Preventivka u gynekologa

Príspevok v téme: Preventivka u gynekologa
Faerie

Nedavno som bola na preventivnej prehliadke u gynekologa. Prebiehalo to normalne - prehmatal ma, zobral mi stery z krcka maternice a krv, vsetky vysledky mam v norme.

Ziadne tazkosti nemam, nic ma neboli nepali nestipe. Cisto hypoteticky ma zaujima ci by z vysledkov prevencie zistil ak by som mala pohlavne prenosnu chorobu (niektore sa nemusia prejavit, pripadne su len v latentnom stadiu). Na 99 percent som si ista ze ziadnu nemam, len ma to zaujimalo ci zena na Slovensku musi ist na specialne testy na zistenie pohlavne prenosnych chorob, alebo sa zistuju v ramci prevencie.

Faerie

Dakujem vam krasne za odpovede :) nejako sa neobavam toho ze by som mohla mat STD, nepatrim do rizikovej kategorie, skor ma to zaujimalo z hypotetickeho hladiska - ze ak by, ci by sa na to hned prislo... Ale skor by som na to asi prisla ja. :P

Heatherka

darovat krv ??? poooockat. tam sice robia testy, ale nie na vsetky choroby, preto je tam ten dotaznik. a aj otazka, ci si minimalne tri mesiace nemala rizikovy pohlavny styk.
maximalna nezodpovednost to riesit tako. su stadia, kedy choroba sa z krvi neda zachytit a potom nato doplati nevinny clovek. si predstav mila evelinkam, ze ta zrazi auto, daju ti krv od darcu a po par mesiacoch zistis, ze mas nejake HIV, lebo nejaky podareny clovek si to siel tesnut takto na tranzfuzku. potesi , nie ???

faerie, normalne sa testy nerobia, ale ak poziadas gynekologa, ze mas take a take tazkosti on urci o aku pohlavnu chorobu sa moze jednat a urobi ti ster alebo ti vezme krv. ak nemas ziadne tazkosti, nemusis sa bat.
normalne pri preventivke mas robene na papilomavirus,trichomoniazy pri cytologii ak mas vytoky rozne sfarbene, zapachajuce, bolesti, mozes mat ine choroby ak nejake vazne priznaky nemas, nemusis sa bat :)

evelinkam

nie takéto vyšetrenia, určite nerobia pri prevencii. ak chces zistit ci nemáš pohlavnu chorobu tak asi by som isla darovať krv, viem že tam také testy robia...