Jazvy po akne - ako to riesit?

Príspevok v téme: Jazvy po akne - ako to riesit?
roloboda

ahojteee :)
prosim vas, viete mi niekto poradit? mam jazvy po akne na oboch licach tvare, maju uz take 3-4 roky a pochybujem, ze sa mi este zahoja... ako neni to nic strasne, len ja som z nich hotova... ked si na tvar nanesiem make-up je to vidno este viac, take priehlbinky.. :(((
zevraj je na to dobry laser, niektory hovoria o chemickom peelingu.. mate niekto s odstranovanim jaziev po akne skusenosti?
zaujima ma vas nazor, dakujem za odpoved :)
ja som mala kedysi straasne akne- velke zapalene vredy na licach a odvtedy mi ostali tie priehlbiny :(((

Wladek

Dobrý deň. Ako tak sledujem ,viac sem píšu žienky ako muži.No problém jaziev po akné sa týka aj nás mužov a to v nemalom merítku.O sebe by som mohol napísať,že som jeden z tých najhorších prípadov na Slovensku.No už som dávno stratil nádej,žeby sa dalo s tým niečo urobiť.Ved aj niektorí herci tým trpia a sú celkom obľúbení.Mne to ale robí v živote mnoho problémov.Nie sú to banálne záležitosti,ale dosť podstatné ,ktoré mi robia mnoho problémov.Sú to hlboké a nepekné jazvy . Čo s tým ?...Dá sa ešte niečo ?...Na krémiky neverím.Toto sa musí len mechanicky eliminovať ,no len či na Slovensku je niekto taký?....Viete mi pomôcť aspoň radou ?..Ďakujem

Shayleen

Mne na fľaky pomohol IPL odstraňovač chĺpkov. Mala som červené fľaky a po 3 m používania ipl mi zmizlo a vždy som si to natierala s bio oil-om

alexandra255

Na fľaky -LA roche possay DUO alebo med- dať na tvár na 30 minut aspon 2 krát do týždňa. Na jazvy typu ice-pick pokiaľ viem nezaberá nič okrem laseru -erbiový alebo CO2 . S CO2 mam osobné skusenosti. tyzden nevystrčíte hlavu z domu a vysledky po jednej leičbe niesú prevratné avšak myslim si že po troch sedeniach by mohli byť celkom fajn. Je to však drahé a preto teraz skušam dermaroller ktorý ma neskutočne dobré recenzie od amerických vlogerov . Btw ak hladate dobré recepty hladajte na zahraničných vlogoch/blogoch. Majú oveľa viac možností a rád.

Le0

Ahojte chcem sa opýtať či je frakčný laser CO2 a IPL bezbolestné a aké s tým máte skúsenosti a chcem sa tiež opýtať či niekto užíval AKNENORMIN ja sa toho bojím pretože kožná mi povedala že to zastavuje rast za odpoveď ďakujem

jana253

Pre chlapcov, kt. písali o tom, ako si nedokážu prestať ísť do tváre...ja mám za sebou tiež 10 ročné problémy s akné, keď nevezmem do úvahy dve krátke obdobia po roaccutane kedy som mala pleť skutočne peknú...a nebolo mi v tom momente nikdy paradoxne rady, lebo som chcela rýchlo dobehnúť zameškané - človek s akné si naozaj neužíva život prirodzene - tak som mala vždy problémy, občas menej občas veľmi 2x som bola až na pohotovosti s napuchnutou tvárou...paradox 2 je ten, že vždy som mala ale pri sebe milujúceho priateľa...ale viete ono to nie vždy pomáha...a moj názor je taký, že je to o vašom vnútornom stave, okrem teda iného...a aj to, že si to človek sám zhoršuje...nie je jeho vina - www.stoppickingonme.com - je to taký zamotaný kruh frustrácie, zlozvyk nešťastie....ja dnes vyzerám tak, že jednoducho keĎ sa mi podarí viac dní sa seba nechytiť je to fajn - neberúc do úvahy jazvy a neočakávajúc, že z jedného dňa na druhý budem neviem aká krásna, proste do istej miery sa s tým skutočne dá vyrovať a vždy keď zlyhám poviem si, že sa pokúsim zas...je ťažké sa mať rád, keď v tvár je to na čo sa ľudia pozerajú ako prvé, je to ťaťké vo veku puberty - to ja mám už našťastie za sebou, je ťakžké nadviazať vzťahy keď je človek psychicky totálne zneistený...ale ak naozaj jednoducho vstúpite do seba...prestanete sa obviňpvať, stresovať a začnete veriť, že si viete pomocť samy a že bude lepšie určite to iba pomože. A verte s láskou to nemá nič spoločné. Okrem toho sú ľudia, neviem ako muži,ale mladé dievčatá, kt, sú krásne, ale večnými náhaňaním dokonalosti..dnešnou dobou sa zo svojich dní tiež nevedia tešiť je to smutné..mne tiež takto ubehlo veľa rokov, kt. sa mi už nevrátia....želám všetkým vnútorný pokoj a byť priateľom sám so sebou. :)

Shejla

Skus obyčajnu petrzlenovu vnat nasekat a dat do pohara,zaliat horucou vodou,počkat az ta voda vychladne ,namocit si do tej vody tampony na odlicenie tvare a prilozit na plet aspon na 15 minut .Mne to pomaha na pigmentove flaky uplne najviac,mozno to pomoze aj na jazvy..mala som vselijake drahe kremy a ziadny vysledok ...no a toto ked som skusila tak to bol pre mna zazrak :)

m8

na flaky zabera aj citronova štava riedena s vodou. vytlačiš štavu z citrona, zriediš s trochou vody (aby to moc nedraždilo) na vatovy tamponik 2x 3x denne premasiruješ tamponikom miesta kde maš stmavnute jazvy. do mesiaca uvidiš vysledky. :) a ten dermaroller tiež odporučam, mam vyskušane, na mojej tvari už skoro nič neni. už len tak ked ozaj že hladam kde to bolo:) len treba to akne riešiť aj zvnutra sa liečiť, hladať pričinu aby ste sa ho aj zbavili. potom riešiť jazvičky a tak.. :) ja som to mala z hormonov. uživam hak tak mi zmizli, neviem či je to zrovna najvodnejšia liečba..počula som o detoxikacii pečene a kadečom, jedna pani, kto chce kontakt napišem mailom, predava take bylinne tinktury, su fest drahe ale vraj pomahaju. robi aj diagnostiku a hovori take zaujimave veci :) držim palce všetkym čo s tym maju problem aby sa čo najskor toho zbavili :)

ukucucul

Ahojte :-) Ten krémik na fľaky naozaj pomôže, už konečne nie som taká červená. Používam to skoro mesiac, a tie flaky sa už začali zmierniť, už trošinku vybledli. Ak chcete pošlem foto pred/po.

kikarika1

daduska

ďakujem a jazvičky sú fuč, resp. minimalizované? neviem či by mi to pomohlo na jazvu od kiahní, ale mám ju rovno na nose a je to dosť rušivé...mám tam dierku