lieky a ockovanie

0mega

jankaaaaaaaaa

A vies preco vypukol mor v Europe ?

Len taka mala kontrolna otazka.

Co prislo skor, mor ci kanalizacia ?

Ty sa pytas:
"co by bolo keby bolo"

Niekto kto odpoveda moze tiez povedat, "co by bolo, keby nebolo" ?

To by chcelo taky mega-test .. povedmze ze 10 milionov jedincov, (novorodencov), ktore nikdy nezaockujeme ...
Lenze take nieco je v realnom svete (zatial) nemozne.. ;)

jankaaaaaaaaa

youki: z coho by si farmaceuticke firmy platili labaky a vyskumy keby nemali peniaze??? asi z nicoho. ako jasne je to vsetko biznis a ludia uzivaju lieky aj ked vobec netreba, ale to skor preto ze su maximalne pohodlni . lenze do toho ich nikto nenuti. je to ich rozhodnutie
a pytam sa este raz, co by robili "zdravi" ludia, ktori su proti ockovaniu a proti liekom, ak by ochoreli na zltacku, alebo na tbc alebo na ine zakerne choroby??

youki

Nataša: ake dokazy chces? Chod napr. ku koznemu a povedz mu ze potrebujes silny krem proti slnku. Podla coho ti ho vyberie? Preco ti da kazdy inu znacku?Preco lekari rozdavaju reklamne letaciky na rozne produkty? (dokonca sa mi stalo, ze za mnou sestricka prebehla este dve poschodia, lebo som si ich "zabudol" na jej stole.
Lekari aj lekarne predavaju podla toho, z coho maju zisk.
Keby boli tie lieky take super, a farmaceuticka spolocnosti by nezarabali miliony, myslis ze by boli schopne platit reklamy v televizii a na bilboardoch? Vsimas si ake percento reklam je prave na farmaceuticke produkty (a to je Slovensko este velmi maly trh).

Je rozdiel pozit liek ked je zle (raz za rok) ale pchat ho do seba pri kazdom naznaku bolesti, lebo to tak robia ludia z reklamy ma vaznejsie nasledky, ako si mnohi myslia. Su lieky, ktorych 90% latok ostava natrvalo v tele (organizmus sa ich nevie zbavit).
Ale to uz pisem dost hlboko. Kazdopadne v nadpise som uviedol poznamku, ze clanok odporucam skor odporcom liekov, ktori o tom uz nieco zistovali.

Nataša

RNG: Zaujímalo by ma aké vedecké dôkazy máš na svoje tvrdenia. Dúfam že sa nechceš odvolávať na alternativne autority.

RNG

Zialbohu, liek je len to, co oficialne za liek uznaju na to urcene "autority". A to bez ohladu na skutocnost, ci naozaj lieci alebo nie.
Firiem, co produkuju rozne liecive latky je hromada na svete, len nesmia pod trestom zakona tvrdit, ze su to lieciva, aj ked su statisice dokazov na to, ze je to tak.Taka je moc penazi a organizacii, co chcu zarabat na ludskom zdravi.

To som sem este napisal, hoci som sa zahovoril, ze sem nebudem prispievat, ale treba otvorit oci na skutocne diania na svete, kde moc a peniaze urcuju a nie dobre a humanne myslienky.A je to z dovolenim mas, ktore svojou necinnostou to dovolia.

jankaaaaaaaaa

tak ako to vtedy ludia pripisovali vyssej moci, v dnesnej dobe sa to pripisuje na farmaceutov.. mozno o 50rokov sa to bude pripisovat vesmirnym ludom a jasterom

jankaaaaaaaaa

ked vypukol mor v europe, vymrelo strasne vela ludi. jasne ze teraz sa vie, preco to vzniklo atd. keby sa take nieco stalo dnes, tak pride niekto s prevratnou teoriou, ze tu chorobu vyklonovali farmacceuti, aby mohli na ludoch zarabat

0mega

Mam napad..

Zalozme akciovku a vynajdime liek na rakovinu, cukrovku, parkinsona, AIDS a tak dalej.

Kto by isiel do toho?

farma-what-ever-cerny potom rozmetame po dvore...

Myslim to seriozne.