakemu chytrakovi, co to vozi z neviemzkade ..

forum sa vytvori za par minut, to by sa dalo, potom len zohnat ludi, ktori by tam chodili a debatovali (plus moderatorov, ktori by strazili forum)

BJ, ta restauracia nie je zly napad, myslis si ze by to nebolo mozne otvorit teraz ?

googlistka

BJ vdaka za odpoved.. absolutne suhlasim s tym co pises.. take forum by sa velmi, velmi hodilo, lebo stale viac a viac ludi tieto temy zaujima, no stroskota to na tom, ze je velmi pracne najst nieco dobre a overene a tak sa vacsina na to vykasle.. sama som mala par pokusov a patrala som kade tade, no potom som to vzdala.. zasadila som paradajky a papriky a hlavkovy salat na balkone a cele leto som sa nimi krmila, no stale mi chybal vacsi vyber zeleniny a ovocia, bohuzial nemam velku doveru ani voci zelenine z trhu (miletic) kedze viem, ze to vozia z juhu a aj ako to tam pestuju v sklenikoch a kopou chemie. Preto by to chcelo nejaky zdroj z okolia BA, kde sa da kupit dobra domaca sezonna zelenina, ovocie a teda v mojom pripade aj maso..

0mega

piktogram

ale ked si vezmem, ze by som cely zivot fical na mekaci, alebo zdravo, tak neviem kto by mal lepsiu fyzicku kondicku.

ako osobne mozem jest dost nezdrave jedla, nepriberiem, zeby ta genetika?

ale neverim ze by som to nedokazal pokazit (hmotnost) pokial by som sedel cely den na zadku.. mozno nie ani tak genetika ako pohyb..

inac cina prezila mor zevraj vdaka cajom a nie ani tak cajom ako prevarenej vode :) je to zaujimave vsetko.. ale pravdu ktovie ci niekedy zistime..

0mega

piktogram, nj je to zaujimave, to fajcenie..

avsak ak sa opytas priemerneho uz aj europana (dietata), ze co urobi, ak je hladny, tak povie ze "skocim do mekacu" .. najblizsieho..

japonci neficia na cigaretac az tak, alebo ano ? a kolko sa dozivaju, este viac nez cina..

podla mna v tom bude nieco ine ako tabak.. zeby ryza ? :D

0mega

"ked zacnes dost skoro s prevenciou, nepotrebujes doktora, lekaren, nic."

hadaj preco tak fanaticky hladam kvlaitnu stravu ;)

lekara som nevidel ani nepamatam.. a to sa hlavne snazim hosiahnut pohybom, i ked telo nie vzdy poslucha, psychika musi robit sakramensky vela, lebo ak nie, uz by som mal byt 4x mrtvy.

inac absolutny suhlas s tou farmou...

pred rokom som si povedal, ze najdem kvalitneho masiara slovenskeho (a teda aj farmara, ci ako sa to vola, co chova hydinu, chovatela..) ale mozno to spravim od znovu..

jajka001_

piktogram, od kvality stravy zavisi kvalita zivota, nielen to ci umries na rakovinu, ale kopec dalsich neduhov je z nespravneho stravovania. od nafukovanie cez vyrazky, zapchu, hypoglykemiu, ekzemy, celiakiu a cojaviem co este.

piktogram

jajka: v nasom zivote je vsetko postavene na hlavu :) zdravujes sa stravo a ono genetika svina ti aj tak nadeli rakovinu, lebo ju mas v genoch.. game over.
ani najlepsie stravovanie ti nepomoze, proste to tak je. myslim, ze chapem, co by si tym sledovala, ale.. nakoniec umrieme tak ci tak. niekto pri mlady pri nehode a niekto na starobu v posteli. loteria. tym nevravim, ze mame do seba liat a cpat tie odpady, to, o com sa tu pise je fakt. na 99% sa na slovensko dovaza, ci produkuje potravinovy odpad. vacsinou v krasnom obale. "obchodnici" vsadzaju na to, ze ludia aj tak nemaju cas, a okrem toho, postkomunisticky stat je rad, ze vobec nieco maju, tak kupia...

traktorista: tvoja "antikampan" je fajn.. lenze sa stale najde "blbec", ktory to bude kupovat. popravde, tich blbcov je tak 6,5 miliard na tejto planete. bez urazky voci hocikomu. mam len pocit, ze v poslednych rokoch sa tu viac "riesi", ako naozaj zije. smutne.

dalsia vtipna vec: europania a amici kapu na vselijaku pliagu... pritom cina, kde sa cigaretami doslova zivia sa stazuje, ze im obyvatelstvo "starne"..:) no a teraz sa z toho vysomar :)

0mega

Hm, ta ryza, basmati, to som dnes skusil.. to je len dlhozrna? pisu na obale, ze krajina povodu India.. Inac t ostalo cez 5eur za 1kg v SPARe tusim :D

presne toto je ono:
www.janatuerlich.at

a potom este jednu ryzu, tiez dlhozrnna ale z Holandska.. cena rovnaka.. a tu som zabudol osolit.. a inac chutila daleko lepsie ako bezna ryza (ale priznam sa, velmi dlho som ju nemal, tak neviem) skusim raz hento.. inac postup tam bol ze 1:2 a 20 minut varit, potom vypnut a nechat vyparit vodu, bez miesania klasicky..

len by ma zaujimalo, aky rozdiel je medzi basmati z indie predavane na slovensku a basmati z indie predavane v rakusku, ked cenovo je tam rozdiel 100% hmm..

no tiez nelipnem na pecivach casto, nechce sa mi vstavat ;) tak ale castejsie mam cestoviny.. ryby.. zemiaky..

BJ

googlistka, uz dlhsie mam viziu urobit forum o strave. Ziadne take som nenasiel.
Tam by si ludia vymienali nazory, kde co dobre zohnat, rozne recepty, figle ako co uvarit, ochutit, bolo by to rozdelene aj pre vegetarianov, nevegetarianov, atd.
Nechapem, preco este nic take na slovenskom internete nieje, podla mna by to zaujimalo tisice ludi na slovensku.

Inak, rovnako mi je zahadou, preco v Bratislave nieje kvalitna, cenovo dostupna vegetarianska restika, respektive, asi ich aj zopar je, ale preco ich je tak malo. Viem aku klientelu ma Govinda na obchodnej, a to su drtiva vacsina zakaznikov nevegetariani, proste tam jedia, lebo im chuti. Vela z ludi, co sa chcu stravovat zdravo, lutuje, ze tam nemoze chodit, lebo pracuju daleko. Podnikatelia a zivnostnici, co otvaraju nove restiky, vsetko na jedno kopito, tie iste o nicom nezdrave jedla, nechapem tomu, preco si kazdy mysli, ze uspiet moze len z masom. Dobra vegetarianska restika s rozumnou polohou v BA by bola zlata bana. (ale asi az po krize :-) )

Inak, fakt sme dost mimo temy, za co sa ospravedlnujem. Avsak, kym riesime kvalitu potravin, predsalen to tak trochu s temou suvisi.