Nakup potravin z Rakuska (Hainburg a ine)

Príspevok v téme: Nakup potravin z Rakuska (Hainburg a ine)
traktorista

Dobry den,

Kedze opovrhujem slovenskymi predajcami masa, kedze je to extremne nebezpecne pre zdravie, a SOI tento dolezity fakt absolutne ignoruje a tym padom aktivne a umyselne hazarduje so zdravym slovenskych obcanov. Tak sa pytam:

Kde nakupujete maso v Rakusku?

Prave som hladal a nasiel velmi vzacne informacie, kde nakupit kvalitne a zaroven lacne (ale toto nie je podstatne) potraviny, maso, syry, mlieko a zeleninu a ovocie a ine veci z Rakuska, hainburgu, mozno aj kittsee a wolfsburgu a podobne okolie ale aj dalej na zapad, popripade madarsko, gyor a ine podobne mesta mimo bratislavy (blavy).

Dovod preco pisem takto retardovane je ten, ze chcem aby co najvacsi pocet ludi naslo tuto temu cez google (cim viac slov, tym lepsie, SEO) a tym dat najavo slovenskym (kvazi)podnikatelom a slovenskej SOI, ze su absolutne postradatelni ;) (helou bičíz)
Sa este uvidi, z coho budete zit, ak u vas nenakupim!

A este jedna vec, DAKUJEM LAHOSTAJNYM SLOVAKOV, CO KASLU NA SVOJE ZDRAVIE A TYM PADOM SA AKTIVNE(!) PODIELAJU NA OHROZOVANI ZDRAVIA NELAHOSTAJNYM SLOVAKOM!!

Este raz, DAKUJEM vam, číp bičíz!
Si dajte na veceru tie granule co mate v pivnici po panelakoch...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Cize k teme:
Spar v Hainburgu:
vyborne bezlaktozove produkty, cena v pohode, celkom dobra zelenina. Moznost tankovania (kvalitnejsieho paliva!) o 7-10 centov lacnejsie ako v bratislave (benzin).
Merkur:
Tu som este nebol, avsak pocul som ze maju vyborne maso a celkovo najvacsi vyber. Ten by sa mal nachadzat v Pandorfe.

Ma niekto nejake ine skusenosti, kde nakupit zdravie neohrozujuce potraviny ?

Danke!

0mega

To je v pohode, lebo ja som taktiez traktorista ;)

Nikde som nepisal, ze sa pozeram na cenu. Cize mne je fuk, co sotji podomovy predaj, beriem to co a kolko potrebujem.

Dnes som minul na taky bezny 1 tyzdnovy nakup v Hainburgu okolo 120eur na zakladne potraviny. Krasne paradajky, mrkva, banany, chutne mlieko, a chutne a nezavadne maso. Kvalitny olej, cukor a cestoviny.

Viem porovnat kvalitu tychto produktov, su tam sice asi drahsie, no lacnejsie ako v auparku, a su jednoducho znatelne chutnejsie.

Maso je tym jasnym dokazom.. O tom ma uz nikto nepresvedci..

To co pises ty, chapem, a UZNAVAM a BERIEM, ale... nemam na to uz nervy. Slovenski obchodnici ma proste nasrali a jebem na nich. Nebudem ich podporovat, nech idu na ukrajinu, alebo do madarska, je mi to fuk.

alebo nech vyvazaju zbohatlikom do Talianska a seru na mna. Ja seriem na nich a coskoro aj taliani a mozu ist bars aj do ruska predavat..

Neviem ci ma vyznam o tom debatovat, no mne ide o jedno jedine a to o :

KVALITU

Hovor mi o tom ze slovač nema prachy, BULLSHIT !!
na cigarety a alkohol maju, vsak? ale 10centov na kilo na kvalitnejsiu potravinu, ta to neee, ta to velaa, tak to kokot som tak co ja budem platit vela ked mozem menej..

zober si kolko mercedesov, bmw a audin jazdi po slovensku.. v minulosti to tu nebolo take, uz sa podobame na zahranicne mesta, tam to je take ze porsche - ferarri - bmw - maserati - audi - vw - porsche a opakuj.. (v istych mestach) a u nas podobne, urcite v blave..

a na trhu nakupovat? ved som uz pisal, ze sa najdu chytraci, co nakupia v kaufalnde za 49c/kg paradajok a predavaju za 2,49eur/kg .. ze domaca vyroba.. no take sa im ani osrat neoplati..

neverim im a hotovo.

nebudem riskovat moje zdravie..

A vies preco si myslim ze v rakusku to je lepsie a oplati sa viac?

Lebo ak by sa tam niekto opovazil predavat nieco pokazene, ako u nas, doplatil by na to krachom. rakusan ma prachy na to, aby vycestoval do veldajsieho mesta a nakupil tam. ale slovak? zakusne do jazyka a ide prec..

vies, mna ked predajca naserie, uz ma nikdy neuvidi, takto som zanevel na vela obchodov a pump v mojom okoli. oni si neuvedomuju ze JA SOM TEK IDIOT, KTORY ICH ZIVI. tak MNA, opakujem MNA, a este raz M*N*A BUDU POSLUCHAT a nie na mna hucat (!!!)

ale bezny slovak to nepochopi, aj ked tam urobim cirskus, ze sa vyhrazame volanim policie na seba (a nech, ja sa viem obhajit, s radostou).. ale bezny slovak.. ani nepochopi preco to robim..

skoda reci.. skoda..

mentalita, tam to vsetko viazne na tom to stoji a pada..

BJ

Teda, prepac 0mega, zacal som pisat tebe, ale ten zvysok bol asi tak vseobecne, aj pre traktoristu, hlavne s tym rakuskom. Fakt som to zabudol oddelit, ospravedlnujem sa.

BJ

0mega... ved na slovensku sa pestuje aj vyraba kvalitne. Ale, ide to na vyvoz. Pozri si, kde konci napriklad kvalitna jahnacina zo slovenska. :-)

Obcas ju najdes v predrazenych talianskych obchodoch... najprv do talianska, a odtial ju kupia ako taliansky vyrobok naspat na slovensko.

Holt, otvorili sme obchod, ale akosi sme neustrazili "softwer", ktory tymto vyrobkami pohybuje. Takze, komunisti mali ciastocne pravdu v tom, ze treba uzavret hranice... teraz aspon vidiet, ze na tom bol kus pravdy, a ten kapitalizmus zo zapadu je fakt prehnite zlo, pred ktorym sa treba branit, ktore nakoniec zruinuje vsetky narody, a vytvori akurat tak globalne otroctvo.

Tym nechcem povedat, ze komunizmus bol fajn, len sme mali viac uzavriet hranice, a ustrazit si domaci trh a produkciu. Ale, ked sa ohliadneme spat do historie, je zjavne, ako sme nic neustrazili a tento boj sme ako slovaci prehrali... do rozhodujich sfer sa dostali chamtivci, ktori vlastne cele slovensko rozkradli. Co uz teraz, plakat? Aj na plac je uz neskoro.

Proste si zajdi na trh kupit kvalitne ovocie a zeleninu, a konzumuj najma to ako zaklad stravy, podporis domaci trh. Kupovat co najmenej zahranicnych vyrobkov. Ak to zacne robit vacsina slovakov, zlepsi sa to aspon trochu.

Takisto nieje pravda, ze by sa nic nerobilo ohladne podpory domaceho trhu... mozno si si nevsimol, ale niekolkorocny boj o "Predaj z dvora" dopadol nedavno uspesne. Najdi si na internete, co to vlastne je, a zacni podporovat to, co sa urodi na slovenskom vidieku. Je to lepsia cesta, nez to vyriesit Rakuskom.

Vajcia, mlieko a maso z predaju z dvora. Lenze, to by si naraz slovak musel zacat inak stravovat a prestat si robit kazdodenne hostiny. Lebo tolko penazi a casu nema. Nojo, podla mna slovaci sa k tomuto stavu prezrali svojou lahostajnostou, lenivostou, a obzerstvom.
Zaklad stravy ovocie a zelenina z trhov z domacej produkcie, alebo v hypermarketoch len zo slovenska (a mozno tak ciech). A ako doplnok zivocisne vyrobky z predaju z dvora. Aky problem? Ziaden v tom nevidim. Okrem lenivosti navarit si sam, stravovat sa zdravo, a investovat do toho viac penazi a casu. TOTO je jediny problem, je len a len v slovakovi, nikde inde.

tpch

Poznam jeden maly zelovoc. Kazdy druhy kus ovocia je nahnity, pricom do sacku naklada predavacka a majitelka v jednej osobe, cize nemate moznost si vybrat (takze polovica je hnila), ceny ma dvakrat vyssie ako v hypermarkete, takze ked to zratame, vysledna cena pozivatelnych kusov ovocia je 4nasobok ceny v hypermarkete (za predpokladu, ze tie hnile kusy vyhodite), okrem toho tato dama vam da pokladnicny doklad IBA ked ju o to poziadate (a aj to na vas pozrie ako na vraha) a kvalita pozivatelnych kusov je ako v hypermarkete.
Z toho mi vyplyva, ze hypermarket je lepsia volba ako "maly obchodik" a tato pani so svojim obchodom preziva iba vdaka tomu, ze ziadny hypermarket v blizkosti nema.

MIšKA1223

Najlepšiu čerstvu zeleninu je kupiť na tržnici. Chodievam aj do mardetov a snažím sa vyberať si zdravé potraviny.

jajka001_

superlacnehypermarkety, plne nekvality, znicili cenami konkurenciu, male obchodiky na okoli, takze ani na vyber nie je. jedina konkurencia je: idem do Billy, Lidla, Alberta či Kauflandu, alebo do Tesca, Carrefouru?

jajka001_

o tom stale hovorim, dovazame, dovazame, stat by mal podporit slovenske vyrobky, ich predaj, ale nerobi to a preco? lebo nam chyba "slovensky duch" ištenem, dam sa asi k nacistom :) nasa vlada na nas kasle, podriadujeme sa zaujmom eu,rozpredavame statny majetok, nakoniec tu nic neostane
ja sice davam prednost slovenskym vyrobkov ale co sa tyka masa, ovocia, zeleniny, tam beriem co je,a pri mase ani nezistis pôvod

0mega

nech idu tie tlste britske rite tam odkial prisli (hail teko bitchez) a tak isto aj tie nazi kauflendy.. lýdli.. CBA pre zmenu zadunajci.. billa rakusaci..

vsetko cudzinci vsetko..

Mame nieco slovenske ?