Miluj svoj zivot

Príspevok v téme: Miluj svoj zivot
ja40

Ahojte,prave mi kurier priniesol 3 knihy,jedna z nich je Miluj svoj zivot.
Rozhodla som sa,ze vam z nej budem sem tam pisat,aby sa vam lahsie na tomto svete zilo :-)

Dokonalost deti

Deti sa nemusia o svoju dokonalost ani len trochu usilovat. Dokonale sa uz rodia a spravaju sa,akoby o tom vedeli. Vedia,ze su stredobodom Vesmiru. Neboja sa poziadat o to,co chcu. Emocie vyjadruju bez zabran. Ked sa dieta hneva,vie o tom cele okolie. A ked mu je dobre,jeho usmev dokaze naplnit stastim celu miestnost. Deti su plne lasky.
Male dieta moze od nedostatku lasky umriet. Postupom casu sa ucime zit bez lasky,ale male deti to nevydrzia. Maju radi kazdu cast svojho tela,dokonca aj vlastne vykaly. Maju neuveritelnu odvahu. Aj vy ste boli taki. Ked ste sa narodili,boli ste dokonali. Vsetci sme boli taki.Potom sme zacali pocuvat dospelych,ktori sa naucili bat a zacali sme popierat vlastnu dokonalost. Nikdy kientom neverim,ked sa ma snazia presvedcit o tom,aki su nemozni a nehodni lasky. Mojou ulohou je vratit ich do cias,ked vedeli,ako sa maju mat naozaj radi.
Pokracovanie nabuduce :-)

jajka001_

fiha, indovia a aztekovia sa zhodli
tak sa tesim na buduci rok
zijeme v dobe duchovneho temna :) materializm rules :)

BJ

Genesis, to by ma zaujimalo, odkial cerpas informacie, ze erou duchovna ludstvo preslo.
No napriklad, podla Indickych ved, era duchovna prave zacina. Buduci rok konci dlhy 5000 rocny cyklus Kali Yugi, teda najtemnejsieho casu, v ktorom je duchovno absolutne potlacene a prevlada materializmus, a zacina Satya Yuga, ktora bude dobou duchovna.
Teda, nie ze by som Vedam veril, len by ma zaujimalo, odkial cerpas informacie. :-)

jajka001

genesis ty vo vsetkom hladas len to zlé. niekto ti spomenie mačiatka a ty si spomenies na mačky co trhaju vtákov...zas je to len o tom tvojom blbom negativnom pohlade na svet. niekto vidi svet ruzovo, niekto farebne,aky je, niekto sivocierno, niekto ciernobielo ale ty ho vidis uplne cierne
máš to blbé, no
sprav si plastikovy svet s dokonalymi ludmi ktori nezazivaju bolest ani strach ani smrt...zi v rozpravke
este aj v tych rozpravkach su zloduchovia a nestastie, aby bolo proti comu bojovat. inak by to bolo asi dost o nicom nie? ak sa ludia maju dobre a maju vsetko, tak si to zlo sami privodia - ak nemas problemy, tak si ich spravis. ludia su taki.
zvierata nie

Genesis

tak či tak ja netvrdim ze sa nemozem mylit tvrtdim len ze je to nanajvys nepravdepodobne ... tvrdim len to co som si overil v praxi na sebe a pozorovanim inych ludi a co mi az nasledne potvrdil aj vyskum ...

co sa tyka mna bohuzial ja mam smolu pretoze pre mna je popis systemu ktory som ziskal z realneho sveta ako aj ten co som ziskal z duchovneho sveta emocionalne neprijatelny mojou osobou pretoze je neprijatelny vzhladom na ludskost ... jednoducho ja som citlivy clovek a este k tomu empaticky a mam zmysel pre spravodlivost takze absolutne nekompatibilny so zivotom na krutej a nefer planete :) ... oba systemy (aj realny aj duchovny) su na moj vkus prilis krute a preto v oboch nedokazem stastne zit len vdaka kontrole myslienok prezivat.

Genesis

kafik

problem je ze erou duchovna uz ludstvo preslo ... je to archaizmus ktory pomaly vymiera ... cim dalej menej ludi veri na duchovne zalezitosti pretoze jednoducho tieto veci nemali dostatocny efekt na to aby urobili ludi stastnych na tejto planete.

ja sa snazim brati svet logicky a emocionalne ... vychadzam z mne dostupnych info ziskanych hlavne z praxe a dalej z vedy. Bohuzial neviem vychadzat z veci co sa pisu v knizkach o duchovne pretoze info v nich mi ani nedalo odpovede na moje otazky a za druhe info v nich boli v rozpore s info co som denne prijimal z bezneho zivota. Jednym slovom duchovno mi v tomto zivote dalo len docasnu falosnu nadej v nieco lepsie ktoru vsak realita casom vyvratila a z nadeje sa stalo riadne sklamanie.

preto tu cely cas pisem tie pre plno ludi negativne veci ... pretoze su to moje prakticke skusenosti a pozorovania zivota okolo mna a pozorovania a analyzovania jedincov a pisem to tu preto aby som zbavoval ludi falosnej nadeje ktora pomaha len docasne a nakoniec boli sklamanim.

preto duchovne rady neberiem ako rady do praktickeho sveta ... pretoze v nom nefunguju. A akonahle vidim ze niekto taku radu dava tak som tam ja aby som ju negoval aby dotycna osoba videla aj iny pohlad na vec a nech si vyberie co sa jej viac paci :)

Taktiez pokial sa da poradit s radami ktore funguju v realnom svete tak napisem alternativy k tym duchovnym radam

watermelon

poznate seriu knih od Hicksovcov SARA? velmi odporucam aj tym, co si nevedia predstavit, o com tu rozpravame, ked hovorime, ze svet je nadherny, spravodlivy a odzrkadluje len to, co mame v hlave. Tusim len prva kniha Sara sa uci zit bola vydana na Slovensku, este nasleduju dalsie 2.

kafe

Genesis, život funguje logicky len z časti. Ty ho chápeš čisto rozumovo. Ale tá neviditeľná časť (psychiká/duševná/duchovná) má svoje vlastné zákonitosti, ktoré sa javia akoby postavené úplne na hlavu (keď sa ho snažíme pochopiť rozumom). Tak ako ľudstvo nevedelo nič o hmotnom svete, fyzike, vesmíre, ako funguje telo... tak teraz je (asi) ľudstvo na prahu poznávania toho neviditeľného sveta - ako funguje a prečo. A funguje ináč ako materiálny svet, nelogicky, lebo nefunguje podľa rozumu.. Tak nejak to vnímam ja. A strašne sa snažím prísť na to AKO funguje, aby som sa dokázala vo vlastnom živote dostať tam, kde chcem.

Genesis

kurna zas tam mam kopec pravopisnych chyb :) ... za tie chyby sorry :) to viete clovek sa v robote ponahla a potom robi chyby :)

Genesis

Bella

Velka cast tvojho prispevku ostane odomna bez komentara :) nemalo by zmysel vysvetlovat cloveku ako ty :)

jedine k tej prirode :)

ano vela krat som nou bol uzasnuty :) bohuzial nie jej krasov ale jej krutostou :)

mas tam male maciatka a vtaciky ale aj maciatka trhajuce vtacikom vnutornosti aby same prezili ... antilopy jedene za ziva levicami, cloveka rozozierajuci mesozravy streptokok, slabe mladatko ktore do troch tyzdnov od narodenia zozeru vlastny bratia a sestri :)

v tomto sa da pokracovat veeeelmi dlho :)

takze ano prirodou som uzasnuty uz veeelmi dlho :) a uprimne :) .. zo srdca nenavidim tu bezcitnu mrchu