NAJlepšie odskúšané prírodné masky

Príspevok v téme: NAJlepšie odskúšané prírodné masky
kika8926

***Mastná PLEŤ
• 1/3 drožďovej kocky + 1PL mlieka/med/citrónová šťava/jogurt – 20min , vlažná
•1 vyšľahaný vaječný bielok + 1 ČL citrónovej šťavy / 2PL uhorkovej šťavy - Nechať zaschnúť, zmyť teplou vodou
• 1 PL pomarančovej šťavy + žĺtko + tvarohu + 1 KV medu - 15 min
•Nastrúhať 1/3 uhorky + 2 PL jogurtu
•Rozpučiť prezretý banán + 1 ČL pomarančovej šťavy + 1 ČL medu - 15 min, studená (♥ vláčna + jemnejšia pleť)
•2 – 3 PL medu +2 vaječné žĺtka, -15-20 min, najprv vlažnou ptm studenou (♥ zlepší kvalitu pleti, vysuší vyrážky)
•Čerstvé šupky uhorky poukladať na tvar kožou uhorky hore - pokožku neumývať, nechať vyschnúť
• Uložiť na pokožku kvasenú kapustu na 20 minúť. Maska zužuje pory, vyzivuje vitamínmi E a C.
• Vaječný bielok, polovicu čajovej lyžice citrónovej stavy, malú štipku sódy bikarbóny- 5-10 minút, umyť vlažnou vodou. •2 ČL medu rozotrieť + 2 PL jahôd + ČL mandľového oleja - krúživými pohybmi 1-2 minúty masírovať, vlažná voda
• (po 1/2 polievkovej lyžice) medu, mletej kávy, kyslej smotany, olivového oleja- min. masírovať, vlažná voda
•Usadeninu kávy zmiešame v rovnakých dieloch s tučným tvarohom- 1-2 min. masírovať, ptm 10 min nechať, vlažná
•1 PL mletej kávy + 2 PL postrúhaného jablka /roztlačených hroznových bobúľ- 10 minút pôsobiť, vlažnou vodou

***Suchá PLEŤ
•½ PL medu + 1 PL ovsených vločiek +1 PL mlieka - masírovať 1 minútu, opláchnuť vlažnou vodou.
•Zmiešať kávovú usadeninu z tureckej kávy + štipka soli + škorice + 1 PL rastlinného oleja + ČL cukru - zľahka masírovať. Nechať ešte 10 minút pôsobiť, opláchnuť vlažnou vodou.
•1/2 polievkovej lyžice mletej kávy zmiešať s takým istým množstvom smotany a 1 polievkovou lyžicou olivového oleja. Naniesť masku na tvar a 10 minút nechať pôsobiť. Opláchnuť vlažnou vodou. Pleť môže zostať trochu hnedšia.

***Zvädnutá PLEŤ
•kávová usadenina + 1 ČL medu+1 ČL kyslej smotany +1 vajce - 15 minút, vlažná

***Unavená PLEŤ
•Čerstvú kávovú usadeninu zmiešať + 2PL vlašských orechov (pomletými až na múku). Ľahkými pohybmi naniesť na pokožku, 10-15 minút nechať pôsobiť, opláchnuť vlažnou vodou.
•za pomoci čerstvej mletej kávy sa dá získať pokožku tvare ako po opaľovaní. Zomlieť veľmi nadrobno kávu, pridať trochu vody aby vznikla kašovitá konzistencia. Naniesť na pokožku na 10 minút. Opláchnuť vlažnou vodou.

•kávová usadenina + 2 ČL ovsených vločiek + (suchá pokožka:1 PL kyslej smotany / mastná:1 PL jogurtu)
Počas 2 minút masírovať pokožku tvare, potom opláchnuť vlažnou vodou.

barborrrinka

jednoznacne masky Dioné a Pandora od HappySkin :) su vynikajuce a prirodne masky , su vo forme prasku . ja to robim tak ze ten prasok zmiesam s aloe vera gelom , s vodou zo zeleneho caju alebo vodickou jade tiez od znacky HappySkin a nanesiem na plet necham posobit 15-20 minut a mam plet ako babatko.. som zavisla na tej znacke :D maju perfekte produkty od hlavy az po paty ja uz ani ine nepouzivam len produkty HappySkin.. a zo vsetkeho staci malo cize dost dlho mi vydrzia .. ODPORUCAM