otec od každého požičiava peniaze a my nevieme načo

Príspevok v téme: otec od každého požičiava peniaze a my nevieme načo
millii

už máme dost z nášho otca ničí celú rodinu, neustále si vypožičiava peniaze, berie kopu požičiek ktoré nestíha splácat, aj teraz zobral 300 eur a nevieme komu a začo ich vyplatil, samozrejme prezradit to nechce... chceme aby išiel na liečenie, on odmieta. Da sa nejak zabranit, myslím íst do banky a zariadit,aby nedostal žiadne požičky. Na koho sa obrátit, aby nenastala situácia, že nám prídu zobrat dom. Nemáme šajnu, kolko penazí a komu dlží...

jajka001_

sud si ho predvola, dostavit sa musi. ak sa nemoze dostavit, musi sa ospravedlnit a predlozit potvrdenie. ak sa nedostavi, tak to vybavia aj bez neho.

tpch

ZRUSIT BEZPODIELOVE SPOLUVLASTNICTVO MANZELOV. Ak uz nie je neskoro. Matka to mala riesit okamzite, ako prisla na jeho podozrive pozicky. Inac to budes splacat aj ty donekonecna a nikdy sa z toho nevyhrabete.
Ina cesta je fakt len zavriet ho do pivnice a nevypustit von.

millii

ano, zvykne podávat tikety na zápasy takže určite je to v tom, mama ho pár krát sledovala, ale to sa nedá ho neustále sledovat... Predsa aby si vypýtal peniaze, alebo podal tiket, to je pár minút. Nemáme potuchy od koho pýta peniaze, nevieme s kým sa tak stretáva, moj ex mi povedal, teda moji dvaja bývalý, že aj od nich pýtal a to by som si nemyslela. Ked si pomyslím, kolko minul, čo všetko by sme mohli mat a nemáme nič...Banky sú svine, ked to nevedel platit volali mojej mame nech dlh vyrovná zanho, ale ked tam išla, tak jej nechceli povedat, akú sumu si nabral, len to nech zanho vyplatí čo má zmeškané.Sú všelijaké klamstvá, cez provident a neviem čo, a oni dajú každému. Ako tomuto zabránit?

vebe

Skuste ho nenapadne sledovat, kam chodi. Ci nie je patologicky hrac, ci nechodi neutale podavat Keno alebo podbne veci. Za takymto spravanim byva zvycajne nejaka zavislost, vtedy sa clovek stavna nekriticky k svojmu spravaniu a je schopny uviest celu rodinu do problemu, nema zabrany pytat peniaze. ked sa ho budete pytat, bude zapierat. Vsetkym znamym zakazte dat mu akekolvek peniaze a nejakym sposobom mu zrusit pristup k uctu. Ak ma pozicky, neotvoria s nim novu pozicku. A tak ako tu uz radili, zrusit bezpodielove vlastnictvo, chranit seba sameho. Je to ale velky, velky problem, zazili sme to v rodine. Odporucam poradit sa pravnikom a so psychologom

tpch

V prvom rade vasa mama musi navstivit pravnika a poradit sa ohladne bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov a poziadat o jeho zrusenie. Cim skor, tym lepsie. Pravnik jej poradi, ako veci pozistovat.