chcem začať menš. cyklus iný den

Príspevok v téme: chcem začať menš. cyklus iný den
Sunshine_0

Ahojte, mám leták k tabletkám aj tomu ako tak chápem, ale chcem počuť aj váš názor. Môj cyklus sa začína v nedeľu. V sobotu doužívam poslednú tabletku a potom mám 7 dní pauzu tak cyklus sa mi začína v nedelu. A v stredu alebo vo štvrtok dostenem menzes. Chcela by som to ale presunúť na nedelu príp. v pondelok. Ale neviem ako mám začať tie tablety užívať. Dnes je utorok tak už mám 3 dni pauzu, tak asi zajtra alebo vo štvrtok dostanem...dakujem za rady

Sunshine_0

a písali aj o tom špinení že ak je prestávka v užívaní príliš krátka 3 dni a menej, nedostaví sa krvácanie po vysadení, no počas druhého balenia sa môže objaviť špinenie alebo intermenštruačné krvácanie

maruska123

ja som kvoli tomu raz pisala na stranku online gynekologa a ten mi odpisal, ze si nemam skracovat 7 dnovu pauzu..dovod nenapisal...takze to pisem len kvoli tomu

Sunshine_0

v letáku píšu že: ak chcete menš cyklus v inom dni v tyždni, môžete pauzu v užívani tabliet podla potreby skrátiť, pauzu v užívaní tabliet nikdy nepredlžujte! (napr. cyklus začína v piatok, no chcela by som v utorok a dosiahnem to tak, že začnem užívať tablety z dalšieho balenia o 3 dni skôr)
trochu som to skrátila

jankaaaaaaaaa

mozes kludne aj skratit tu 7dnou pauzu. neviem co tu maruska pise ze nemozes...
mozes to kludne aj tak spravit, len potom mozes mat dlhsie menstruaciu tento mesiac, teda spinenie. ale to nemusi byt vobec.

Sunshine_0

jankaaaa: a nemám tak spraviť, že začnem skôr brať tabletky?? Ja som si to rátala podla kalendára, a vyšlo mi to tak že tento štvrtok už by som mala začať brať tabletku namiesto nedele, že si to skrátim vieš. Či idem nato nesprávne? Chcela by som začať menštruovať v nedelu alebo v pondelok

jankaaaaaaaaa

ked dostavas menzes na 4ty den pauzy, tak teraz ber tabletky az do stredy. teda ze si nedas poslednu tbl. v sobotu ale az v stredu.