Problem so sefkou

Príspevok v téme: Problem so sefkou
Laurina22

Ahoj vsetkym.Ja ani neviem ako zacat,nakolko aj tu vzdy radim vsetkym,aby neboli v strese,krci a hlavne boli v klude.

Mam problem so sefkou.Uz asi mesiac.Berie mi pracu,vsetko co urobim je podla nej ZLE.Do vsetkeho sa mi miesa a len ona vie vsetko urobit najlepsie.

V poslednej dobe ma vsak vytaca do nepricetnosti.Uz som zacala selektovat jej chovanie a rozhodne si nenecham skakat po hlave,tak ako sa chova ona ku mne chovam sa ja k nej.A tu je problem.Dnes mi povedala ze enznasa moje reakcie.Pritom si o sebe nemyslim,ze neviem komunikovat,ba naopak.

Mam vela priatelov,rozumiem si sludmi.

Dnes ma urazilo,ked ma napodobnovala v zasadacke kolegovi,hovoila,ze nevie strpiet moje chovanie,som povysenecka mlada pipka zasrana.Doslova.

Ako to mam riesit?

Pritom dnes som sa s nou zhovarala a bolo vsetko OK,comu som sa potesila.

Laurina22

Sway ale ja to inak popisat neviem.

Ja pridem s doboru naladou do prace kazde rano,ale ked tu vidis ju,ako tu sedi a je naozaj zduta,tak co mam povedat?Ako to mam inak opisat?

S nikym si nevychadza,vsetko je podla nej zle,sama mi hovori,aka je vyhoreta,ako ju praca nebavi.

X krat som sa jej snazila povedat,ze nech sa aspon troska usmeje.

0mega

Neviem bohuzial napisat (aspon zatial) navod ako si zarucene vybudovat imunitu, ale zakladne pravidla v mojom zivote su:
- si z rovnakeho hovna ako ja. (slusne: z rovnakeho masa a kosti)
- som slobodny. (existuje nekonecno moznosti uplatnenia sa)
- a potom, z dlhodobeho budovania si ochrany, ze nech na mna nadava KTOKOLVEK a COKOLVEK, poviem si: "fajn chlapce (dvievca), TOTO je TVOJ nazor, a co? To ze je to tvoj nazor, meni to moj zivot? To ze si ty myslis, ze jablko je zelene, kdezto ho mam v rukach a je cervene, meni to moj zivot ? Meni moj zivot to, ked nieco povies?
isteze meni :)
Ale presne tak, ako ja chcem.
Aby som to nekomplikoval, lebo sa zamotam, moze povedat dobre, ci zle.
Ak povie dobre, beriem to ako fakt, a pokracujem.
Ak povie zle, zamyslim sa co robim zle, ak nic, pokracujem.

Ale rozmyslal som ako by som sa zachoval ak by som bol presne v ronakej situacii ako Laurina, neviem .. je to bude prilis malo detailov, alebo neviem aky nasledok by mala ta-ktora reakcia, ale asi by som sa jej opytal, ze ako je mozne, ze robi moju pracu .. a potom podla moznosti no.. mozno to zobral utokom a mozno odhcodom.. Ale ak by mi to zacalo prerastat cez hlavu, opytal by som sa ze naco som tu ja a naco je tu ona.. Preco kazi efektivitu prace tym, ze jednu ulohu robia dvaja na poschodi. A nech si jasne stanovime, kto co ma robit..

Chce to avsak istu davku agresivity, resp. mozno progresivita je lepsie slovo. A zaklad je, som ochotny RISKOVAT. Ak prehram, smola, ak vyhram Oujeee bejby. Nemyslim si, ze by som prehru lutoval, lebo nelutoval by som ani vyhru predsa a nie som dieta, aby som sa pri vyhre radoval a pri prehre plakal, ako to robi 99% ludi a v tom spociva moj (subjektivny) uspech ;)

PS: Ludom, sefkam, sefom co robia naprieky, ste luzi :) (velmi siroky sarkasticky usmev, co by vam roztrhal cokolvek), z dovodu, ze zabudate na fyzikalnu velicinu "t" teda čas a ze hadzanim polien pod nohy ho stracate rovnako ako ten komu to hadzete pod nohy, namiesto toho, aby ste ho predbehli konvencne, respektive pracovali na sebe. Ale skoda hovorit - clovek vasho intelektu to nepochopi, vsak ?

sway.

0mega Jasne,ze treba mat respekt.Laurina ma zdvihnuty adrenalin a to nie je dobre. Pozri, jej sefka si ju vybrala a je rovnako pre sefa zle,ak jeho podriadeni su nestastni,nevykonavaju prislusnu pracu alebo sa nepristojne spravaju. To ako tu Laurina popisuje jej "zdute ksichty" je dost nechutne.Svedci to o jej nevrazivosti a zacinajucej alergii na konretnu osobu.Ja to povazujem za neprofesionalne.
PS: sef ma narok kontrolovat pracu svojich podriadenych ;-) Tak Laurinu nemusi zaujimat,co si overuje alebo neoveruje.A akym sposobom to robi.Ak k nej sefova nema doveru,nemusi za tym byt zavist.Bolo by vhodne si vypocut aj druhu stranu ;-)

Laurina22

Heh Maoam ale mam na stole tie male solene chipsy,a ona hned ako ich zbadala mi vravi:Dnes si sa rozhodla pre nezdrave chipsiky?Vies ako z toho rastie zadok?Ja som si vcera dala za lyzicu cestoviny a potom so nejedla az do rana...

Maoam

0mega ano poznam tento postup, u kazdej takej osoby som sa s tymto stretla, namotaju ta, ziskaju si doveru a potom ta manipuluju a zahravaju sa s tebou uplne patologicky hnusne manipulativne choro.

imunita: daj tip ako si ju proti nim vybudovat, dakujem

a ake srandy vznikaju, ked sa stretnu dvaja taki isti?? som zvedava :-D

0mega

piktogram

Ty si genius ;)

Maoam

Ziadny vampir nedokaze vysat obet, pokial si to obet nepraje, treba si vybudovat Imunitu.

piktogram, to krasne vysvetlila, ze vychova ambicioznost atd..
Myslim ze lepsie sa to ani nedalo vystihnut..

Ono ti ludia hraju na city podla mna, proste podlizuju sa, aby dostali istu doveru, potom si povedia ze ta budu manipulovat a tak skusaju kde mas limity a potom ak sa prestrelia, tj. us odhaleni, alebo im to osud vrati, vyplakavaju ako deti, ale tomu placu neverim :) Musia byt vrcholne zavostali aby si neuvedomovali ciny.

A ja sa pytam, Toto je dospelost? Tito ludia si hovoria ze su dospeli? Pche :D

Zaujima ma, kedy sa vrati Sway s teoriou, ze treba mat Respekt...

Taka perlicka, viete ake srandy su, pokial sa stretne vampir s vampirom ? ;)

Laurina22

Nemam rada falos.Nie je mi prirodzena.Nie som zakerna a nemam potrebu inym zneprijemnovat zivot.

Bohuzial som jedn az mala.

Maoam

a sme pri tom, vsetci tito ludia su vyciciavaci energie najmä sa o to snazia u ludi, ktori su prirodzene pozitivne nabiti

Laurina22

Tak,mne velmi berie ona energiu.

A ked vidim rano tie zdute ksichty co hadze,tak je mi doslova zle.

A ked ma zacne falosne oslovovat zlaticko,Laurinka,milacik...