Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

daviaci reflex a gastroskopia

Príspevok v téme: daviaci reflex a gastroskopia
karolina19

Ahojte. Podstupili by ste gastroskopiu na mojom mieste? Mam silný dávivý reflex a bojim sa, že to nezvladnem,že budem zvracať. Mám problémy niekedy aj ked si cistim jazyk kefkou, ak pouzijem sprej do ust alebo ak mi doktorka takou palickou pozera hrdlo. Mám tam isť o tri týzdne a mam doktorke zavolat ako som sa rozhodla. Je tu niekto,kto ma podobný problém a podstupil gastroskopiu? dakujem za vsetky reackcie

Damme

peterssss,tomik123,beskyd
dakujem!..tak dobre som sa uz dlho nezasmial..ako na vasich prispevkoch:D..ze preco?..lebo totu gastroskopiu som absolvoval uz asi 4 krat!..a zakazdym to bolo presne to ako píšete:)) strasny rehot no..gud lak v zivote páni...

Inak..kolonoskopia je hadica do analu? kto ju uz ma za sebou, tak by to tu mohol opisat...postup, pocity a tak..diky pekne.

eam

Čítam tu rôzne "zážitky" z gastroskopie a môžem len skonštatovať, že každý to znáša ináč. Ja som bola na tom 4.1., nemusím písať, že som sa strašne bála, či sa nebudem dusiť atď.No môžem povedať, že ma len 3x mierne naplo keď mi to tam zavádzali a potom mi lekár povedal ako mám dýchať a bola som v pohode. Nesmiete panikáriť, treba kľudne dýchať.Nemala som žiadne grganie, slinenie a ani ma hrdlo nebolelo 3 dni ako ktosi písal. Záleží aj od lekára a sestričky.

peterssssss

Tak popisem to presne:

prisiel som dali mi lidocain sprej do hrdla ... cele hrdlo strplo ze mi sliny vytekali z papule von miesto toho aby sli do hrdla.
dali naustok, trochu sa mi dvyhal zaludok ale kedze 12 hodin predtym som nic nejedol tak predsa sa ani netreba bat ze budes vracat lebo nemas co :D

vrazie ti tam hadicu citis ju len trosku viacmenej pri pohyboch ked ju dava nizsie alebo vyssie .. nie je to bolost len je to neprijemne mna pri tom napinalo.
plus mi do zaludka pustali vzduch aby lepsie videli tak som grgal ako prasa cely cas ale pohoda :D
sa skor cudujem ze sa z toho lekarka nepovracala no ja keby pri mne niekto tak ryhal jak svina a bol by som najedeny tak by som hodil sablu :D
dolezite je pekne v klude dychat lebo pokial ta napina cely zaludok sa trasie a oni hovno vidia plus ti ho mozu podrazdit .. mne sa to velmi nedarilo byt v klude ... hlavne ked s tou hadicou hybala tak vtedy to napinanie prislo ked len pozerala a nepohynala nou tak to bolo v klude vsetko.

NEZABUDNI SI VYFUKAT NOS :D lebo budes dychat len nosom a ked ho budes mat zapchaty tak si v prdeli to fakt som mal zapchatu jednu dierku a vravel som si ze som ja ale debil ze som si ho nevyfukal predtym :D

no ale cele som to zvladol trvalo to kratko sice som vstal z lozka ako po boji ale pohoda ... potom mas este v hrdle pol dna blby pocit ale uz je to pohoda.

inac na gastroskopii som bol 2 krat a prezil som vzdy bez injekcii je to neprijemne ale rychle tak sa to da prezit.

este ma caka kolonoskopia a vraj to je vacsi hardcore :( radsej by som siel na tu gastroskopiu este raz :D

dada.

nečítala som podo mnou príspevky, ale moja sesternica je ako ty. zaplatila si to radšej v NR uspali ju na pár minút a urobili vyšetrenie..ani ja by som si to len tak nedala, lebo aj ja mám dávivý reflex - xixi a to aj pri orále

dfsiofjdkfj

ide o to aby ste spravne dychali... presne ako vam povie lekar...teraz uz neviem ci nosom alebo ustami,lebo mi to robili davno, ale viem, ze ked som skusila opak strasne ma zacalo napinat... pokial dychate ako mate, budete len grgat, napinanie bude minimalne... treba zavriet oci a dychat...

Annika1987

silny daviaci reflex s tymto nic nema, ide prave o to, aby ste boli kludni a spolupracovali, ale aj o dobreho lekara a sestricku

tpch

ved to, gastroskopia je nic, ked podstupite ine zavaznejsie zakroky, aj po nej zatuzite. Obycajne hysterky a histrioni.

muc

jedno si uvedomte, ze ak sa nebudete riadit pocas vysetrenia radami lekara a sestry a budete zbytocne hystercit"ze vsak mate silny daviaci reflex"a sami si davanie podvedome budete vyvolavat, tak to bude ovela neprijemnejsie. ak budete prehltat a dychat dla instrukcii, tak je to v pohode vysetrenie.

tomik123

Ja mam tiez asi silnejsi tento reflex a gastroskopiu som absolvoval pred niekolkymi rokmi asi ked som mal 13 rokov. Pre mna bol toto fakt jednym slovom otrasny zazitok... Neskutocne ma napinalo na zvracanie pri zavadzani, museli ma tam drzat, pretoze som mal pocit ze vyvraciam cely zaludok aj s pazerakom:D, extremne neprijemne. a hlavne nemohol som poriadne ani dychat, pretoze stale ma tak davilo a nemohol som sa ani normalne nadychnut, sliny alebo akesi zvratky som mal vsade, som naozaj myslel ze tam umriem:D a najhorsie je, ked to tam mate uz strcene az kdesi v zaludku a chyti vas panika a mate chut utiect:DDD to je potom fakt problem pretoze oni to nemozu vytiahnut hned naraz, zvlast ked sa o ten utek aj realne pokusate:DDD, proste dost psycho. a potom sa mi este velmi dlho grgalo a bolelo ma hrdlo a mal som stale taky zly pocit z toho, ale to uz nebolo take zle a neskor to prejde. ale uz nikdy v zivote by som na to ist nechcel jedine mozno ak by ma uplne uspali:D ale podla mna to kazdy zvlada inak, tiez som pocul ze niekto si tam pride a odide ako keby isiel k holicovi... takze niekto to zvlada uplne v pohode ale niekto koho zacne davit uz ked sa dotkne zubnou kefkou kdesi na podnebi tak ten bude mat asi blbe ako ja:D

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

daviaci reflex a gastroskopia - Fórum - ZDRAVIE.sk