Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Depresie

Príspevok v téme: Depresie
depkarka

Mohli by ste mi pomoct mam problem.

Ahojte mam 20 momentalne sa nachadzam v Anglicku a prechadzam cez velmi depresivne obdobie. Nedokazem to ani opisat prosto neviem co mam robit zo sebou a to doslova.Byvam u kamaratky zatial a ani za nic sa mi nechce vstat z postele najradsej by som nic nerobila len lezala a modlila sa aby sa dal cas vratit vazne.Moj druhy problem je ze chodim tu na VS a studujem druhy rocnik ale spoznala som tu tolko slovakov ze uz neviem ani po anglicky rozpravat alebo skor nechcem mam prosto taky blok a neviem sa s tym vyrovnat mam pocit ze mam v hlave prazdno ani rozmyslat o nicom neviem.. pomozte co mam robit ...??? :(

malaanka

Preto ťa posielam k odborníkom,pretože nemusí ísť len o depresie,ale možno nejakú inú poruchu.To prázdno a blok/nevedieť angl./ nemusí byť depresia.

Fero01

Trpím depresiou okolo 25rokov.Poznáme dep.sezonne npr.zimné kedy je málo slnečného žiarenia.Kto to nezažil neuverý,že sú chvíle,že takétomu človeku sa NECHCE NIČ a keď nastane v nom skrat,nechce sa mu ani žiť.Môj prípad aj ja som sa pokusil o samovraždu.Prerezanie žíl ak som ostal sám doma,rodina išla do záhrady,iba jeden člen sa vrátil,čosi zabudol vtedy ma našiel v kaluži krvi,videl som ako mi krv striekala vtedy som si lahol napodlahu takto ma našiel švagor a po ošetrení autom ma zaviezol do nemocnice.Bola to náhoda,alebo osud? neviem,ale niekto tam Hore chcel aby som žil.Od vtedy je pre mňa kostol ako veľká magnetická podkova ktorá ma priťahuje.Užívam A.D.XANAX SR už 1mg.A ktomu je druhý veľmi "účinný liek" MODLIDBA,MODLIDBA...Bez modlidby by som neprežil určite, v tom som si istý.

joni_

vyhybat sa ludom nie je zrovna dobre riesenie, to ta zatazi este viac poznam to, skor ti pomoze ked sa budes s ludmi normalne stretavat, rozpravat, ale na to si dopredu prichystaj nejaku jednoduchu odpoved, napr. ze mas zdravotne problemy, tym padom nebudes klamat a budes mat pre ludi odpoved ktoru chcu, a keby dalej vrtali ze o co ide, tak povedz normalne bez strachu ze proste o tom s nimi nechces hovorit, ze je to tvoja sukromna vec ake problemy mas. Pripadne mozes povedat, ze mozno neskor im to vysvetlis. Akurat tej najblizsej rodine skus povedat o ake problemy ide, snad ta podporia, lebo podporu potrebujes. Neskor casom dojde k tomu, ze dokazes normalne otvorene hovorit o tom aky mas problem, ale teraz to mozes riesit takto. A urcite vyhladaj nejaku pomoc, aspom nejaku dobru kamareatku s ktorou mozes hovorit o vsetkom, alebo psychologa, pripadne psychiatra.

malaanka

Dobre,že ideš domov,tu môžeš mať hned odbornú pomoc.Vôbec sa nemáš za čo hanbiť,povedz otvorene,že máš zdrav.problém.Nemusíš to vešať na nos každému,vyber si niekoho kto ti najviac rozumie.Ozvi sa,či si navštívila lekára alebo psychologa.Možno,že doma sa ti polepší,ale nespoliehaj sa na to.

depkarka

a najhorsie ece bude len doma ked sa tam objavim vsetci moji znami sa ma budu pytat co sa stalo a ja o tom vazne niesom pripravena hovorit takto otvorene takze sa budem snazit zas raz vyhybat tym ludom ako to robim.. a este k tomu som sa pristihla pri klamani a velmi vela klamem v poslednej dobe neviem si pomoct.. najlepsie ze mam kupenu letenku na zajtra a ani to som nevedela svojej spolubyvajucej povedat...
bude si mysliet ze som sa zblaznila..

malaanka

Ak je tvoja rodina v poriadku,pochopí.Ved psychické ochorenie je veľmi vážna diagnoza.Veľmi sa o teba bojím,to s mojou neterou nedopadlo dobre-siahla si na život až 2x a na druhý krát sa jej to aj podarilo.Prosím ťa vyhľadaj pomoc,to nie je hanba.

depkarka

No a najhorsie je na tom ze som sklamala celu rodinu ktora vo mna verila ze zo mna bude nieco viac.... ja som takato nebyvala bola som vzdy plna enerigie mala som vela kamaratov a tak a zrazu sa nieco stalo a ja som cuvla od vsetkeho ... ono to zacalo uz v lete nejak ked som dosla domof som sa zacala vyhybat ludom a pak som sla na erazmus ktory mi nevisiel som sa musela vratit spat do UK a tak vela toho bolo na mna...

malaanka

Musíš vyhľadať pomoc.Moja neter tiež v Anglicku upadla do ťažkej depresie a ťahalo sa to veľmi dlho.V Anglicku nechcela ísť k lekárovi a ked prišla na Slovensko,už bola na tom veľmi zle.Prosím ťa vyhľadaj odborníka.

malaanka

Myslím si,že by si mala vyhľadať psychologa.Ak sa nevieš porozprávať ani so Slovákmi,sama si asi nepomôžeš.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Depresie - Fórum - ZDRAVIE.sk