Čo je to vlastne zdravá výživa?

Príspevok v téme: Čo je to vlastne zdravá výživa?
Simonnna

Napadlo ma založiť tému, kde by sme si mohli písať niaké rady, recepty ohľadom zdravého stravovania.

Ja by som sa chcela začať zdravo stravovať. Pracujem na tom, z jedálného lístka som už asi pred pol rokom vyhodila sladkosti, smažené, tučné a nezdravé veci. Moja strava sa skladá z ovocia, zeleniny, celozrnných produktov (cestoviny,pečivo), mliečných výrobkov, mäso (kuracie, morčacie, občas kuracia šunka), ovesné vločky, cereálie, ryža, zemiaky, kuskus a podobne. Lenže už som si asi pred mesiacom začala študovať články o zdravom stravovaní a všade píšu niečo iné. Niekde píšu, aké je pre nás mlieko a mäso dôležité, niekde zase že určite nie. Tak aký je Váš názor na zdravú stravu a z čoho by sa mala skladať ?

Ďakujem za všetky reakcie :)

BJ

Genesis, my mame zase znamych co jedia maso, a nevyzeraju dobre. Jeden ma dokonca rakovinu.
To tvoje porovnavanie sa da aplikovat na hociaky system stravovania a je nicnehovoriace. Nikto netvrdi, ze zdravie je len o strave, navyse, aj vegan moze narobit obrovske chyby.. napriklad taka makrobiotika, to je hazard so zdravim, a vela ludi sa z toho liecilo s pouzitim velkeho mnozstva vitarianskej stravy.
Vela makrobiotikov su aj vegani, ale nejest surove ovocie, to je taky nezmysel, proti prirode... no vidis, vegan a robi blbost, nieje to len o veganstve alebo vetetarianstve.
Veganstvo uznavam, ale videl som len velmi malo veganov, ktori to robili podla mojho nazoru tym spravnym sposobom. Vacsinou jedia nezmysly ako soju, a vsetko si varia... zdrave veganstvo je 75% surova strava, cize zdravy vegan je podla mna z 3/4 vitarian, a toto dodrzuje len minimum veganov, a preto aj dopadaju zle.

BJ

Bingham, co cez zimu, si precitaj v mojom poslednom prispevku v teme vitariani.
Nikde som neobhajoval banany, a dovozove ovocie, dokonca som uz niekolkokrat pisal, ze je to neprirodzene, tak neprekrucaj info o mne a nevymyslaj si, ok?
Cela ludska historia je o extremnom prezivani, kde vitarianstvo obstoji len velmi tazko, vacsina ludi ma celkom ine starosti ako rozmyslat a spekulovat co jest, ked su radi, ze maju vobec co jest.
Tak ako o tom bola minulost, bude o tom aj buducnost, a niesom jediny, kto si to mysli, aj kopec odbornikov na to upozornuje, ake celosvetove problemy a potravinova kriza nas caka. A poviem ti, ze mozes rovno zabudnut, ze v krize si budes chovat zvieratka na masko, jedine masko kazdodenne budu larvy a hmyz. Dobru chut. Kazdy vegetarian to ma v krize jednoduchsie, najlahsie to maju uz zvyknuti vegani.

Genesis

BTW

v mojej rodine mame dve veganky .) ... popravde zdravie im nic nehovori a na svoj vek vypadaju dost staro :)v porovnani s rovnako starymi jedincami z rodiny ktori dokonca hulia jedia nezdravo a ich hlavnou naplnou su zurky a disky :)

to len tak to su tie priklady z praxe :)

veganstvo podla mojho nazoru peckovina na N-tu :)

Genesis

BJ

moc dlhe .. nechce sa mi na to reagovat ... my dvaja sa aj tak nezhodneme ... ja mam info a vedomosti .. ty mas info a vedomosti ... a bohuzial nie sme kompatibilny .. ja zo svojej pravdy neustupim ty nie z tvojej takze to nema cenu :)

nech si kazdy urobi vlastny nazor v podstate v tomto svete mu ani nic ine neostava pretoze info ktore sa k nam dostavaju su tak zdeformovane ze skutocnu pravdu a tym aj spravne rozhodnutie v podstate nie je realne urobit.

jankaaaaaaaaa

watermelon: tu nikto netvrdi ze strava prepchana atb a chemickymi potrekmi je zdrava. aj v dnesnej dobe sa da jest naozaj zdrave potraviny bez chemickych postrkov, len treba chciet

watermelon

vilma jamnicka bola vegetarianka, dr. norman walker sa dozil tusim 116 rokov a bol vitarian. a menovat by sa dalo este.
a k tym babkam co sa dozili a jedli maso, ano dakedy ho ale mali raz za cas, netoxicke bez hormonov, antibiotik atd. A rozhodne ked si pozriem dnesny zdravotny stav ludi uz aj pod 50, tak to s nimi nevyzera dobre. choroba sama choroba. ludia su stale viac postihovani roznymi chorobami v stale mladsom veku, takze asi tolko k zdravej "normalnej vyvazenej" strave

bingham

BJ...myslel som ze si celkom normalny clovek...ale po precitani niektorych tvojich postapokaliptickych prispevkoch...uz viem zi si mimo reality...nezabudni za barakom stavat protiatomovy bunker...urcite sa ti zide...

K tomu veganstvu...ked to naozaj myslis vazne...a neodrbavas tu....mam na teba jednu otazku...

pisal si ze pride hlad a ine pohromy...a ze vegetariani a vitariani...a iny ve a vi...to budu mat jednoduchsie....to je taky nemzmysel...ze to nemozes myslet ani vazne...my teda napis co by si jedol cez zimu...aby si bol co najviac silny...zdravy...atd...(odkial by si mal ... ovocie...napr... tie svoje banany(nezabudni ze uz neni supermarket...kde by si ich kupil...jedine ze by si pravidelne cestoval do afriky hahaa)...

jankaaaaaaaaa

a nikdy nedzrala ziadne diety, nebola ani vegetarianka ani veganka a ani nikdy nepouzivala ziadne postreky na svoju zahradu