Zabranenie tvorbe akne

Príspevok v téme: Zabranenie tvorbe akne
Monca12

Zdravim, mam jedno miesto na tvari kde sa mi neustale tvori podkozne akne ktore nechava male jazvicky ktore sa hoja pomerne dlho. Tieto jazvicky vecinou vyblednu az za niekolko mesiacov.

Vzdy ked sa jeden z \\\"pupakov\\\" zacne hojit, vytvori sa vedla neho dalsi a takto to pokracuje uz zhruba pol roka...

Dá sa stym nieco robit? viem ze osetrovat kazdy zvlast nema asi moc vyznam, myslim skor nieco aby sa prestalo vytvarat nove akne. Dakujem

kikarika1

janka

ako dlho už užívaš antikoncepciu? pretože záleží od toho, aký silný hormón obsahuje..obvykle ak je silnejšia antikoncepcia, tak stav pleti viditeľne zlepšuje od 3 mesiaca užívania...vlastná skúsenosť

_Janka999_

NataliaKP: Mam presne to co ty. Pred 7 mesiacmi som mala cierny kasel a odvtedy mam plet v katastrofalnom stave, od obocia az po krk mam akne a hlavne na licach je to velmi viditelne, zacala som brat aj antikoncepciu, ale nic sa nezmenilo. Uz mas plet v poriadku? Alebo vies mi poradit nieco co ti pomohlo? Som uz zufala dakujem za odpoved :)

Damasskaruza

Vyskusane - cistenie tvare ruzovou vodou Ikarov. Ak je plet sucha, tak natriet 100% prirodnymi za studena lisovanymi olejmi, tie neupchavaju pory napr. Avodadovy, www.eshopikarov.sk, starostlivost o plet rano i vecer pravidelne

NataliaKP

Mne sa posledný rok začalo tvoriť akné všade po tvári, na čele, lícach, brade, nose či dokonca na spánkoch, mala som čierny kašeľ tak som myslela že to má spoločné niečo s tým ale vybrala som 4 dávky antibiotík a nič sa nestalo. Začala som užívať aj antikoncepciu ale stále nevidím žiaden rozdiel, taktiež som skúšala piť rôzne čaje alebo nejesť veľa cukru. Mám taký pocit že za posledný rok a pol mi nič z toho nepomohlo.

jajka001_

co myslis,mira, taka liecba roaccutanom, ktora zabrani tvorbe akne, moze byt nejakym prostriedkom ktora znici schopnost tela vylucovat skodliviny cez pokozku?

DominikADA

ahoj - mira ... veľmi ma zaujala tvoja odpoved, hladala som niečo také aj na nete ... ja som sa strašne vyhádzala na čele a hlavne nad obočím a dekolte, možeš mi prosím napísat, z čoho by to teoreticky mohlo byt ?? dakujem !! zameriam sa na odstránenie príčiny ...

- mira

Skôr by som povedala, že na príčine bude zahlienenie pľúc. Z mliečnych výrobkov, tuku, bielej múky, prípadne z cukru.

Monca12

Dakujem za odpoved, mám to v oblasti líc, cize pluc. Zrejme má stým nieaky suvis fajcenie, lebo asi tak pol roka fajcim pravidelne ale nenapadlo ma ze to moze mat nieco spolocne z akne.