Pridavky na deti - buzeracia uradu

Príspevok v téme: Pridavky na deti - buzeracia uradu
saskia123

Dobry den,

chcem sa spytat, ci neviete ako je to zo zakona, ked dcera prestupila z 1 VS na druhu tento rok, cize v lete chodila este do tej prvej (urad doklad o tom ma) a teraz chodi do druhej (aj o tom urad doklad ma), no aj napriek tomu pozaduje opat doklad, ze od kedy do kedy chodila do tej prvej, lebo inak neuznaju narok na pridavky, resp ich retrospektivne zoberu. Je to mozne, ked kazdy semester im tam vsetky doklady (potvrdenia o navsteve skoly) doniesla? Vdaka.

xy:)

lenze uradnicka nema papier DO KEDY bola studentkou, to potrebuju. pokial viem, potvrdenie o navsteve skoly je ine, ked si studentom - vtedy nie je koniec studia pisany - a ine ked uz studentom nie si, pretoze tam koniec studia byt napisany musi.

saskia123

uz prosim vas neodpisujte nikto, ved to sa neda citat toto... Ona ma ten papier a TEN ISTY JEJ MAM DONIEST OPAT!!!!!!!!!!!!!!!! Ziaden iny! Z toho isteho papiera ale TERAZ PRINESENEHO SI TO ONA AKOZE VYCUCA??? No to je genialita! Nebojte sa, ja to uz vybavujem (v ten den, ako som dosla z uradu som mailovala do skoly - este stale mi neodpisali, takze asi tak - budem tam musiet ist zrejme osbne - mimo SR, kvoli TOMU ISTEMU PAPIERU CO TA URADNICKA UZ MA!!!!!!!!!

Nicoll

saskia,ty o com tocis stale,uradnicku absolutne nemusi zaujmat ake su pravidla s dochadzkou na skole kde chodila dcera (btw.no nepoznam ziadnu skolu,ktora by kontrolovala dochadzku:D:D),ona ta nebuzeruje,je to standartny postup a na tom potvrdeni potrebuje PRESNE datumy od kedy do kedy bola studentkou na danej VS..to je taky problem zavolat na studijne na tu skolu a poziadat o toto potvrdenie?ak ano,tak sa vykasli na to,neuplatnuj si narok na pridavky a mas po probleme...

saskia123

Ja povazujem uradnicku za neschopnu, pretoze na dcerinej skole su naozaj ine pravidla s dochadzkou - nie je kontrolovana, lebo nie je povinna (v tomto semestri danom len), cize NIE JE MOZNE aby ukoncila skolu skor, jednoducho o tom nie je evidenia, cize ja im mozem poskytnut OPAT to ISTE tlacivo co na zaciatku semestra - potvrdenie o navsteve skoly v danom semestri. Okrem toho aj ja poznam len 2 sposoby vyhodenia zo skoly - pisomne a 'nechat sa vyhodit/neprist na skusky (dcerin pripad). A keby bolo tak jednoduche (casovo a financne) ist opat po ten zdrap papiera do danej skoly, tak tu nevypisujem. No bola som zvedava, ci toto vobec je nutne - tato buzeracia.

jajka001_

tlaciva v zahranici mozno maju ine, ale aj tam dokazu pochopit, ked nejaky urad od nich chce nejake ine ako standardne potvrdenie, tak ho vystavia.

muc

xy:), diky za vysvetlenie ;)

baba jaga, no aspon mas prijemnejsi vecer. ja sa za to nehambim, ze som nevedela co ta 2 znamena.

ovecka, nie je podstatne kde chodi do skoly, podstatne je, ze mama za nu pobera pridavky na Slovensku, zo slovenskeho uradu, ktory sa riadi slovenskou legislativou.