Dopamín

Príspevok v téme: Dopamín
mathewG

Dobry den, je uz potvrdene, ze mam depresiu, horsie je, ze sa mi treba strasne vela ucit..ale moj mozog je uplne odstaveny..neviem si nanic spomenut, netvoria sa mi v hlave suvislosti, nic sa mi nespaja ako predtym..niesom typ, ktory siaha hned po liekoch..preto pijem lubovnikovy caj, kt. vplyv mozem oznacit za pozitivny, ale chcel by som poprosit o radu ..je mozne doplnat aj noradrenalin a dopamin inou formou ako su lieky ?.. ak nie, ktore lieky dokazu tieto latky postupne a spolahlivo doplnat..viem ze suvisia so stresom, energiou, a psychomotorikou..a tieto tri veci mam uplne mimo prevadzky, pricom cely zivot ma vlastne pohanali..velmi pekne dakujem

kava4

RNG ešte zabudol dodať, že Vinpocetin sa u nás predáva pod názvom Cavinton 5 mg alebo Cavinton Forte 10 mg, v tabletovej forme, je však iba na lekársky predpis, kvôli jeho povzbudzujúcim účinkom by sa nemal užívať po 18. hodine. Doplatok pacienta je zanedbateľný, iba 0,55 EUR. Pokiaľ viem, huperzin A sa ku nám zatiaľ nedováža. Je známe, že tieto látky zlepšujú pamäť a proces učenia, dokonca znižujú úzkosť.Môžeš pozrieť aj sem: www.doktor-zdravi.cz

RNG

Este tu spomeniem antioxidanty, ktore zlepsuju cirkulaciu a tym cinnost mozgu, je to najma Vinpocetine(20-40 mg) a Huperzine A(100 -200 mikrogramov. Aj davka antioxidacneho vitaminu C, 500 az 1000 mg prispieva z zlepseniu mozgovej cinnosti.

RNG

Dopamin sa da doplnit potravinovym doplnkom L-DOPA, davky su od 250 do 500 mg,pre Alzheimerovych pacientov az 1200 mg.
Je to vytazok z bobu, ale na dostatocnu davku by si musel zjest denne 20 az 40 gramov bobu, lebo obsah L-DOPY v konskom bobe je asi 1 az 1.5%, v africkom bobe(mucuna pruriens) je az 2.5%.
Dalsi dolezity doplnok je GABA, ale zialbohu tento sa sice dostane do tela a ukludni svalstvo, ale sa nevie dostat do mozgu kvoli mozgovej krvnej bariere. Ale zlucenina GABA s vitaminom B-3 sa do mozgu vie dostat, najdes ju pod menom Picamilon.
Mozno aj vacsie davky GABA(500 mg +) a vitaminu B-3(500 mg) v tele vytvoria nieco tej zluceniny a tak sa prebojuju do mozgu.To je zrejme individualne a nepomoze nic ine, nez to vyskusat.
Depresie su ale casto zo zlej absorbcie , tj zleho travenia, z prilisneho stresu, zo zamorenia tela pripadne zhorsenej cirkulacie. Toto vsetko sa da adresovat roznymi doplnkami a moje prispevky na to mozes najst cez google.sk
Zialbohu, nemam cas vsetko kazdemu individualne opakovat.