strach z ľudí

Príspevok v téme: strach z ľudí
Lukáš93

Mám 18 rokov a mám problém v komunikácii s cudzími ľuďmi. V poslednom čase mi to začalo robiť väčšie problémy ako kedysi.
Vždy som bol v škole tichý a nezapájal sa do kolektívu. Toto stále pretrváva. Sedím na mieste a celý deň nepoviem ani slovo. mám pocit úzkosti a strachu, z výsmechu. Pri rozhovore s niekym sa začnem potiť a triasť.
V poslednom čase sa škole vedome vyhýbam, preto si robím problémy doma aj v škole.

Tiež mám problémy ísť k doktorovi sám. Chodím tam s rodičmi. Cítim sa zle v čakárni, keď a mňa všetci hľadia.

Spoločnosti sa vyhýbam odmalička, nešiel som nikd na ihrisko plné detí, alebo som sa rozplakal keď ku nám domov prišiel niekto cudzí.

Začalo mi to vadiť a neviem čo mám spraviť aby sa to zlepšilo.

Väčšinu času som doma, von nechodím.
Jediná prechádzka je do školy a domov.

Mávam problémy s bolesťami brucha, vždy ráno pred školou.

Ďakujem za rady.

katkamn

super pristup, tesim sa :). tieto stavy sa zvyknu casom zhorsovat, treba ich riesit, kym ta prilis neovladnu a neskomplikuju ti zivot. lebo len my, co sme si tym presli, vieme, ako dokazu byt obmedzujuce :(...

Lukáš93

Naozaj veľmi pekne ďakujem. Pokúsim sa porozprávať s rodičmi a vybaviť toho psychológa :)
Dúfam, že sa mi podarí zbaviť sa môjho problému. Aj keď nie celkom, aspoň čiastočne :)

katkamn

lukasko, kto uz len pochopi cloveka, ked nie rodicia? skus si s nimi sadnut na cajik a povedat im to, co tu hovoris nam. neverim, ze ta po takychto slovach nepochopia a nepodrzia... :) velmi dufam, ze sa z toho dostanes. nie si v tom sam, podobne stavy ma tolko ludi. zijeme v chorej dobe :(((

Maros75

Napis rodicom smsku,ze o svojich pocitoch.
Urcite sa ti budu snazit pomoct.
A po takom case uz aj oni si mohli vsimnut,ze nie je vsetko v pohode .

lukáš93

Práve som na praxi a mám chuť ujsť. Už to tu nevydržím ani minútu. :(
Vystresovany, boli má žalúdok a točí sa mi hlava :/ Čo mám robiť?

lukáš93

Ďakujem za povzbudenie. No neviem nájsť odvahu ísť k lekárovi. A na druhej strane chcem aby to skončilo.

katkamn

lukasko, bude to urcite vyssie spominana socialna fobia. ja som na tom bola podobne, parkrat som zasla ku psychologicke. ona mi asi velmi nepomohla, postupne som sa z toho dostala akosi sama. hlavne mi pomohlo, ze som skoncila vs a zacala som si vdaka uspechom verit. teraz o. i. ucim (!), bez problemov cestujem mhd, obedujem v restike. sem-tam mam stavy, co sa podobaju na tie z minulosti, ale intenzita sa neda porovnat... su rozne techniky, ako zvladat stres z komunikacie, najdes ich na nete, poradi aj psycholog. neboj sa k nemu ist, mozno natrafis na lepsieho ako ja. nie je hanbou konzultovat problem. v dnesnej dobe ma psychicke probs kazdy druhy clovek, berie lieky na upokojenie, na spanie, len si to malokto prizna... a hlavne, kasli na to, co si kto mysli, ludom aj tak nikdy nevyhovies, a preto si zi podla svojho a nech si o tebe mysli kazdy, co chce :P... drzim ti palceky!

Lukáš93

Presne tieto a podobné veci skúšam. No negatívne myšlienky a strach je proste silnejší.
Zajtra mám ísť do školy a už teraz mám nepríjemný pocit.