Miluj svoj zivot

Príspevok v téme: Miluj svoj zivot
ja40

Ahojte,prave mi kurier priniesol 3 knihy,jedna z nich je Miluj svoj zivot.
Rozhodla som sa,ze vam z nej budem sem tam pisat,aby sa vam lahsie na tomto svete zilo :-)

Dokonalost deti

Deti sa nemusia o svoju dokonalost ani len trochu usilovat. Dokonale sa uz rodia a spravaju sa,akoby o tom vedeli. Vedia,ze su stredobodom Vesmiru. Neboja sa poziadat o to,co chcu. Emocie vyjadruju bez zabran. Ked sa dieta hneva,vie o tom cele okolie. A ked mu je dobre,jeho usmev dokaze naplnit stastim celu miestnost. Deti su plne lasky.
Male dieta moze od nedostatku lasky umriet. Postupom casu sa ucime zit bez lasky,ale male deti to nevydrzia. Maju radi kazdu cast svojho tela,dokonca aj vlastne vykaly. Maju neuveritelnu odvahu. Aj vy ste boli taki. Ked ste sa narodili,boli ste dokonali. Vsetci sme boli taki.Potom sme zacali pocuvat dospelych,ktori sa naucili bat a zacali sme popierat vlastnu dokonalost. Nikdy kientom neverim,ked sa ma snazia presvedcit o tom,aki su nemozni a nehodni lasky. Mojou ulohou je vratit ich do cias,ked vedeli,ako sa maju mat naozaj radi.
Pokracovanie nabuduce :-)

ja40

Ja vam rozumiem,ale treba sa zacat sustredit na to,co mame,nie nato,co nemame...poznam vela chorych ludi,ktori maju viac energie ako my zdravi a svoj zivot nevzdavaju,ale vytazia z toho len to najlepsie,vid napr.Modre z neba tam mozme vidiet velmi silnych ludi,ktori to v zivote nemaju lahke.

majoneza

Genesis

Sakra! musim suhlasit :(

hej? dokonale?
skuste to povedat dietatu ktore sa narodilo s 1 nohou, rukou .. a sledujte ako dokonale rychlo vam jeho rodic rzobije nos..

dusevno stranou.. aj pre tu posranu vodu zo studne potreubjem nohy a ruky ..

Genesis

milujem take uzasne knizky .) ... brat tusim nedavno jednu roztrhal a hodil do kosa ked sa snazil rok podla nej zit tusim to bola prave ta miluj svoj zivot :)

ak vratis ludi tam kde boli ako deti tak v tomto svete nepreziju viac ako tyzden :)

bohuzial realita nie je pre deti :)

a co sa tyka toho miluj svoje telo :)

som zvedavy ako by posobila na pohovore geneticky obezna dost fyzicky nepritazliva zena ktora by milovala svoje telo a teda by mala aj dost vyvinute sebavedomie v tomto smere a prisla by na pohovor v satoch ktore nosia kocky ktore na to maju postavu :)

do tohto sveta sa nerodime rovni tento svet nepozna spravodlivost a priroda je velmi kruty system ... to ze sa v nom vela jedincov trapi nie je ale chyba tych co sa trapia ... povacsine za nic nemozu jednoducho byt v ich kozi s rovnakou genetickou vybavou tak sa trapite aj vy.

ja40

Ano berte to ako psychohygienu,ked vas tu tak citam,tak vidim,kolki z vas trpia uzkostami,alebo depkami a ked pomozem tymto co i len jednemu z vas tak to povazujem za zadostucinenie :-)
Som tiez jedna z vas,ktora si v zivote presla peklom,ale uz chcem byt iba stastna.

doubledog

tak to nesuhlasim, deti sa rozhodne dokonale nerodia, ved bez dospelych by za par dni umreli.
je lahko byt bezstarostny, ked tvoje starosti riesi niekto iny :)

ja40

Obvinovanie rodicov

Obvinovat inych je ten najistejsi sposob,ako sa NEzbavit svojho problemu. Obvinovanie druhych nas vycerpava. Naopak pochopenie nam umozni povzniest sa nad problem a mat kontrolu nad vlastnou buducnostou.
Minulost sa neda zmenit. Buducnost si vytvarame nasim myslenim v pritomnosti.Prikazom pre nasu slobodu je,aby sme pochopili,ze nasi rodicia sa usilovali o to najlepsie,s porozumenim,vedomim a znalostami,ake mali. Tito ludia,ktori sa na vas "az tak previnili",zili v rovnakom strachu a obavach ako vy. Citili sa rovnako bezmocni. Jedine,co vas pravdepodobne mohli naucit bolo to,co ich naucili ich rodicia.
Kedykolvek obvinujeme niekoho ineho,snazime sa zbavit svojej zodpovednosti za vlastny zivot.

Je to na zamyslenie,pokracovanie nabuduce....:-)