Nakup potravin z Rakuska (Hainburg a ine)

Príspevok v téme: Nakup potravin z Rakuska (Hainburg a ine)
traktorista

Dobry den,

Kedze opovrhujem slovenskymi predajcami masa, kedze je to extremne nebezpecne pre zdravie, a SOI tento dolezity fakt absolutne ignoruje a tym padom aktivne a umyselne hazarduje so zdravym slovenskych obcanov. Tak sa pytam:

Kde nakupujete maso v Rakusku?

Prave som hladal a nasiel velmi vzacne informacie, kde nakupit kvalitne a zaroven lacne (ale toto nie je podstatne) potraviny, maso, syry, mlieko a zeleninu a ovocie a ine veci z Rakuska, hainburgu, mozno aj kittsee a wolfsburgu a podobne okolie ale aj dalej na zapad, popripade madarsko, gyor a ine podobne mesta mimo bratislavy (blavy).

Dovod preco pisem takto retardovane je ten, ze chcem aby co najvacsi pocet ludi naslo tuto temu cez google (cim viac slov, tym lepsie, SEO) a tym dat najavo slovenskym (kvazi)podnikatelom a slovenskej SOI, ze su absolutne postradatelni ;) (helou bičíz)
Sa este uvidi, z coho budete zit, ak u vas nenakupim!

A este jedna vec, DAKUJEM LAHOSTAJNYM SLOVAKOV, CO KASLU NA SVOJE ZDRAVIE A TYM PADOM SA AKTIVNE(!) PODIELAJU NA OHROZOVANI ZDRAVIA NELAHOSTAJNYM SLOVAKOM!!

Este raz, DAKUJEM vam, číp bičíz!
Si dajte na veceru tie granule co mate v pivnici po panelakoch...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Cize k teme:
Spar v Hainburgu:
vyborne bezlaktozove produkty, cena v pohode, celkom dobra zelenina. Moznost tankovania (kvalitnejsieho paliva!) o 7-10 centov lacnejsie ako v bratislave (benzin).
Merkur:
Tu som este nebol, avsak pocul som ze maju vyborne maso a celkovo najvacsi vyber. Ten by sa mal nachadzat v Pandorfe.

Ma niekto nejake ine skusenosti, kde nakupit zdravie neohrozujuce potraviny ?

Danke!

jajka001_

no a o tom stale hovorim, nas stat nema ziadnu perpektivnu koncepciu rozvoja slovenskej ekonomiky a ekonomickej kultury. riesia sa konkretne vypukle problemy systemom Horí- Hasíme a nikam to nevedie.
kde su vsetci ti vystudovani odbornici?

BJ

0mega, to je jednoduche, aby sa mohli rozvazat v mercedese. Su to darmozraci, tak ich nepodporuj. Ale vec polnohospodarstva a potravy je snad diametralne ina, nez vec farmaceutickeho priemyslu.
Napriklad, s liekmi a vitaminmi, je to tu este horsie. To je uz uplne zdieranie. V amerike su vitaminy niekolkonasobne lacnejsie. Nasiel som niektore vitaminy, ktore su tam, a teraz sa podrz, 57x lacnejsie (ano citas dobre, 57x). Vezmi si, aky neskutocni chamtivci pracuju okolo farmaceutickeho priemyslu a ake marze si musia pridavat distributori lieciv na slovesku. Pozri na tie uzernicke ceny, a aj tak krachuju, idu k vode. Lekarom 1600 eur nieje dost, chcu 2500-3000, (lebo v rakusku maju 5000-8000). Najhorsie je, ze ked padnu, stiahnu so sebou celu ekonomiku.
Takze otazka, platit im, a udrzovat ich pri zivote o nieco dlhsie, alebo vysrat sa na nich? Ja hovorim, vysrat sa na nich, nic im neplatit. A viem ako, ked zacnes dost skoro s prevenciou, nepotrebujes doktora, lekaren, nic... naucis sa pouzivat MMS, a slovensku lekaren uz viac nenastivis, nemas dovod. (jedine co si ostanes platit je urazove poistenie, chirurg, ktory zlepi cloveka po nehode, je jediny lekar, ktoreho uznavam) Vitaminy a doplnky poriesis 10x lacnejsie z ameriky. Dovidenia, biela mafia a slovenski uzernicky distributori.

Bohuzial, dostavame sa spat k tomu co som napisal, ze to tu nema zmysel, kvoli krachujucemu financnemu systemu, ktory zo sebou strhne vsetko, takze ... vlastne je otazka, ci ma slovenske vyrobky vobec zmysel riesit. No, vlastne nema, je to jedno, dopadne to rovnako, lebo je to uz v stadiu, ked sa to zachranit neda (a sme naspat pri: "darmo plakat, uz je neskoro aj plakat") ale kedze sa citim ako clovek, ktory bojuje za nejake idealy, a svoju rodnu zem nemam celkom nahaku, budem az do konca podporovat domacu produkciu, hlavne co sa tyka ovocia a zeleniny... pretoze, poznam niektorych tych ludi osobne, co takto prezivaju, a budem ich podporovat az do uplneho konca. Na druhu stranu, farmacenuticky priemysel, doktorov, ani modernu medicinu neuznavam, a tak, vitaminy kupim z ameriky, nez by som im platil mercedesy, kym poctivy slovensky pestovatel dennodenne bojuje o financne prezitie.

jajka001_

tiez by som chcela vypustit maso a jest len to zdrave a to kvalitne. ale to by som sa musela stravovat sama a nie nakupovat a varit pre vsetkych. to sa potom tazko odvyka od naucenej stravy, a okrem toho, mam tu poruke len zo tri hypermarkety a naozaj nemam cas zhanat potraviny niekde po dedinach a ani nemam skladovaci priestor na to. akurat ze na trhu nakupim ak sa mi podari. a ten rozdiel oproti hypermarketu je fakt obrovsky.
pred par rokmi ked som bola na materskej som sa stravovala asi najlepsie lebo vyber stravy pre dieta bol mojou prioritou a ja som jedla to iste co on. ale ako rastol aj jemu sa menili chute a nemozem ho krmit tou mojou "dietnou" zdravou stravou ked ho ini naucia na salamy a vyprazane rezne :/

googlistka

no pani.. popisali ste vela zaujimaveho, aj vela mimo temu.. co ma ale zaujima najviac je, ze kde konkretne najdem tie zdrave, zdravsie potraviny, lebo som jednoznacne stotoznena s nazorom, ze riesenie ist do rakuska nie je idealne.. velmi rada podporim domaceho polnohospodara, pestovatela, len neviem kde ho hladat..napriklad take domace kurence, domacu zeleninu.. skuste pustit zopar overenych typov, budem povdacna a aj vela mojich znamych, ktori rovnako ako ja supermarkety nemusia, no velakrat su na ne odkazani.. vopred velka vdaka

BJ

jajka... ver tomu, ze keby som nevidel, ze tento financny system speje ku koncu, tak uz je tu v BA o jednu vegetariansku restiku/stravovnu viac, s kvalitou a zameranim na zdravie minimalne tak, ako je to v Zdravicku. :-) Ale pokusil by som sa nasadit este vyssiu metu. :-)

0mega

(Este som neprecitla tvoj dlhy prispevok, hned idem na to, len skocim niekam)

aby mi to nevypadlo z hlavy!

dnes som kupil v rakusku Elmex ustnu vodu za 3,99eur, 400ml

presne tu istu vodu, len sp relozenym textom nenajdes u nas za menej ako 4,99eur

cize 1 euro za preklad ? alebo za dovoz? alebo za co? :)

chapes, aj o tomto to je, preco by som mal platit uzernikovy a darmozracovi, ak to ide aj inak ?

BJ

0mega, reagujem na tvoj dlhsi prispevok:

No tak vidis, obaja sme sa nakoniec zhodli na vyhosteni istych jedincov. :-) Ale trebalo by zajst aj do vyssich sfer, a to uz by boli tazsie boje. Slovensko je raj pre korupciu, prave kvoli mentalite, ktora tu je. Vykopat tie velke ryby by bolo odtialto mimoriadne tazke. Ked vezmes, ze sa jedna o 5 milionovy stat, a urobis graf "obtiaznost vykopnutia skorumpovanych chamtivych velkych ryb" / populacia , verim ze slovensko by neprekonali ziadne okolite staty.

Reagujem na veci o potrave:
Mlieko nepijem, precitaj si ten moj prispevok este raz a pozorne. To, ze kupujem mlieko z automatu, neznamena, ze ho pijem. Vyrabam si z neho kefir. Zaujimave, ze kefir z tibetskej huby casto nesposobuje problemy ani ludom co maju alergiu na mliecne vyrobky (niekedy hej). Je to kyslomliecny vyrobok, kde sa rozkladaju prave tie tazko stravitelne veci v mlieku, vapnik aj ine vitaminy a mineraly, sa stavaju vstrebatelnejsie, atd... ten proces kvasenia ti to vlastne predtravi. Dalsi plus je tych 30 druhov probiotickych bakterii, co ti tam vznikne, to nemas ani v jogurte, ani v najdrahsich pro-bio tabletkach.

S pekarnickou ti neporadim, nehladal som tu naj z naj. Proste som nejaku kupil, co ma aj programy (tusim firma moulinex). Ale, poviem ti tak, velmi casto ju nepouzivam, pecivo je nezdrave aj v tej najzdravsej moznej forme.
Ak ti mozem poradit, tak najzdravsie pecivo ziskas tak, ze zoberes zrna spaldovej psenice, zomeles ju, a rovno z tej cerstvo zomletej muky urobis chlieb, len zo zakladnych ingrediencii. Da sa kupit aj domaci mlyncek na zrno. Keby som bol zasadnuty na pecivo, tak urcite ho mam a melem si cerstvu spaldu. Ale, pecivo je u mna len doplnok, ktory je dobry chutovo, nie zakladny pilier stravy. Moje pravidlo je, nebit nasilu striktny, a ked mi nieco chuti, doprajem si to. Dolezite je, mat ten zaklad stravy dorieseny, a robit si pravidelne ocisty... vtedy mozes kludne par krat za tyzden zhresit, a to, ci si das najzdravsi doma urobeny chlieb, alebo rozky, nerobi ziaden zasadny rozdiel na zdravi. Takze, ked ti chutia viac rozky z obchodu, kup si tie. Ale ak si nerobis ocisty, stravujes sa nezdravo, a tie rozky budes jest kazdy den, tak to je ina situacia, tam by bol ten doma urobeny chlieb jednoznacny skok k lepsej strave a zdraviu. Ako vidis, cele je to o pouziti rozumu, zamysliet sa, nebit prilis striktny, ani sfanatizovany, lebo to uz skodi na psychiku, proste vediet, co si mozes dovolit a co nie.

K masu sa nebudem vyjadrovat. Odkedy som ho prestal riesit, fakt som ho uplne vypustil z hlavy. Ked vojdem do obchodu, okolo masovej casti prejdem, akoby tam nebola. Fakt ma ani nenapadne sa tam pozriet, je to pre mna vzduch (ani to neodsudzujem, nemam k tomu negativny postoj, proste to neriesim). Cize, zo salamou ti nijak neporadim, a ani sa nemozem vyjadrit ku kvalite. Ja si len verim, ze keby som hladal kvalitnu, podarilo by sa mi to. Vacsinou ten boj za kvalitu vyhram, je to detektivka, ale na to mam ja talent nieco vysnorit aj v tom najzasitejsom obchode. :-)
Ked som napriklad riesil bryndzu, a bol som zmateny, ktoru mam kupovat, aby bola cisto z ovcieho mlieka, a kvalitna, proste taka aka ma byt, tak som kontaktoval profesora, co sa bryndze odusevnene venuje, a je jednym z ludi, ktorym mozeme vdacit za jej zachranu na slovensku, no a vedel som, ze ten clovek bude mat kontakty po celom slovensku a velky rozhlad. Tak aj bolo, a odporucil mi hned niekolko miest, kde dostanem zarucene nefalsovanu. Kde by som ju bol ja sam nasiel... nemal by som sancu. Bolo to v trznici, kde boli 3 dalsie stanky z bryndzou, bolo by to o nahode. Ale ako vidis, tu detektivku som nakoniec s pouzitim rozumu a vysnorenim kontaktu na toho profesora, vyhral. :-) Verim, ze rovnako daleko by som sa dostal aj z masom, a keby som ho jedol, veru ze by som to zacal riesit. Pre mna je proste kvalita stravy alfa a omega prezitia, a preto si vzdy najdem cas poriesit, co je treba. Bez kvalitnej stravy zivot nema zmysel, je len otazka casu, kedy sa premeni na peklo, aj fyzicke telo aj psychika na to casom doplatia.
V zasade ale, viem, ze urcite ekologicke polnohospodarske druzstva sa venuju aj chovu zvierat, vacsinou len na mlieko, lebo su casto mierumilovni, ale dost casto je aj nejaka zabijacka. Tam dostanes podstatne kvalitnejsie maso. Tam by som si nakupil a zamrazil. Radsej 3 mesiace zmrazene, z dobre chovanych zvierat, ktore nedostavaju hormony a antibiotika, a cistu stravu, nez to v obchodoch. Okrem toho, aj to v obchodoch bolo mozno zmrazene. Proste, dost vela veci je o kontaktoch, je to detektivka. Ale som nazoru, ze sa da vyhrat, len musi clovek chciet, a vidiet v tom zmysel. Ked je pre niekoho vacsi zmysel stihnut Panelak v televizii, necudo, ze ma cas akurat tak na supermarket.

Ak ti mozem odporucit, ryzu bielu kupuj basmati alebo jasminovu, v exotickych potravinach. Je tam za 2,20 za kilo, basmati tusim za 2,80. Ak kupis 5 kilove vrece, tak je to este lacnejsie. Sranda, ze tie patoky v regaloch supermarketoch stoja casto viac (napriklad ryza SOS - podradne biele mlato, stoji cez 2 euro za kilo... ani s polovice nema na basmati z himalajskej oblasti. No iba nevedomy clovek kupi taku predrazenu ryzu za 2 eura, ked moze mat za rovnaku cenu jasminovu ryzu, ktora sa nelepi a pri vareni zavonia jedna rozpravka a ta cista chut - mozes vyskusat, do jednej misky si navar jasminovu, do druhej obycajnu, a porovnavaj chute. Ja som to spravil, a poviem ti, ze odvtedy som uz nikdy nekupil obycajnu bielu ryzu :-) )

Este ze aku muku. Na pecivo jednoznacne spaldovu celozrnnu hladku muku. V exotickych potravinach dostanes aj cicerovu, ta je bezlepkova, alebo aj pohankova, ale su dost drahe.
Ale v zasade, ziadna obilna muka, ani pecivo nieje zdrave, proste preto, ze obilne semena maju v sebe latky, ktore skoro vsetky ziviny blokuju. Treba ich vyplavit niekolkodnovym namocenim, alebo naklicenim, inak vacsina vyzivovej hodnoty len prejde crevami, nevstrebe sa.
Takze ak chces jest zdravo, namoc si spaldu na 1-2 dni, (kazdy den vymen vodu) a potom uvar tie cele zrna, este lepsie, ak sa ti ju podari naklicit.

Na zaver, co ked zabudnes osolit ryzu.
No divil by si sa, ale nejeden majster talianskej kuchyne soli ryzu az nakoniec. Nevari ju v slanej vode. Ale skusal som to len na ochutene ryze a rizota, a tam to na chuti nic nepokazi, zato soli treba menej na dosiahnutie rovnakej slanej chuti, takze to jedlo je vlastne menej nezdrave, lebo staci menej soli.

0mega

Trefne, ale presne 4/5 ludi prezije len vdaka tomu, ze nakupuje to najlacnejsie :)
A ja by som potom zostal v Rakusku? :P :P

Kde nakupujes tu ryzu? A mas tip na tu domacu pekaren (najlepsiu) ?

BJ

0mega, reagovat na ten link radsej nebudem, bolo by to moc burlive. Byt na cele slovenska, tak skoncilo by to vykazanim tych ludi z krajiny, proste by som ich uz nepustil naspat z toho nakupu, a pre podobne zmyslajucich by som ani neotvaral ziadne pracovne pozicie... aj tak su 100%tne skorumpovatelni a nemaju ziadnu chrtovu kost. Ostala by tu postupne 1/5 populacie, ktora ma chrbtovu kost, a zilo by sa tu lepsie. :-)